Aktualne oddaje

    VIDEO (INTERVJU)...

    V tokratni oddaji Kulturni izziv je bil gost voditeljice Uršule Godec dupleški slikar in organizator mednarodnih likovnih kolonij Duplek Art Rajko Ferk. Tik pred zadnjo likovno kolonijo Duplek Art 17 je zaupal, katere izzive ima pri organizaciji, in napovedal, da bo to tudi njegova zadnja kolonija. Njegove slike nastajajo na svojevrsten način A na prvem […]

    The post VIDEO (INTERVJU) Rajko Ferk, dupleški slikar, o izzivih pri njegovi zadnji likovni koloniji Duplek Art appeared first on Lokalec.si.

    210 let šolstva...
    Na posnetku si lahko ogledate prireditev, ki so jo v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu pripravili ob 210-letnici šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu. The post 210 let šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu appeared first on Lokalec.si.
    210 let šolstva...
    Na posnetku si lahko ogledate prireditev, ki so jo v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu pripravili ob 210-letnici šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu. The post 210 let šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu appeared first on Lokalec.si.
    V svetu odraslih...

    Tokrat je v oddaji V svetu odraslih voditelj Matic Lesjak gostil Bojana Glaserja in Anjo Godec, vaditelja plesnih skupin AFS Študent. Govorili pa so o mladih, plesu, petju in ohranjanju kulturne dediščine. Akademska folklorna skupina Študent pripravlja svojo 62. celovečerno predstavo z naslovom Sobitje – dva sva eno. V oddaji V svetu odraslih so govorili […]

    The post V svetu odraslih: Mladi, ples, petje in ohranjanje kulturne dediščine appeared first on Lokalec.si.

Kdo bo v naslednjih štirih letih sedel v parlamentu in zagovarjal interese Koroške? Prvo veliko soočenje v studiu BK TV je razkrilo globoke razkole med kandidati, ko je beseda nanesla na most v Dravogradu, 3. razvojno os in pomanjkanje pediatrov.

V studiu BK TV se je 26. februarja 2026 odvilo prvo ključno soočenje pred prihajajočimi državnozborskimi volitvami za 5. volilno enoto. Osem kandidatov je v napetem vzdušju merilo moči na temah, ki Korošce najbolj bolijo: od počasne sanacije po poplavah 2023 do večnih obljub o hitri cesti. Medtem ko so vladni kandidati branili stabilnost, je opozicija s prstom kazala na sistemsko korupcijo in razpadajoče zdravstvo.

Na soočenju so sodelovali: Dušan Stojanovič (Gibanje Svoboda), Alenka Helbl (SDS), Mojca Erjavec (skupna lista NSi, SLS in Fokus), Jure Strah (skupna lista Levica in Vesna), Robert Potnik (Demokrati. Anžeta Logarja), Janko Kopušar (Prerod – stranka Vladimirja Prebiliča), Nejc Gašper (Pirati) in Jože Lenart (Zeleni Slovenije in Stranka generacij).

Integriteta: Odstopi, golf na Mavriciju in “kurji tatovi”

Soočenje se je začelo neposredno – z vprašanjem integritete. Voditelj Jan Rajh je kandidate izzval, ali bi odstopili, če bi bili v postopku KPK.

Jože Lenart (Zeleni in Stranka generacij) je postregel s konkretno zgodbo iz leta 2024: “Sam sem odstopil kot občinski svetnik Slovenj Gradca, ker je občina potrebovala projektante po poplavah, moj brat pa je bil projektant. Umaknil sem se, da je zadeva lahko tekla naprej.” Po preverbi uredništva ta trditev drži; Lenart je aprila 2024 dejansko odstopil zaradi izogibanja konfliktu interesov. Lenart je bil oster tudi do same Komisije za preprečevanje korupcije: “KPK preganja kurje tatove, velikih problemov pa se umaknejo. Mene so obravnavali zaradi priporočila IT strokovnjaka, nikoli pa niso preverili predsednika vlade, ki je z dobavitelji igral golf na Mavriciju.”

Povsem drugačen odgovor je podal Robert Potnik (Demokrati. Anžeta Logarja), ki je zatrdil: “Nisem v nobenem postopku. Že 16 let sem podžupan Radelj in zoper mene še do danes ni bil uveden noben postopek.” Vendar pa podatki kažejo drugače. Trditev Roberta Potnika ne drži v celoti, saj je po podatkih trenutno v dveh postopkih pred KPK, kjer odločitev še ni bila sprejeta. “Jaz mislim, da danes sem soočen z parlamentarnimi volitvami, jaz verjamem, da bo čas še za lokalne volitve, je pa to ena mantra, ki se pelje že na, če vseskozi sam osebno sem bil tarča že vseh inšpekcijskih pregledov, kar je v Sloveniji možno, večinoma prijav, samo ena je bila izreden pregled, to je to, da tudi pregledujejo tisto moje gospodarsko podjetje, ki nima veze s politiko, moram pa povedati, da je bil KPK, računsko sodišče in policija in do danes še niso ugotovili nobenih nepravilnosti, razen če je gospa, ki me je izzvala, mogoče ve kaj več, da sem v kakem postopku, jaz tega ne vem,” je dejal Potnik. 

Alenka Helbl (SDS) je integriteto definirala kot “delati to, kar govoriš”, hkrati pa je okrcala koalicijo: “Z moralno-etičnega vidika je sporno, da politik s svojimi besedami zavaja in manipulira z ljudmi za politične točke.”

Zdravstvo: 15.000 otrok brez pediatra in “birokratski limiti”

Druga tema, ki je močno razgrela studio, je bilo zdravstvo. Podatki NIJZ so neizprosni: število nedopustno čakajočih strmo narašča.

Mojca Erjavec (NSi, SLS in Fokus) je postregla s pretresljivim podatkom: “Število otrok brez pediatra je trenutno 15.000. To je približno toliko, kolikor se jih rodi v enem letu. Ena celotna generacija otrok je brez pediatra!” Ta trditev drži. Podatki ZZZS za začetek leta 2026 potrjujejo, da je približno 16.500 otrok brez izbranega pediatra, kar dejansko ustreza številu rojstev v preteklem letu. Erjavčeva je bila kritična tudi do vlade: “Imamo 30-odstotno povečanje vseh čakajočih v zadnjih štirih letih. To je rezultat mandata obstoječe vlade.” Faktografski pregled kaže, da je ta trditev pogojno resnična, saj je rast čakalnih dob deloma posledica metodoloških sprememb in staranja prebivalstva, a trend ostaja negativen.

Alenka Helbl (SDS) je opozorila na več kot 500.000 čakajočih v sistemu in izpostavila absurd: “Slovenec gre lahko v tujino in mu ZZZS povrne stroške, če pa gre v Sloveniji k zasebniku, pa povrnitve ni. Dokler zdravstvena zavarovalnica določa, koliko smemo biti bolni, bodo čakalne vrste instrument za prikrivanje birokracije.”

Dušan Stojanovič (Gibanje Svoboda) je branil vladne ukrepe in poudaril pomen digitalizacije: “Podedovali smo 1,7 milijona napotnic iz časa covida. Digitalizacija bo rešila velik problem pri vodenju evidenc. V tem mandatu smo uspeli v regijo pripeljati ogromno zdravstvenih investicij.”

Poplave 2023: Ali so obljube odnesle vode?

Korošci poplav avgusta 2023 ne bodo pozabili. Čeprav je minilo že dve leti in pol, se številni še vedno soočajo s posledicami.

Dušan Stojanovič (Svoboda) je poudaril, da je vlada reagirala hitro: “Zakonodaja je omogočila takojšnja izplačila občinam. Samo za sanacijo in intervencije je bilo izplačanih skoraj 140 milijonov evrov. Koroška je dobila ustrezno pozornost države.” Po podatkih ministrstva za finance te številke držijo, saj je država dejansko sprostila obsežna sredstva za nujno sanacijo.

Vendar pa je Robert Potnik (Demokrati. Anžeta Logarja) opozoril na administrativni krč: “Vlada je hitro odreagirala, a nastale so težave pri umeščanju v prostor. Sistem Ajda je zastarel in ga moramo posodobiti. Lokalni projektanti in geologi so preobremenjeni.” Potnik je izpostavil tudi problematičen most: “Most na strateški cesti Dravograd–Slovenj Gradec bo po trenutnih načrtih zaživel šele leta 2027. To je predolgo!”

Alenka Helbl (SDS) je opozorila na osebne usode: “Gospa iz Zgornje Savinjske doline še vedno živi v kontejnerju, ker ne dobi dokumentov za hišo. Obljube so bile velike, a se na terenu niso zgodile.”

Tretja razvojna os: Leto 2029 kot “zadnji rok”

Ko pride beseda na 3. razvojno os, so Korošci upravičeno skeptični. Gradnja se vleče desetletja, roki pa se nenehno zamikajo.

Dušan Stojanovič (Svoboda) je bil jasen: “Zdaj so jasni roki. Leto 2029 je zadnji rok, ko bi se od Slovenj Gradca do Šentruperta pripeljali po avtocesti. Denar, 1,2 milijarde evrov, je zagotovljen.”

Mojca Erjavec (NSi, SLS in Fokus) mu je ostro replicirala: “V treh letih vaše vlade se ni zgradilo praktično nič, razen rondoja v Konovem. Tunel bodo odprli par dni pred volitvami, da bodo lahko rekli, kaj so naredili. To preprosto ni prioriteta te vlade.”

Jure Strah (Levica in Vesna) je cesto označil za “žilo, ki ti približa center države in omogoča študij”, medtem ko je Janko Kopušar (Prerod) opozoril na ljubljanski centralizem: “Tretja razvojna os je preveč oddaljena od Ljubljane, zato se vedno poriva na stran. DPN je bil sprejet pred desetimi leti, projektov pa še vedno nismo videli.”

Korupcija: Tri milijarde evrov v zraku?

Janko Kopušar (Prerod) je v studiu vrgel bombo: “Po podatkih na vseh nivojih korupcije pri nas letno izgine tri milijarde evrov. To je denar za hitro cesto do Koroške in vse ostale investicije!” Ta ocena je pogojno resnična. Čeprav gre za oceno na podlagi študij Transparency International o korupcijskem tveganju v odstotkih BDP, ne gre za neposredno izmerjen odliv iz proračuna, vendar številka odraža resnost problema v državi.

Razprava se je dotaknila tudi lokalne ravni. Alenka Helbl je izzvala Roberta Potnika glede najema prostorov v Radljah: “Leta 2018 je Računsko sodišče ugotovilo, da je bila stavbna pravica podžupanu podeljena za 150 evrov.” Potnik je odgovoril, da gre za “pošten najem po standardih občinskega sveta”. Dokumenti potrjujejo, da pogodba iz leta 2018 obstaja, vendar se interpretacija o “poštenosti” cene med kandidatoma močno razlikuje.

Rezultati glasovanja: Kdo je najbolj prepričal?

Gledalci so med oddajo glasovali preko QR kode. Skupno je bilo oddanih več kot 900 glasov.

  1. Nejc Gašper (Pirati) – prepričal je s svojo neposrednostjo in digitalno agendo, ki jo vidi kot rešitev za birokracijo.
  2. Robert Potnik (Demokrati. Anžeta Logarja) – kljub izzivom o KPK so gledalci očitno cenili njegovo poznavanje lokalne infrastrukture in operativne izkušnje.
  3. Alenka Helbl (SDS) – močna podpora v Radljah in ostri nastopi zoper vlado so ji prinesli visoko uvrstitev.

Dušan Stojanovič in Jure Strah sta se odrezala solidno, a sta očitno plačala davek nezadovoljstva z delovanjem trenutne koalicije na terenu.

Koroška pred volitvami 22. marca 2026 ne potrebuje novih obljub, ampak bagerje na trasi hitre ceste in pediatre v zdravstvenih domovih. Soočenje je pokazalo, da se vsi zavedajo problemov, a poti do rešitev ostajajo diametralno nasprotne.

Note: There is a poll embedded within this post, please visit the site to participate in this post's poll.

Soočenje si lahko v celoti ogledate v videu:

The post Vroče soočenje na BK TV: Koroška pred volitvami zahteva odgovore appeared first on Lokalec.si.

Potem ko je Občina Podvelka letos obnovila dve igrišči v Breznu in s pomočjo sredstev Fundacije za šport uredila prostore za fitnes v tamkajšnji športni dvorani, bo po načrtih še letos zgradila tudi prizidek k športni dvorani. Do konca oktobra pa zbira ponudbe v postopku prodaje štirih komunalno urejenih zemljišč za stanovanjsko gradnjo.

Občina Podvelka je v letošnjem letu precej okrepila športno infrastrukturo v kraju Brezno. Kot je za STA pojasnil župan Občine Podvelka Miran Pušnik, so s sredstvi, ki so jih pridobili v okviru lokalne akcijske skupine, preplastili asfaltno igrišče in v celoti prenovili igrišče za odbojko na mivki. Naložba je bila vredna okoli 60.000 evrov.

Interes za ureditev prostorov za fitnes je bil med občani zelo velik

Poleg tega so pred kratkim v prostorih nekaj let stare športne dvorane uredili nov fitnes. Za to naložbo je občina pridobila dobrih 25.000 evrov na razpisu Fundacije za šport, preostalo pa je k 55.000 evrov vredni naložbi prispevala sama.

Interes za ureditev prostorov za fitnes je bil med občani zelo velik, pridobitev pa bodo lahko začeli uporabljati že kmalu, je napovedal župan. In prav naložba v fitnes opremo je bila razlog, da so se odločili za gradnjo prizidka k športni dvorani. Potrebujejo namreč prostor za hrambo opreme in vadbeni prostor, kar so že imeli, a je zdaj tam urejen fitnes.

S ponovljenim javnim zbiranjem ponudb prodajajo štiri komunalno opremljena nezazidana stavbna zemljišča

Tudi pri kandidiranju za sofinacerska sredstva za nekaj več kot 200.000 evrov vredno naložbo v manjši prizidek k športni dvorani je bila občina uspešna na razpisu, tokrat na razpisu ministrstva za gospodarstvo, turizem in šport. Dobila je odobrenih 100.000 evrov sofinancerskih sredstev, prizidek pa mora, kot je dejal župan, zgraditi še v letošnjem letu. Zgradili ga bodo na doslej neizkoriščenem prostoru med šolo in športno dvorano, izbrani izvajalec pa je že pričel dela.

Medtem Občina Podvelka s ponovljenim javnim zbiranjem ponudb prodaja štiri komunalno opremljena nezazidana stavbna zemljišča, od tega so tri na Javniku, s pogledom na reko Dravo, eno zemljišče pa je v Lehnu.

Parcele so v velikosti od 625 do 794 kvadratnih metrov, izhodiščne cene zemljišč, ki so enake ocenjeni vrednosti, pa so od dobrih 16.500 do 21.400 evrov za celotno zemljišče. V posamezno ceno ni vštet 22-odstotni davek na dodano vrednost, ki ga plača kupec.

Občina ponudbe za vsa štiri zemljišča zbira do 30. oktobra letos do 12. ure. Sicer pa si, kot je pojasnil župan, nadalje prizadeva, da bi prihodnje leto komunalno opremila tudi zemljišča v Ožbaltu in jih nato prav tako prodala za stanovanjsko gradnjo.
VIR: STA

The post Občina Podvelka z naložbami v športno infrastrukturo in v prodajo zazidljivih parcel appeared first on Lokalec.si.

V oddaji na BK TV “Z županom” smo tokrat gostili župana občine Podvelka, Mirana Pušnika.

Miran Pušnik nam je po dobrem letu županovanja razkril, kaj je do zdaj bilo narejeno in katere projekte je še treba do konca mandata realizirati. Celotno oddajo si lahko ogledate spodaj.

JKP Radlje sporoča, da obveščanje odjemalcev pitne vode iz vodoodskrbnih sistemov v upravljanju JKP Radlje, zaradi izpada povezav preko mobilnega operaterja A1 trenutno še ni mogoče, zato se bodo do nadaljnjega posluževali objav preko Facebook, zaradi česar prosimo za razumevanje.
JKP Radlje obvešča, da je pitna voda v vodooskrbnem sistemu Muta, Vuzenica, Radlje ob Dravi, Podvelka in Ribnica na Pohorju pitna; oskrba pa je občasno motena na območjih, kjer je zaradi plazov prišlo do pretrganja cevi in tam, kjer so prekinjene komunikacije z vodooskrbnimi objekti. JKP Radlje prosi uporabnike, da v primeru kakršnekoli motnje pri oskrbi s pitno vodo ali v primeru izpada to sporočijo na dežurno številko vodooskrbe 031 331 660 ali pa preko objave na Facebook.

V primeru, da bi prišlo do poslabšanja kakovosti pitne vode in do ukrepa prekuhavanja pitne vode, bomo to nemudoma sporočili. Glede na okrnjeno zagotavljanje zadostnih količin pitne vode prosimo vse uporabnike za racionalno rabo vode. JKP Radlje prosi uporabnike za razumevanje in potrpljenje, saj so vse razpoložljive ekipe na terenu.
Vir: Facebook JKP Radlje ob Dravi

JKP Radlje sporoča, da obveščanje odjemalcev pitne vode iz vodoodskrbnih sistemov v upravljanju JKP Radlje, zaradi izpada povezav preko mobilnega operaterja A1 trenutno še ni mogoče, zato se bodo do nadaljnjega posluževali objav preko Facebook, zaradi česar prosimo za razumevanje.
JKP Radlje obvešča, da je pitna voda v vodooskrbnem sistemu Muta, Vuzenica, Radlje ob Dravi, Podvelka in Ribnica na Pohorju pitna; oskrba pa je občasno motena na območjih, kjer je zaradi plazov prišlo do pretrganja cevi in tam, kjer so prekinjene komunikacije z vodooskrbnimi objekti. JKP Radlje prosi uporabnike, da v primeru kakršnekoli motnje pri oskrbi s pitno vodo ali v primeru izpada to sporočijo na dežurno številko vodooskrbe 031 331 660 ali pa preko objave na Facebook.

V primeru, da bi prišlo do poslabšanja kakovosti pitne vode in do ukrepa prekuhavanja pitne vode, bomo to nemudoma sporočili. Glede na okrnjeno zagotavljanje zadostnih količin pitne vode prosimo vse uporabnike za racionalno rabo vode. JKP Radlje prosi uporabnike za razumevanje in potrpljenje, saj so vse razpoložljive ekipe na terenu.
Vir: Facebook JKP Radlje ob Dravi

The post Pitna voda v nekaterih delih vodooskrbnega sistema JKP Radlje pitna appeared first on Lokalec.si.

Zaradi poplav in zemeljskih plazov je zaprtih veliko cest, tudi nekatere glavne.

Po podatkih prometno-informacijskega centra za državne ceste je zaprta glavna cesta Dravograd-Maribor pri Ožbaltu, v Boštjanu in Gortini, zaprta je cesta Dravograd-Ravne na Koroškem in tudi, kot omenjeno, cesta Dravograd-Slovenj Gradec. Tudi ceste proti Šaleški dolini so zaprte, in sicer cesta Velenje-Mislinja v Hudi luknji.

Na Koroškem izredne in ponekod kaotične razmere

Razmere na Koroškem so po deževju izredne, ponekod kaotične, je za STA dejal regijski poveljnik civilne zaščite Alan Matijevič. Narasla Mislinja je prelomila most na glavni cesti Dravograd-Slovenj Gradec v Otiškem Vrhu, neprevoznih je tudi več drugih cest, poplavljenih veliko območij, ponekod nimajo pitne vode in signala mobilne telefonije.

Tudi na Koroškem so se zaradi obilnega deževja zjutraj ob 5.24 oglasile sirene za splošno nevarnost, aktivirani so občinski štabi civilnih zaščit in ožji sestav regijskega štaba civilne zaščite, na terenu so vse razpoložljive enote gasilcev in drugih služb. Ponovno je začelo deževati.

“Razmere se ne izboljšujejo, še vedno imamo izredno stanje, imamo ogromno delov regije pod vodo, prometnice so prekinjene in poplavljene, mostovi porušeni,” je povedal Matijevič. Po zdajšnjih podatkih je v regiji ogromno infrastrukture uničene in poplavljene.

Zaradi naraslih rek Meže in Mislinje ter hudournikov je veliko prošenj za evakuacije ljudi, a trenutno težavo predstavljajo prekinjene prometnice in tudi poslabšanje vremena, ki bi omogočilo helikoptersko pomoč, za katero so zaprosili, je dejal Matijevič.

Regija je zaprosila tudi za dodatne protipoplavne vreče, a teh trenutno zaradi prekinjenih prometnih povezav med Koroško in ostalimi deli Slovenije ne morejo dobiti. Regijsko gasilsko poveljstvo je Gasilsko zvezo Slovenije po Matijevičevih besedah zaprosilo tudi za dodatno pomoč gasilskih enot od drugod.

Zaradi poplav in zemeljskih plazov je zaprtih veliko cest, tudi nekatere glavne. Po podatkih prometno-informacijskega centra za državne ceste je zaprta glavna cesta Dravograd-Maribor pri Ožbaltu, v Boštjanu in Gortini, zaprta je cesta Dravograd-Ravne na Koroškem in tudi, kot omenjeno, cesta Dravograd-Slovenj Gradec. Tudi ceste proti Šaleški dolini so zaprte, in sicer cesta Velenje-Mislinja v Hudi luknji.

V Mežiški dolini je pretrgan tudi vodovod, zato že iščejo možnosti zagotavljanja pitne vode za gospodinjstva. Nimajo pa še točnih informacij, kje točno ni vode, je še povedal Matijevič. Težave zaradi posledic ujme so tudi v Dravski dolini.

Iz Splošne bolnišnice Slovenj Gradec pa prebivalce širše Koroške in Savinjsko-Šaleške regije obveščajo, da je zaradi izrednih razmer močno ovirana dostopnost do bolnišnice in da so tudi zdravstvene ekipe močno okrnjene.

“Zagotavljamo lahko le nujno oskrbo že hospitaliziranih bolnikov in drugih nujnih stanj pri napotenih, zato prosimo, da redno naročeni na ambulantne preglede in posege danes in do umirjanja razmer ne prihajajo v bolnišnico,” so navedli v bolnišnici.
Vir: STA

Zaradi poplav in zemeljskih plazov je zaprtih veliko cest, tudi nekatere glavne.

Po podatkih prometno-informacijskega centra za državne ceste je zaprta glavna cesta Dravograd-Maribor pri Ožbaltu, v Boštjanu in Gortini, zaprta je cesta Dravograd-Ravne na Koroškem in tudi, kot omenjeno, cesta Dravograd-Slovenj Gradec. Tudi ceste proti Šaleški dolini so zaprte, in sicer cesta Velenje-Mislinja v Hudi luknji.

Na Koroškem izredne in ponekod kaotične razmere

Razmere na Koroškem so po deževju izredne, ponekod kaotične, je za STA dejal regijski poveljnik civilne zaščite Alan Matijevič. Narasla Mislinja je prelomila most na glavni cesti Dravograd-Slovenj Gradec v Otiškem Vrhu, neprevoznih je tudi več drugih cest, poplavljenih veliko območij, ponekod nimajo pitne vode in signala mobilne telefonije.

Tudi na Koroškem so se zaradi obilnega deževja zjutraj ob 5.24 oglasile sirene za splošno nevarnost, aktivirani so občinski štabi civilnih zaščit in ožji sestav regijskega štaba civilne zaščite, na terenu so vse razpoložljive enote gasilcev in drugih služb. Ponovno je začelo deževati.

“Razmere se ne izboljšujejo, še vedno imamo izredno stanje, imamo ogromno delov regije pod vodo, prometnice so prekinjene in poplavljene, mostovi porušeni,” je povedal Matijevič. Po zdajšnjih podatkih je v regiji ogromno infrastrukture uničene in poplavljene.

Zaradi naraslih rek Meže in Mislinje ter hudournikov je veliko prošenj za evakuacije ljudi, a trenutno težavo predstavljajo prekinjene prometnice in tudi poslabšanje vremena, ki bi omogočilo helikoptersko pomoč, za katero so zaprosili, je dejal Matijevič.

Regija je zaprosila tudi za dodatne protipoplavne vreče, a teh trenutno zaradi prekinjenih prometnih povezav med Koroško in ostalimi deli Slovenije ne morejo dobiti. Regijsko gasilsko poveljstvo je Gasilsko zvezo Slovenije po Matijevičevih besedah zaprosilo tudi za dodatno pomoč gasilskih enot od drugod.

Zaradi poplav in zemeljskih plazov je zaprtih veliko cest, tudi nekatere glavne. Po podatkih prometno-informacijskega centra za državne ceste je zaprta glavna cesta Dravograd-Maribor pri Ožbaltu, v Boštjanu in Gortini, zaprta je cesta Dravograd-Ravne na Koroškem in tudi, kot omenjeno, cesta Dravograd-Slovenj Gradec. Tudi ceste proti Šaleški dolini so zaprte, in sicer cesta Velenje-Mislinja v Hudi luknji.

V Mežiški dolini je pretrgan tudi vodovod, zato že iščejo možnosti zagotavljanja pitne vode za gospodinjstva. Nimajo pa še točnih informacij, kje točno ni vode, je še povedal Matijevič. Težave zaradi posledic ujme so tudi v Dravski dolini.

Iz Splošne bolnišnice Slovenj Gradec pa prebivalce širše Koroške in Savinjsko-Šaleške regije obveščajo, da je zaradi izrednih razmer močno ovirana dostopnost do bolnišnice in da so tudi zdravstvene ekipe močno okrnjene.

“Zagotavljamo lahko le nujno oskrbo že hospitaliziranih bolnikov in drugih nujnih stanj pri napotenih, zato prosimo, da redno naročeni na ambulantne preglede in posege danes in do umirjanja razmer ne prihajajo v bolnišnico,” so navedli v bolnišnici.
Vir: STA

The post Cesta Dravograd – Maribor zaprta appeared first on Lokalec.si.

Poročali smo že v požaru, ki je danes ponoči popolnoma uničil stanovanjski objekt v občini Podvelka.

“Ob 0.14 je v Kozjem Vrhu, občina Podvelka, zagorel stanovanjski objekt. Posredovali so gasilci PGD Brezno – Podvelka, Radlje ob Dravi, Ožbalt, Kapla in Vuhred. V požaru so se poškodovale štiri osebe. Reševalci ZRCK so jih oskrbeli in tri odpeljali v UKC Maribor,” so zapisali na strani Uprave za zaščito in reševanje RS.

Pričakala jih je goreča hiša

“Poziv smo dobili nekje 00.15, bila so aktivirana vsa tri društva občine Podvelka in dve sosednji društvi, PGD Radlje in PGD Vuhred. Na kraju je bilo 45 gasilcev. Ko smo prišli do lokacije nas je pričakala groza. Goreč objekt, po gasilsko se reče bakla. Gorelo je vse, stanovanjski objekt je bil v celoti uničen. V hiši so bivale štiri osebe, tri so bile prepeljane v zdravniško oskrbo, ena je tam ostala, dva sta se že vrnili,” je za naš medij povedal poveljnik PGD Brezno – Podvelka Simon Šauperl.

Stanovalci hiše so gasilce pričakali pred hišo, k sreči, saj je bila ta v ognjenih zubljih: “Problem smo imeli tudi zaradi oddaljenosti in nedostopnosti terena. Gasilska vozila so oddaljena od hiše okoli 300 metrov. Bila je naporna intervencija, ki pravzaprav še traja. Objekt je bil lesen in je v celoti pogorel.”

VIR: PGD Radlje

Po naših informacijah sta na lokaciji sta živela dva starejša para. Na kraju je bila tudi policija.

“Takoj, ko je bilo možno smo pristopili k iskanju rešitev. Aktivirali Rdeč križ, civilno zaščito, sami smo se aktivirali, da bi čimprej našli primerno mesto, da bi namestili oz. dali prenočišča tem, ki so utrpeli to, kar si nihče ne želi,” pa za Lokalec.si pove župan Občine Podvelka Miran Pušnik, ter doda: “Nimamo še čiste rešitve, smo v iskanju, nekaj bomo definitivno našli. Občinske namestitve zdaj trenutno nobene nimamo proste, ampak se bomo po vseh močeh potrudil, da jim čimprej zagotovimo normalno bivanje.”

Nudili jih bodo potrebščine za normalno življenje 

Štiri osebe so v požaru ostale tudi brez vsega premoženja, ostalo jim je le to kar so imeli oblečenega. “Smo že v akciji, že zbiramo in iščemo, da jim čimprej priskrbimo te nujne potrebščine za normalno življenje. Po informacijah, ki jih imam, nimam jih še veliko, sem ravno prispel na samo mesto, je ena oseba v bolnišnici, saj se je nadihala dim, ostalih poškodovanih k sreči ni,” še pove župan.

Milena Trbulin iz PU Celje pa glede požara sporoča: “Nekaj čez polnoč smo bili obveščeni o požaru v Kozjem Vrhu. Ogenj je v celoti uničil stanovanjsko hišo. V času požara so bile v hiši štiri osebe. Tri osebe so bile poškodovane od tega ena huje. Ogled kraja požara še poteka.”

Poročali smo že v požaru, ki je danes ponoči popolnoma uničil stanovanjski objekt v občini Podvelka.

“Ob 0.14 je v Kozjem Vrhu, občina Podvelka, zagorel stanovanjski objekt. Posredovali so gasilci PGD Brezno – Podvelka, Radlje ob Dravi, Ožbalt, Kapla in Vuhred. V požaru so se poškodovale štiri osebe. Reševalci ZRCK so jih oskrbeli in tri odpeljali v UKC Maribor,” so zapisali na strani Uprave za zaščito in reševanje RS.

Pričakala jih je goreča hiša

“Poziv smo dobili nekje 00.15, bila so aktivirana vsa tri društva občine Podvelka in dve sosednji društvi, PGD Radlje in PGD Vuhred. Na kraju je bilo 45 gasilcev. Ko smo prišli do lokacije nas je pričakala groza. Goreč objekt, po gasilsko se reče bakla. Gorelo je vse, stanovanjski objekt je bil v celoti uničen. V hiši so bivale štiri osebe, tri so bile prepeljane v zdravniško oskrbo, ena je tam ostala, dva sta se že vrnili,” je za naš medij povedal poveljnik PGD Brezno – Podvelka Simon Šauperl.

Stanovalci hiše so gasilce pričakali pred hišo, k sreči, saj je bila ta v ognjenih zubljih: “Problem smo imeli tudi zaradi oddaljenosti in nedostopnosti terena. Gasilska vozila so oddaljena od hiše okoli 300 metrov. Bila je naporna intervencija, ki pravzaprav še traja. Objekt je bil lesen in je v celoti pogorel.”

VIR: PGD Radlje

Po naših informacijah sta na lokaciji sta živela dva starejša para. Na kraju je bila tudi policija.

“Takoj, ko je bilo možno smo pristopili k iskanju rešitev. Aktivirali Rdeč križ, civilno zaščito, sami smo se aktivirali, da bi čimprej našli primerno mesto, da bi namestili oz. dali prenočišča tem, ki so utrpeli to, kar si nihče ne želi,” pa za Lokalec.si pove župan Občine Podvelka Miran Pušnik, ter doda: “Nimamo še čiste rešitve, smo v iskanju, nekaj bomo definitivno našli. Občinske namestitve zdaj trenutno nobene nimamo proste, ampak se bomo po vseh močeh potrudil, da jim čimprej zagotovimo normalno bivanje.”

Nudili jih bodo potrebščine za normalno življenje 

Štiri osebe so v požaru ostale tudi brez vsega premoženja, ostalo jim je le to kar so imeli oblečenega. “Smo že v akciji, že zbiramo in iščemo, da jim čimprej priskrbimo te nujne potrebščine za normalno življenje. Po informacijah, ki jih imam, nimam jih še veliko, sem ravno prispel na samo mesto, je ena oseba v bolnišnici, saj se je nadihala dim, ostalih poškodovanih k sreči ni,” še pove župan.

Milena Trbulin iz PU Celje pa glede požara sporoča: “Nekaj čez polnoč smo bili obveščeni o požaru v Kozjem Vrhu. Ogenj je v celoti uničil stanovanjsko hišo. V času požara so bile v hiši štiri osebe. Tri osebe so bile poškodovane od tega ena huje. Ogled kraja požara še poteka.”

The post FOTO: Štiri osebe v požaru ostale popolnoma brez vsega, ena hospitalizirana appeared first on Lokalec.si.

Za oblikovanje Lokalene akcijske skupine (LAS) Kozjak – Pohorje in pripravo strategije lokalnega razvoja do leta 2027, ki bo delovala na območju občin Lovrenc na Pohorju, Podvelka, Radlje ob Dravi, Ruše in Selnica ob Dravi, so na spletni strani Občine Lovrenc na Pohorju objavili poziv.

“Iniciativna skupina sestavljena iz predstavnikov občin Lovrenc na Pohorju, Podvelka, Radlje ob Dravi, Ruše in Selnica ob Dravi vabi vse zainteresirane k ustanovitvi nove LAS KOZJAK – POHORJE, ki bo na območju omenjenih občin delovala v programskem obdobju do 2027,” so zabisali v vabilu na spletni strani Občine Lovrenc na Pohorju.

The post Pozvali zainteresirane k ustanovitvi nove LAS KOZJAK – POHORJE appeared first on Lokalec.si.

Za oblikovanje Lokalene akcijske skupine (LAS) Kozjak – Pohorje in pripravo strategije lokalnega razvoja do leta 2027, ki bo delovala na območju občin Lovrenc na Pohorju, Podvelka, Radlje ob Dravi, Ruše in Selnica ob Dravi, so na spletni strani Občine Lovrenc na Pohorju objavili poziv.

“Iniciativna skupina sestavljena iz predstavnikov občin Lovrenc na Pohorju, Podvelka, Radlje ob Dravi, Ruše in Selnica ob Dravi vabi vse zainteresirane k ustanovitvi nove LAS KOZJAK – POHORJE, ki bo na območju omenjenih občin delovala v programskem obdobju do 2027,” so zabisali v vabilu na spletni strani Občine Lovrenc na Pohorju.

V Podvelki, kjer je okoli 2000 volilnih upravičencev, so občani po več mandatih izvolili novega župana, dozdajšnji se namreč ni odločil za vnovično kandidaturo. Med tremi kandidati pa je volivce najbolj prepričal Miran Pušnik, ki ima že polne roke dela.

V Podvelki je po dolgih letih županski stolček zasedel novi župan. To je postal Miran Pušnik, ki se je dela že lotil. Občinski svet je na Podvelki pomlajen in zaenkrat po oceni župana sodelujejo odlično. V kratkem jih čaka še sprejetje proračuna.

Želi si napredek v občini

Pred novim županom so mnoge naloge, sam ima ogromno idej. In izzivi ga veselijo, ker to pomeni da bo občina napredovala, s tem pa se bo izboljšala tudi kvaliteta bivanja.

The post VIDEO: Podvelka z novim županom, ki se je že lotil dela appeared first on Lokalec.si.

V Podvelki, kjer je okoli 2000 volilnih upravičencev, so občani po več mandatih izvolili novega župana, dozdajšnji se namreč ni odločil za vnovično kandidaturo. Med tremi kandidati pa je volivce najbolj prepričal Miran Pušnik, ki ima že polne roke dela.

V Podvelki je po dolgih letih županski stolček zasedel novi župan. To je postal Miran Pušnik, ki se je dela že lotil. Občinski svet je na Podvelki pomlajen in zaenkrat po oceni župana sodelujejo odlično. V kratkem jih čaka še sprejetje proračuna.

Želi si napredek v občini

Pred novim županom so mnoge naloge, sam ima ogromno idej. In izzivi ga veselijo, ker to pomeni da bo občina napredovala, s tem pa se bo izboljšala tudi kvaliteta bivanja.

Medtem, ko poleti prepoved vožnje v naravnem okolju kršijo vozniki motorjev in štirikolesnikov, ki se vozijo po gozdnih cestah, planinskih stezah in brezpotjih, pozimi naravno okolje ogrožajo vozniki motornih sani z vožnjami po pašnikih in gozdovih, sporočajo v Varnostnem Sosvetu Podvelka – Ribnica na Pohorju.

Vožnja z motornimi sanmi je v času zimske sezone vedno pogostejša tudi v Sloveniji, čeprav Zakon o ohranjanju narave (Uradni list RS, št. 96/04 z dne 30. 8. 2004 in št. 46/14 z dne 23. 6. 2014) tako vožnjo zunaj cest prepoveduje.

Omenjeni Zakon določa, da je v naravnem okolju prepovedano voziti, ustaviti, parkirati ali organizirati vožnje z vozili na motorni ali drug lasten pogon vozila. Zakon opredeljuje “vozila na motorni ali drug lasten pogon” vsa motorna vozila, kolesa s pomožnim motorjem in druga prevozna sredstva, ki omogočajo gibanje, hitrejše od hoje pešca, z močjo lastnega motorja ali z močjo drugega lastnega pogona vozila, se pravi tudi motorne sani.

Isti člen Zakona o ohranjanju narave opredeljuje tudi pojem “naravno okolje” in sicer obsega živo in neživo naravo nekega območja, ki ga ni ustvaril človek, nanj pa vpliv vpliva, ga oblikuje in uporablja.

To so vsa območja izven;

– naselij;
– javnih in nekategoriziranih cest, ki se uporabljajo za javni cestni promet, v skladu s predpisi, ki urejajo ceste, ter drugih prometnih površin, ki so namenjene za vožnjo, ustavljanje in parkiranje v skladu s predpisi, ki urejajo ceste in varnost cestnega prometa;
– gozdnih cest v skladu s predpisi, ki urejajo gozdove;
– območij, ki so s prostorskimi akti določena kot površine za rekreacijo in šport in namenjena tudi vožnji z vozili na motorni pogon v skladu s predpisi, ki urejajo prostor;
– omrežij gospodarske javne infrastrukture in
– območij rudarskih operacij, ki so določena v skladu s predpisi, ki urejajo prostor in rudarstvo.

Za kršitev teh zakonskih določil je predpisana globa, v posebej določenih primerih pa tudi zaseg vozila kršitelju, ne glede na to, ali so storilčeva last ali ne. Med uporabniki motornih sani se pogosto pojavlja vprašanje, ali je dovoljena vožnja z motornimi sanmi po zasneženih gozdnih cestah, na katerih se javni cestni promet ne opravlja, ker niso plužene:

Uporaba posebnih prevoznih sredstev je na gozdnih cestah dovoljena, če z režimom uporabe gozdne ceste ni določeno drugače. Po Zakonu o javnih cestah je na nekategoriziranih cestah, kjer se ne odvija promet (npr. ker niso plužene), vožnja z motornimi sanmi sicer dovoljena na način in pod pogoji, kot jih določijo lastniki ali od njih pooblaščeni upravljalci teh prometnih površin, še sporoča Varnostni Sosvet Podvelka – Ribnica na Pohorju.

 

Medtem, ko poleti prepoved vožnje v naravnem okolju kršijo vozniki motorjev in štirikolesnikov, ki se vozijo po gozdnih cestah, planinskih stezah in brezpotjih, pozimi naravno okolje ogrožajo vozniki motornih sani z vožnjami po pašnikih in gozdovih, sporočajo v Varnostnem Sosvetu Podvelka – Ribnica na Pohorju.

Vožnja z motornimi sanmi je v času zimske sezone vedno pogostejša tudi v Sloveniji, čeprav Zakon o ohranjanju narave (Uradni list RS, št. 96/04 z dne 30. 8. 2004 in št. 46/14 z dne 23. 6. 2014) tako vožnjo zunaj cest prepoveduje.

Omenjeni Zakon določa, da je v naravnem okolju prepovedano voziti, ustaviti, parkirati ali organizirati vožnje z vozili na motorni ali drug lasten pogon vozila. Zakon opredeljuje “vozila na motorni ali drug lasten pogon” vsa motorna vozila, kolesa s pomožnim motorjem in druga prevozna sredstva, ki omogočajo gibanje, hitrejše od hoje pešca, z močjo lastnega motorja ali z močjo drugega lastnega pogona vozila, se pravi tudi motorne sani.

Isti člen Zakona o ohranjanju narave opredeljuje tudi pojem “naravno okolje” in sicer obsega živo in neživo naravo nekega območja, ki ga ni ustvaril človek, nanj pa vpliv vpliva, ga oblikuje in uporablja.

To so vsa območja izven;

– naselij;
– javnih in nekategoriziranih cest, ki se uporabljajo za javni cestni promet, v skladu s predpisi, ki urejajo ceste, ter drugih prometnih površin, ki so namenjene za vožnjo, ustavljanje in parkiranje v skladu s predpisi, ki urejajo ceste in varnost cestnega prometa;
– gozdnih cest v skladu s predpisi, ki urejajo gozdove;
– območij, ki so s prostorskimi akti določena kot površine za rekreacijo in šport in namenjena tudi vožnji z vozili na motorni pogon v skladu s predpisi, ki urejajo prostor;
– omrežij gospodarske javne infrastrukture in
– območij rudarskih operacij, ki so določena v skladu s predpisi, ki urejajo prostor in rudarstvo.

Za kršitev teh zakonskih določil je predpisana globa, v posebej določenih primerih pa tudi zaseg vozila kršitelju, ne glede na to, ali so storilčeva last ali ne. Med uporabniki motornih sani se pogosto pojavlja vprašanje, ali je dovoljena vožnja z motornimi sanmi po zasneženih gozdnih cestah, na katerih se javni cestni promet ne opravlja, ker niso plužene:

Uporaba posebnih prevoznih sredstev je na gozdnih cestah dovoljena, če z režimom uporabe gozdne ceste ni določeno drugače. Po Zakonu o javnih cestah je na nekategoriziranih cestah, kjer se ne odvija promet (npr. ker niso plužene), vožnja z motornimi sanmi sicer dovoljena na način in pod pogoji, kot jih določijo lastniki ali od njih pooblaščeni upravljalci teh prometnih površin, še sporoča Varnostni Sosvet Podvelka – Ribnica na Pohorju.

 

The post Vožnje z motornimi sanmi ogrožajo naravno okolje appeared first on Lokalec.si.

Za županski stolček v občini Podvelka so se potegovali Miran Pušnik, Anton Fornezzi in Emerik Neumeister.

Trenutni rezultati kažejo, da so volivci podprli Mirana Pušnika.

Po vseh prejetih glasovih je prejel 77,13 odstotkov, Emerik Neumeister 17,63 odstotkov, Anton Fornezzi pa 5,24 odstotkov.

 

Kaj vse je obljubil, si lahko ogledate v soočenju TUKAJ.

Za županski stolček v občini Podvelka so se potegovali Miran Pušnik, Anton Fornezzi in Emerik Neumeister.

Trenutni rezultati kažejo, da so volivci podprli Mirana Pušnika.

Po vseh prejetih glasovih je prejel 77,13 odstotkov, Emerik Neumeister 17,63 odstotkov, Anton Fornezzi pa 5,24 odstotkov.

 

Kaj vse je obljubil, si lahko ogledate v soočenju TUKAJ.

The post Občino Podvelka prevzema Miran Pušnik appeared first on Lokalec.si.

Na Pop TV so v minulih dneh natančno analizirali, koliko so slovenske občine počrpale evropskih sredstev.

Pri omenjenem mediju so zbrali podatke finančnega ministrstva, kjer je natančno opredeljeno, koliko denarja so v zadnjih osmih letih počrpali v slovenskih občinah. Mi smo v njihovi tabeli prebrskali za nekaj občin Dravske doline.

Občine Dravske doline, smo razporedili od občine, ki je počrpala največ, do občine, ki je počrpala najmanj. Več kot 2000 evrov na prebivalca so počrpali v Radljah ob Dravi in na Muti. Le dobrih 100 evrov na prebivalca evropskih sredstev so počrpali v Rušah, še slabše, pravzaprav katastrofalno pa so izkoristili evropska sredstva v Ribnici na Pohorju, kjer so počrpali le 6,79 evrov na prebivalca.

Radlje ob Dravi – 2.432,26 evrov na prebivalca
Muta – 2.108,72 evrov na prebivalca
Vuzenica – 1.677,57 evrov na prebivalca
Dravograd – 1.556,31 evrov na prebivalca
Podvelka – 1.281,63 evrov na prebivalca
Selnica ob Dravi – 1.079,82 evrov na prebivalca
Lovrenc na Pohorju – 409,15 evrov na prebivalca
Ruše – 105,74 evrov na prebivalca
Ribnica na Pohorju – 6,79 evrov na prebivalca.

Članek, ki so ga pripravili na Pop TV in celotne tabele vseh občin pa najdete na tej povezavi.

Za predstavo: če bi občina Ruše, bila isto uspešna, kot Selnica ob Dravi, bi v tem času počrpala šest milijonov EU sredstev, oz. natančneje 6.879.927,04 evrov. Glede na javno dostopne podatke o prebivalcih Ruš, ki jih navajajo na občinski strani (2021): 7.063.

Po podatkih finančnega ministrstva so v zadnjih osmih letih najmanj denarja po vse Sloveniji počrpali v občinah Gornji Petrovci, Tabor in Ribnica na Pohorju – tako absolutno kot na prebivalca. Je pa bilo iz Bruslja na voljo Sloveniji v letih kot od 2014 do 2020 3,3 milijarde evrov.

Na Pop TV so v minulih dneh natančno analizirali, koliko so slovenske občine počrpale evropskih sredstev.

Pri omenjenem mediju so zbrali podatke finančnega ministrstva, kjer je natančno opredeljeno, koliko denarja so v zadnjih osmih letih počrpali v slovenskih občinah. Mi smo v njihovi tabeli prebrskali za nekaj občin Dravske doline.

Občine Dravske doline, smo razporedili od občine, ki je počrpala največ, do občine, ki je počrpala najmanj. Več kot 2000 evrov na prebivalca so počrpali v Radljah ob Dravi in na Muti. Le dobrih 100 evrov na prebivalca evropskih sredstev so počrpali v Rušah, še slabše, pravzaprav katastrofalno pa so izkoristili evropska sredstva v Ribnici na Pohorju, kjer so počrpali le 6,79 evrov na prebivalca.

Radlje ob Dravi – 2.432,26 evrov na prebivalca
Muta – 2.108,72 evrov na prebivalca
Vuzenica – 1.677,57 evrov na prebivalca
Dravograd – 1.556,31 evrov na prebivalca
Podvelka – 1.281,63 evrov na prebivalca
Selnica ob Dravi – 1.079,82 evrov na prebivalca
Lovrenc na Pohorju – 409,15 evrov na prebivalca
Ruše – 105,74 evrov na prebivalca
Ribnica na Pohorju – 6,79 evrov na prebivalca.

Članek, ki so ga pripravili na Pop TV in celotne tabele vseh občin pa najdete na tej povezavi.

Za predstavo: če bi občina Ruše, bila isto uspešna, kot Selnica ob Dravi, bi v tem času počrpala šest milijonov EU sredstev, oz. natančneje 6.879.927,04 evrov. Glede na javno dostopne podatke o prebivalcih Ruš, ki jih navajajo na občinski strani (2021): 7.063.

Po podatkih finančnega ministrstva so v zadnjih osmih letih najmanj denarja po vse Sloveniji počrpali v občinah Gornji Petrovci, Tabor in Ribnica na Pohorju – tako absolutno kot na prebivalca. Je pa bilo iz Bruslja na voljo Sloveniji v letih kot od 2014 do 2020 3,3 milijarde evrov.

The post Ruše in Ribnica na Pohorju katastrofalno črpali evropska sredstva v Dravski dolini appeared first on Lokalec.si.

Letos so v kolesarskem društvo Branik Maribor organizirali že 29. kolesarski maraton po sadno vinskih cestah, ki ga organizirajo v sodelovanju z Občino Pesnica, Kolesarako zvezo Slovenije ter Olimpijskim komitejem Slovenije.
Kolesarji so se v okviru akcije Slovenija kolesari odpravili na maraton po sadno vinskih cestah, ta poteka skozi Pesnico, Šentilj in Kungoto. Start in cilj je v Pesnici.

Omenjen maraton je zagotovo tudi dobra promocija za omenjene kraje, ki imajo veliko za pokazati. Preden so se odpravili na pot smo ustavili tudi kolesarje, ki so z nami delili svoja pričakovanja.

Vsak udeleženec je poleg lepih spominov, prejel tudi malico, medaljo ter spominsko malico.

Več v prispevku.

Od začetka januarja 2022 ponovno poslujejo Krajevni uradi Podvelka, Muta, Vuzenica in Ribnica na Pohorju.

V mesecu januarju bodo poslovali po prilagojenem razporedu uradnih ur:
– KU Podvelka v ponedeljek, 3. in 10. 1. 2022, od 8.00 do 12.00 in od 13.00 do 15.00; v ponedeljek, 17. in 24. 1. 2022, od 8.00 do 12.00.
– KU Muta v torek, 4. in 11. 1. 2022, od 8.00 do 12.00 in od 13.00 do 15.00 v torek, 18. in 25. 1. 2022, od 8.00 do 12.00.
– KU Vuzenica ob sredah (5., 12., 19. in 26. 1. 2022) od 8.00 do 12.00 (v prostoru OŠ Vuzenica, vhod s parkirišča ob OŠ).
– KU Ribnica na Pohorju ob četrtkih (13., 20. in 27. 1. 2022) od 8.00 do 12.00 in od 13.00 do 15.00.
Dne 6. 1. 2022 ne bo posloval KU Ribnica na Pohorju, dne 31. 1. 2022 pa ne KU Podvelka.

The post Krajevni uradi v Vuzenici, Muti, Podvelki in Ribnici na Pohorju ponovno odprti appeared first on Lokalec.si.

Od začetka januarja 2022 ponovno poslujejo Krajevni uradi Podvelka, Muta, Vuzenica in Ribnica na Pohorju.

V mesecu januarju bodo poslovali po prilagojenem razporedu uradnih ur:
– KU Podvelka v ponedeljek, 3. in 10. 1. 2022, od 8.00 do 12.00 in od 13.00 do 15.00; v ponedeljek, 17. in 24. 1. 2022, od 8.00 do 12.00.
– KU Muta v torek, 4. in 11. 1. 2022, od 8.00 do 12.00 in od 13.00 do 15.00 v torek, 18. in 25. 1. 2022, od 8.00 do 12.00.
– KU Vuzenica ob sredah (5., 12., 19. in 26. 1. 2022) od 8.00 do 12.00 (v prostoru OŠ Vuzenica, vhod s parkirišča ob OŠ).
– KU Ribnica na Pohorju ob četrtkih (13., 20. in 27. 1. 2022) od 8.00 do 12.00 in od 13.00 do 15.00.
Dne 6. 1. 2022 ne bo posloval KU Ribnica na Pohorju, dne 31. 1. 2022 pa ne KU Podvelka.

Današnji sneg jo je zagodel tudi na območju Lehna v občini Podvelka. Pa ne samo na cestah in pločnikih, ampak tudi pri električni energiji.

Zaradi visokega snega je namreč okoli pol osme zjutraj prišlo do izpada električne energije. Dežurni delavci Elektra Maribor so se lotili odpravljanja napake.