Aktualne oddaje

    25. redna seja O...
    Na posnetku si lahko ogledate 25. redna seja Občinskega sveta Občine Vuzenica, ki je bila 28. 5. 2026. The post 25. redna seja Občinskega sveta Občine Vuzenica (28. 5. 2026) appeared first on Lokalec.si.
    VIDEO (INTERVJU)...

    V tokratni oddaji Kulturni izziv je bil gost voditeljice Uršule Godec dupleški slikar in organizator mednarodnih likovnih kolonij Duplek Art Rajko Ferk. Tik pred zadnjo likovno kolonijo Duplek Art 17 je zaupal, katere izzive ima pri organizaciji, in napovedal, da bo to tudi njegova zadnja kolonija. Njegove slike nastajajo na svojevrsten način A na prvem […]

    The post VIDEO (INTERVJU) Rajko Ferk, dupleški slikar, o izzivih pri njegovi zadnji likovni koloniji Duplek Art appeared first on Lokalec.si.

    210 let šolstva...
    Na posnetku si lahko ogledate prireditev, ki so jo v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu pripravili ob 210-letnici šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu. The post 210 let šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu appeared first on Lokalec.si.
    210 let šolstva...
    Na posnetku si lahko ogledate prireditev, ki so jo v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu pripravili ob 210-letnici šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu. The post 210 let šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu appeared first on Lokalec.si.

Zaposleni v mariborskem komunalnem podjetju Nigrad so zjutraj znova začeli z zborom delavcev, na katerem so jim predstavniki sveta delavcev in sindikata pojasnjevali o trenutnih razmerah, ko so še vedno brez direktorja družbe. Sindikat lahko stavko napove šele, če bodo ostali brez plač. So pa zahtevali sestanek pri županu Andreju Fištravcu. 

Delavska predstavnika in po odstopu ostalih štirih edina preostala člana razpadlega nadzornega sveta Vlasta Pavlič Gosak in Mišo Pušnik ter vodja sindikata Drago Buček so zjutraj 240 sodelavcem, ki pravijo, da si želijo le normalno delati, obljubili, da bodo od župana Andreja Fištravca zahtevali takojšen sestanek. Če jih ta ne bo sprejel še danes, pa se bodo odločili o tem, ali bodo morda pred občino ob 14. uri prišli vsi skupaj.

Po pojasnitvi Gosakove, bodo na sodišče danes vložili svojo zahtevo za imenovanje začasnega direktorja.

Mestna občina je kot večinska lastnica podjetja že v petek sodišču predlagala imenovanje Matjaža Krevlja, ki sta ga pred dvema tednoma kot novega direktorja na nezakonit način imenovala le dva nadzornika, predstavnika kapitala. Oba sta v petek odstopila, po predhodnem odstopu že dveh pa je Nigrad tako ostal še brez nadzornega sveta, zato je odločitev o začasnem direktorju zdaj v rokah sodišča.

Podjetje bo nov nadzorni svet dobilo šele po skupščini 24. avgusta, sedanje brezvladje pa Nigradu povzroča velike težave. Zaposleni so danes opozarjali, da trenutno ne morejo niti izdajati računov, niti vlagati ponudb za nove posle, ogrožen je skoraj milijon evrov vreden posel na Cesti zmage, saj ga mora najprej odobriti nadzorni svet in nato podpisati zakoniti zastopnik podjetja oz. direktor.

V sedanjih razmerah je vprašljivo tudi izplačilo plač, kar bi se moralo zgoditi prihodnji teden. Šele v primeru, da bi zaposleni ostali brez njih, pa sindikat lahko na zakonit način začne postopke za oblikovanje stavkovnega odbora in napoved stavke.

“Takšnega primera, kot se zdaj dogaja v Nigradu, ni v Sloveniji. Odpovedal je nadzorni svet, lastniki se obnašajo do nas mačehovsko. Na delavcih je, da opozorimo na to, kaj se dogaja, tako da če bo volja, bomo še danes prišli na občino,” je  dejal Buček. Od župana pričakuje, da čim prej uredi zadeve.

Na odzive Mestne občine Maribor še čakamo.

 

Sporočilo današnjega zbora delavcev Nigrada je bilo jasno: “nehajte se igrati z usodo 240 družin!” Predstavniki sindikata in sveta delavcev so pojasnili, da je Nigrad trenutno “opravilno nesposoben“. Zaposleni sicer delajo naprej, a nihče ne ve kako dolgo bodo še vztrajali.

Kako burna je bila današnja debata na zboru delavcev, lahko preverite v videu.

V ponedeljek protest pred občino?
Če nadzorni svet ne bo nemudoma (še danes ali najkasneje čez vikend) imenoval direktorja s polnimi pooblastili, delavci Nigrada napovedujejo protest pred Mestno občino Maribor. Tja naj bi se s tovornjaki, plugi in ostalimi delovnimi stroji odpravili v ponedeljek. So pa na današnjem zboru kot možnega novega direktorja, ki bi mu zaupali, podprli Matjaža Krevlja. A za slednjega je mariborsko sodišče, kot je znano, nedavno zavrnilo vpis v register, s čimer ni mogel postati zakoniti zastopnik družbe Nigrad. Dosedanji (začasni) direktor Marko Plečko pa naj bi bil v sodnem registru še vedno vpisan kot direktor, četudi nima več pooblastil, da bi lahko vodil podjetje. Kot je na današnjem zboru pojasnila predsednica sveta delavcev Vlasta Pavlič Gosak, je Plečko včeraj še vsem (ostalim) odgovornim osebam v Nigradu preklical vsa pooblastila. V podjetju tako zaenkrat ni nikogar, ki bi lahko podpisoval dokumente. To pomeni, da ni nikogar, ki bi lahko podpisal plačilne liste, zato se delavci bojijo ali bodo prejeli plače, od katerih je odvisno njihovo preživetje.