Aktualne oddaje

    VIDEO (INTERVJU)...

    V tokratni oddaji Kulturni izziv je bil gost voditeljice Uršule Godec dupleški slikar in organizator mednarodnih likovnih kolonij Duplek Art Rajko Ferk. Tik pred zadnjo likovno kolonijo Duplek Art 17 je zaupal, katere izzive ima pri organizaciji, in napovedal, da bo to tudi njegova zadnja kolonija. Njegove slike nastajajo na svojevrsten način A na prvem […]

    The post VIDEO (INTERVJU) Rajko Ferk, dupleški slikar, o izzivih pri njegovi zadnji likovni koloniji Duplek Art appeared first on Lokalec.si.

    210 let šolstva...
    Na posnetku si lahko ogledate prireditev, ki so jo v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu pripravili ob 210-letnici šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu. The post 210 let šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu appeared first on Lokalec.si.
    210 let šolstva...
    Na posnetku si lahko ogledate prireditev, ki so jo v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu pripravili ob 210-letnici šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu. The post 210 let šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu appeared first on Lokalec.si.
    V svetu odraslih...

    Tokrat je v oddaji V svetu odraslih voditelj Matic Lesjak gostil Bojana Glaserja in Anjo Godec, vaditelja plesnih skupin AFS Študent. Govorili pa so o mladih, plesu, petju in ohranjanju kulturne dediščine. Akademska folklorna skupina Študent pripravlja svojo 62. celovečerno predstavo z naslovom Sobitje – dva sva eno. V oddaji V svetu odraslih so govorili […]

    The post V svetu odraslih: Mladi, ples, petje in ohranjanje kulturne dediščine appeared first on Lokalec.si.

Podrobnosti dogovora s štirimi urologi, ki očitno ostajajo v Univerzitetnem kliničnem centru Maribor, še vedno niso znane. Tako ni jasno, ali se bo zaradi tega moral s položaja posloviti predstojnik oddelka Dejan Bratuš. Vršilec dolžnosti direktorja Janez Lavre še ni sprejel dokončne odločitve, je bilo vse, kar so povedali v UKC Maribor.

Darja Arko, strokovna direktorica UKC Maribor in Dejan Bratuša, predstojnik oddelka za urologijo.

Darja Arko, strokovna direktorica UKC Maribor in Dejan Bratuša, predstojnik oddelka za urologijo.

“Pogovori se bodo nadaljevali na prihodnjih delovnih sestankih. Ko bodo podrobnosti dorečene in bo sprejeta dokončna odločitev, bomo o tem obvestili tudi javnost,” so pojasnili.

Po poročanju Večera so štirje urologi konec decembra dali odpoved, domnevno zaradi težavnega odnosa s predstojnikom Bratušem. Tako strokovna direktorica UKC Maribor Darja Arko kot Bratuš, ki je na položaju že sedem let, sta bila nad to potezo presenečena, saj da do lanskega poletja s tega oddelka ni bilo pritožb.

“Ne vidim objektivnih razlogov za menjavo predstojnika,” je v ponedeljek povedala Arkova in dodala, da je imenovanje ali razreševanje predstojnikov oddelkov v pristojnosti direktorja kliničnega centra. Kot je takrat dejala, bo Lavre to odločitev sprejel še ta teden.

A temu ni tako. V UKC Maribor so sredi tega tedna potrdili, da so s štirimi urologi dosegli načelni dogovor, da ostanejo, drugih podrobnosti pa niso izdali.

Tudi predsednik zdravniškega sindikata Fides v UKC Maribor Boris Rižnar jih ne pozna. “Po informacijah, ki so mi jih dali direktor in zdravniki sami, so se dogovorili, da ob pogojih, ki mi niso čisto jasni, ostanejo,” je povedal. Po njegovih ocenah je najverjetnejša možnost dogovora, da predstojnik ne odstopi nemudoma, ampak po določenem času.

Odpovedni rok bi se omenjenim štirim urologom iztekel 18. februarja. Po besedah Rižnarja so si vsi medtem že našli možnost zaposlitve v drugih zdravstvenih ustanovah v Sloveniji. “Zdaj so v veliki skušnjavi, ker so videli, da so tam mnogo boljši pogoji dela kot pa pri nas,” je povedal.

Vir: STA

Vodstvo Univerzitetnega kliničnega centra Maribor je s štirimi urologi, ki so decembra lani dali odpoved, načeloma doseglo dogovor, da ostanejo. “Pričakujemo, da bodo urologi, ki so podali odpoved o zaposlitvi, to preklicali“, so potrdili v mariborski bolnišnici.

ukc mb (36)

 

V prihodnjih t.i. mediacijskih, delovnih sestankih (ki jih je kot ukrep predlagala strokovna direktorica UKC-ja Darja Arko) naj bi s pogovori na to temo nadaljevali. Podrobnosti zaenkrat niso znane. Tako še vedno ni jasno, s čim so urologe uspeli prepričati, da ostanejo in kakšna bo usoda predstojnika oddelka za urologijo Dejana Bratuše, s katerim so prišli v konflikt, kar naj bi bil poglavitni razlog, da so napovedali odpoved. Po poročanju drugih medijev, pa naj bi tudi v.d. direktor UKC-ja Janez Lavre potrdil, da je, navkljub še precej nejasnostim, ključno, “da so umaknili odpovedi“.

Vir: STA

Potem ko so štirje urologi UKC Maribor podali odpoved delovnega razmerja, so danes na novinarski konferenci v UKC Maribor pojasnili, da je šlo verjetno za težave v komunikaciji s predstojnikom oddelka Dejanom Bratušo. Sam pravi, da se ne čuti krivega, strokovna direktorica Darja Arko pa, da ga podpira.

Jaz prevzemam odgovornost, da podpiram sedanjega predstojnika”, je dejala Arkova. “Osebno krivega, da ljudje odhajajo od nas, se jaz ne čutim“, pa povedal Bratuša. V. d. direktor UKC Maribor Janez Lavre pa se današnje novinarske konference ni udeležil.

Glavni razlog, da urologi “protestno” zapuščajo UKC pa naj bi bil prav odnos vodstva. Njihovim pritožbam čez predstojnika oddelka naj ne bi prisluhnili, na delovnem mestu naj bi jih poniževali, ob najavi odpovedi pa so tudi prijavili mobing. “Od leta 2010 do lanskega poletja ni bilo pritožb na oddelku“, je danes dejala strokovna direktorica Darja Arko, s čimer je ovrgla navedbe, da težav urologov, ki naj bi bile dolgoletne, strokovno vodstvo naj ne bi slišalo. Zavrnila je tudi očitke o slabih ocenah njihovega dela, ki da so bile med “dobro in odlično, pri čemer je bila ocena dobro najnižja“. Prvo prijavo mobinga pa, da so zaznali šele, ko so kolegi podali odpoved.

ukc maribor

Darja Arko, strokovna direktorica UKC Maribor in Dejan Bratuša, predstojnik oddelka urologije

“Verjetno, če jaz grem, ostanejo.”
Predstojnik oddelka Dejan Bratuša se sicer ne čuti krivega za napovedan odhod, a priznava, da bi verjetno urologi ostali, če bi on odšel. Zagotavlja pa: “Tudi, če nas bodo štirje urologi zapustili, mi je uspelo razporediti delo“, kar pomeni, da pacienti kadrovskih težav naj ne bi občutili. Stanje naj bi bilo obvladljivo, četudi je trenutno zaposlenih 8 urologov, polovica teh pa je napovedala odhod. Nadomestili naj bi jih s tremi specialisti: dvema upokojenima zdravnikoma in enim mladim specializantom.