Aktualne oddaje

    25. redna seja O...
    Na posnetku si lahko ogledate 25. redna seja Občinskega sveta Občine Vuzenica, ki je bila 28. 5. 2026. The post 25. redna seja Občinskega sveta Občine Vuzenica (28. 5. 2026) appeared first on Lokalec.si.
    VIDEO (INTERVJU)...

    V tokratni oddaji Kulturni izziv je bil gost voditeljice Uršule Godec dupleški slikar in organizator mednarodnih likovnih kolonij Duplek Art Rajko Ferk. Tik pred zadnjo likovno kolonijo Duplek Art 17 je zaupal, katere izzive ima pri organizaciji, in napovedal, da bo to tudi njegova zadnja kolonija. Njegove slike nastajajo na svojevrsten način A na prvem […]

    The post VIDEO (INTERVJU) Rajko Ferk, dupleški slikar, o izzivih pri njegovi zadnji likovni koloniji Duplek Art appeared first on Lokalec.si.

    210 let šolstva...
    Na posnetku si lahko ogledate prireditev, ki so jo v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu pripravili ob 210-letnici šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu. The post 210 let šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu appeared first on Lokalec.si.
    210 let šolstva...
    Na posnetku si lahko ogledate prireditev, ki so jo v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu pripravili ob 210-letnici šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu. The post 210 let šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu appeared first on Lokalec.si.

Potem ko so štirje urologi UKC Maribor podali odpoved delovnega razmerja, so danes na novinarski konferenci v UKC Maribor pojasnili, da je šlo verjetno za težave v komunikaciji s predstojnikom oddelka Dejanom Bratušo. Sam pravi, da se ne čuti krivega, strokovna direktorica Darja Arko pa, da ga podpira.

Jaz prevzemam odgovornost, da podpiram sedanjega predstojnika”, je dejala Arkova. “Osebno krivega, da ljudje odhajajo od nas, se jaz ne čutim“, pa povedal Bratuša. V. d. direktor UKC Maribor Janez Lavre pa se današnje novinarske konference ni udeležil.

Glavni razlog, da urologi “protestno” zapuščajo UKC pa naj bi bil prav odnos vodstva. Njihovim pritožbam čez predstojnika oddelka naj ne bi prisluhnili, na delovnem mestu naj bi jih poniževali, ob najavi odpovedi pa so tudi prijavili mobing. “Od leta 2010 do lanskega poletja ni bilo pritožb na oddelku“, je danes dejala strokovna direktorica Darja Arko, s čimer je ovrgla navedbe, da težav urologov, ki naj bi bile dolgoletne, strokovno vodstvo naj ne bi slišalo. Zavrnila je tudi očitke o slabih ocenah njihovega dela, ki da so bile med “dobro in odlično, pri čemer je bila ocena dobro najnižja“. Prvo prijavo mobinga pa, da so zaznali šele, ko so kolegi podali odpoved.

ukc maribor

Darja Arko, strokovna direktorica UKC Maribor in Dejan Bratuša, predstojnik oddelka urologije

“Verjetno, če jaz grem, ostanejo.”
Predstojnik oddelka Dejan Bratuša se sicer ne čuti krivega za napovedan odhod, a priznava, da bi verjetno urologi ostali, če bi on odšel. Zagotavlja pa: “Tudi, če nas bodo štirje urologi zapustili, mi je uspelo razporediti delo“, kar pomeni, da pacienti kadrovskih težav naj ne bi občutili. Stanje naj bi bilo obvladljivo, četudi je trenutno zaposlenih 8 urologov, polovica teh pa je napovedala odhod. Nadomestili naj bi jih s tremi specialisti: dvema upokojenima zdravnikoma in enim mladim specializantom.