Aktualne oddaje

    25. redna seja O...
    Na posnetku si lahko ogledate 25. redna seja Občinskega sveta Občine Vuzenica, ki je bila 28. 5. 2026. The post 25. redna seja Občinskega sveta Občine Vuzenica (28. 5. 2026) appeared first on Lokalec.si.
    VIDEO (INTERVJU)...

    V tokratni oddaji Kulturni izziv je bil gost voditeljice Uršule Godec dupleški slikar in organizator mednarodnih likovnih kolonij Duplek Art Rajko Ferk. Tik pred zadnjo likovno kolonijo Duplek Art 17 je zaupal, katere izzive ima pri organizaciji, in napovedal, da bo to tudi njegova zadnja kolonija. Njegove slike nastajajo na svojevrsten način A na prvem […]

    The post VIDEO (INTERVJU) Rajko Ferk, dupleški slikar, o izzivih pri njegovi zadnji likovni koloniji Duplek Art appeared first on Lokalec.si.

    210 let šolstva...
    Na posnetku si lahko ogledate prireditev, ki so jo v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu pripravili ob 210-letnici šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu. The post 210 let šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu appeared first on Lokalec.si.
    210 let šolstva...
    Na posnetku si lahko ogledate prireditev, ki so jo v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu pripravili ob 210-letnici šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu. The post 210 let šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu appeared first on Lokalec.si.

Zmagovalka zadnjega smuka in superveleslaloma alpskih smučark Ilka Štuhec se je po odpovedanih tekmah v St. Antonu zaradi slabih vremenskih razmer vrnila na trening v Italijo. V Ultentalu bo s svojo ekipo opravila dodaten sklop treningov pred tekmami v Cortini d’Ampezzo prihodnji konec tedna, so sporočili iz njenega tabora.

Ilka Štuhec (2)

Tekme v St. Antonu so prireditelji morali odpovedati zaradi prevelike količine snega, Štuhčeva pa se je zato morala le dan po prihodu v Avstrijo od te že posloviti. Z ekipo se je vrnila v Italijo, natančneje v Ultental, kjer bo predvidoma trenirala do ponedeljka.

Odpoved v St. Antonu je tako že druga v letošnji sezoni, kar meša štrene tako zaradi logistike potovanj kot tudi nadaljnjega urnika zgoščenih tekem v hitrih disciplinah pred začetkom svetovnega prvenstva.

“Odpoved tekme v St. Antonu sem sprejela tako, da sem preprosto znova spakirala in smo se odpeljali v Ultental, kjer bomo naslednjih nekaj dni trenirali, namesto da bi tekmovali,” je novo spremembo v urniku komentirala Štuhčeva.

Sicer pa je spremembe v zadnjem trenutku ne vznemirjajo: “Na letošnje odpovedi oziroma prestavljanje tekem nikakor ne morem vplivati, prav tako ne morem vplivati na vreme, niti ne na odločitev, kje bodo tekme potekale. Upam, da bodo nadomestne tekme čim prej. O tem bomo izvedeli kaj več, ko nam sporočijo svojo odločitev, do takrat pa se osredotočam na svoje treninge.”

Znano je, da bodo enega od smukov iz St. Antona nadomestili prihodnji konec tedna v Cortini, kjer bosta na sporedu dva smuka in superveleslalom. Glede ostalih nadomeščanj, med drugim tudi alpske kombinacije, ki bi morala biti na sporedu že v Val d’Iseru, ni novosti. “Urnik je, kakršen je. Tudi na to nimamo nekega vpliva. Meni osebno odgovarja, da tekme so in da se tekmuje, saj konec koncev celo leto treniram za to. Veselim se naslednjih tekem,” je zaključila Mariborčanka.

Po tekmah v Cortini so na sporedu še hitre discipline v Garmisch-Partenkirchnu, sledijo tekme za Zlato Lisico v Mariboru, kjer bo Štuhčeva morda nastopila na petkovem superveleslalomu. Več pa bo znanega po dveh vikendih s tekmami v hitrih disciplinah. Prvi trening smuka na svetovnem prvenstvu na Švedskem je namreč na sporedu le dva dni po sobotnem slalomu v Mariboru.
Vir: STA

Rokometaši mariborskega Branika so se v ponedeljek 07. januarja zbrali na prvem treningu po dvotedenskem premoru. Priprave na drugi del sezone bodo opravili v domačem Taboru, odigrali pa bodo tudi nekaj močnih pripravljalnih tekem.

Marko Šibila, strateg vijoličastih rokometašev. Foto: MP Produkcija

Marko Šibila, strateg vijoličastih rokometašev. Foto: MP Produkcija

Mariborski rokometaši se bodo v januarju skušali čim bolje pripraviti na nadaljevanje sezone, ki ga bodo uradno pričeli 2. februarja, ko bodo gostovali pri Ribnici. Do takrat pa jih čaka kar nekaj napornih treningov, ki jih bodo opravili kar v domači dvorani. “Imamo nek utečen sistem priprav, ki ga prakticiramo ves čas. Kombiniramo taktično-tehnično pripravo s kondicijskim segmentom, odigrali pa bomo tudi kar nekaj močnih tekem, kjer bomo lahko preizkusili to našo pripravljenost. Moram priznati, da so se fantje s krajšega počitka vrnili dobro pripravljeni in razpoloženi, tako da sem zaenkrat zelo zadovoljen z njihovim pristopom,” je dejal Marko Šibila.

Nekaj odsotnosti bo predvsem mlajših igralcev, ki jih čakajo reprezentančne obveznosti v nižjih selekcijah in nekaj za dokončno saniranje poškodb, a to ne bo predstavljalo večjih težav. “Vsi, ki bodo odsotni bodo v rokometnem pogonu in to nam ne bo povzročalo večjih težav. Nekaj malega je še težav tudi zaradi poškodb, a upam da bodo te čimprej opravljene. Te odsotnosti tudi ne bodo dolgotrajne, ob teh pa bodo priložnost dobili ostali mlajši igralci. Na pripravljalne treninge članskega moštva priključujemo več igralcev iz mladinskega moštva, ki tako pridobivajo izkušnje in tudi trenažni proces z glavnim moštvom jim je zagotovo dodatna spodbuda. Po eni strani imajo s tem možnost napredovanja, mi pa na drugi stran dovolj velik nabor igralcev za kakovosten trening, se pravi gre za eno vrsto sinergije,” je zaključil Šibila.