Aktualne oddaje

    VIDEO (INTERVJU)...

    V tokratni oddaji Kulturni izziv je bil gost voditeljice Uršule Godec dupleški slikar in organizator mednarodnih likovnih kolonij Duplek Art Rajko Ferk. Tik pred zadnjo likovno kolonijo Duplek Art 17 je zaupal, katere izzive ima pri organizaciji, in napovedal, da bo to tudi njegova zadnja kolonija. Njegove slike nastajajo na svojevrsten način A na prvem […]

    The post VIDEO (INTERVJU) Rajko Ferk, dupleški slikar, o izzivih pri njegovi zadnji likovni koloniji Duplek Art appeared first on Lokalec.si.

    210 let šolstva...
    Na posnetku si lahko ogledate prireditev, ki so jo v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu pripravili ob 210-letnici šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu. The post 210 let šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu appeared first on Lokalec.si.
    210 let šolstva...
    Na posnetku si lahko ogledate prireditev, ki so jo v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu pripravili ob 210-letnici šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu. The post 210 let šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu appeared first on Lokalec.si.
    V svetu odraslih...

    Tokrat je v oddaji V svetu odraslih voditelj Matic Lesjak gostil Bojana Glaserja in Anjo Godec, vaditelja plesnih skupin AFS Študent. Govorili pa so o mladih, plesu, petju in ohranjanju kulturne dediščine. Akademska folklorna skupina Študent pripravlja svojo 62. celovečerno predstavo z naslovom Sobitje – dva sva eno. V oddaji V svetu odraslih so govorili […]

    The post V svetu odraslih: Mladi, ples, petje in ohranjanje kulturne dediščine appeared first on Lokalec.si.

Rokometaši mariborskega Branika so se v ponedeljek 07. januarja zbrali na prvem treningu po dvotedenskem premoru. Priprave na drugi del sezone bodo opravili v domačem Taboru, odigrali pa bodo tudi nekaj močnih pripravljalnih tekem.

Marko Šibila, strateg vijoličastih rokometašev. Foto: MP Produkcija

Marko Šibila, strateg vijoličastih rokometašev. Foto: MP Produkcija

Mariborski rokometaši se bodo v januarju skušali čim bolje pripraviti na nadaljevanje sezone, ki ga bodo uradno pričeli 2. februarja, ko bodo gostovali pri Ribnici. Do takrat pa jih čaka kar nekaj napornih treningov, ki jih bodo opravili kar v domači dvorani. “Imamo nek utečen sistem priprav, ki ga prakticiramo ves čas. Kombiniramo taktično-tehnično pripravo s kondicijskim segmentom, odigrali pa bomo tudi kar nekaj močnih tekem, kjer bomo lahko preizkusili to našo pripravljenost. Moram priznati, da so se fantje s krajšega počitka vrnili dobro pripravljeni in razpoloženi, tako da sem zaenkrat zelo zadovoljen z njihovim pristopom,” je dejal Marko Šibila.

Nekaj odsotnosti bo predvsem mlajših igralcev, ki jih čakajo reprezentančne obveznosti v nižjih selekcijah in nekaj za dokončno saniranje poškodb, a to ne bo predstavljalo večjih težav. “Vsi, ki bodo odsotni bodo v rokometnem pogonu in to nam ne bo povzročalo večjih težav. Nekaj malega je še težav tudi zaradi poškodb, a upam da bodo te čimprej opravljene. Te odsotnosti tudi ne bodo dolgotrajne, ob teh pa bodo priložnost dobili ostali mlajši igralci. Na pripravljalne treninge članskega moštva priključujemo več igralcev iz mladinskega moštva, ki tako pridobivajo izkušnje in tudi trenažni proces z glavnim moštvom jim je zagotovo dodatna spodbuda. Po eni strani imajo s tem možnost napredovanja, mi pa na drugi stran dovolj velik nabor igralcev za kakovosten trening, se pravi gre za eno vrsto sinergije,” je zaključil Šibila.