Aktualne oddaje

    VIDEO (INTERVJU)...

    V tokratni oddaji Kulturni izziv je bil gost voditeljice Uršule Godec dupleški slikar in organizator mednarodnih likovnih kolonij Duplek Art Rajko Ferk. Tik pred zadnjo likovno kolonijo Duplek Art 17 je zaupal, katere izzive ima pri organizaciji, in napovedal, da bo to tudi njegova zadnja kolonija. Njegove slike nastajajo na svojevrsten način A na prvem […]

    The post VIDEO (INTERVJU) Rajko Ferk, dupleški slikar, o izzivih pri njegovi zadnji likovni koloniji Duplek Art appeared first on Lokalec.si.

    210 let šolstva...
    Na posnetku si lahko ogledate prireditev, ki so jo v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu pripravili ob 210-letnici šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu. The post 210 let šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu appeared first on Lokalec.si.
    210 let šolstva...
    Na posnetku si lahko ogledate prireditev, ki so jo v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu pripravili ob 210-letnici šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu. The post 210 let šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu appeared first on Lokalec.si.
    V svetu odraslih...

    Tokrat je v oddaji V svetu odraslih voditelj Matic Lesjak gostil Bojana Glaserja in Anjo Godec, vaditelja plesnih skupin AFS Študent. Govorili pa so o mladih, plesu, petju in ohranjanju kulturne dediščine. Akademska folklorna skupina Študent pripravlja svojo 62. celovečerno predstavo z naslovom Sobitje – dva sva eno. V oddaji V svetu odraslih so govorili […]

    The post V svetu odraslih: Mladi, ples, petje in ohranjanje kulturne dediščine appeared first on Lokalec.si.

Ministrstvo za zdravje je poleti izdalo sklep za izbiro izvajalca izgradnje dodatnega dvigala v Univerzitetnem kliničnem centru (UKC) Maribor. Tega naj bi izbrali že konec tega leta. Dvigalo je pomembno, saj bi z njim omogočili, da bi v primeru požara gasilci hitro dostopali v višja nadstropja kirurške stolpnice in hitreje evakuirali bolnike.

V UKC Maribor že več let govorijo, da bi morali v kirurški stolpnici imeti dodatna dvigala, tudi zaradi tega, da bi izboljšali požarno varnost v zgradbi. Pogovori za to trajajo že več let. Zdaj pa se kaže, da se bo vendarle nekaj zgodilo naprej. Ministrstvo za zdravje je namreč poleti izdalo sklep o začetku postopka oddaje javnega naročila za izvedbo gradbeno-obrtniških del, s katerimi bi sprožili vgradnjo gasilskega požarnega dvigala in obenem predelavo požarnih sektorjev na stolpnici. Podpis pogodbe z izbranim izvajalcem je predviden že konec leta. Dvigalo pa bi po roku naredili v 15 mesecih, torej nekje v začetku leta 2021. Vrednost javnega naročila za izgradnjo dvigala ocenjujejo na 3,9 milijona evrov brez DDV oziroma 4,8 milijona evrov z DDV, kar pa je skoraj enkrat več od vrednosti razpisa, ki so ga objavili pred štirimi leti, a takrat niso nikogar izbrali. Sredstva naj bi zagotovilo ministrstvo za zdravje.
Vir: STA