Aktualne oddaje

    25. redna seja O...
    Na posnetku si lahko ogledate 25. redna seja Občinskega sveta Občine Vuzenica, ki je bila 28. 5. 2026. The post 25. redna seja Občinskega sveta Občine Vuzenica (28. 5. 2026) appeared first on Lokalec.si.
    VIDEO (INTERVJU)...

    V tokratni oddaji Kulturni izziv je bil gost voditeljice Uršule Godec dupleški slikar in organizator mednarodnih likovnih kolonij Duplek Art Rajko Ferk. Tik pred zadnjo likovno kolonijo Duplek Art 17 je zaupal, katere izzive ima pri organizaciji, in napovedal, da bo to tudi njegova zadnja kolonija. Njegove slike nastajajo na svojevrsten način A na prvem […]

    The post VIDEO (INTERVJU) Rajko Ferk, dupleški slikar, o izzivih pri njegovi zadnji likovni koloniji Duplek Art appeared first on Lokalec.si.

    210 let šolstva...
    Na posnetku si lahko ogledate prireditev, ki so jo v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu pripravili ob 210-letnici šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu. The post 210 let šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu appeared first on Lokalec.si.
    210 let šolstva...
    Na posnetku si lahko ogledate prireditev, ki so jo v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu pripravili ob 210-letnici šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu. The post 210 let šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu appeared first on Lokalec.si.

Na spletni strani nogometnega kluba Maribor je možno prebrati, da so v klubu prepričani, da je bil na zadnji prvenstveni tekmi strateg vijoličastih, neupravičeno odstranjen iz igrišča. “Po nerazumljivem zapletu si lahko razlagamo le, da je na naših igriščih očitno prepovedana vsakršna oblika komunikacije s sodniki, tudi posredna,” so še zapisali.

Darko Milanič po njihovem mnenju nikomur ni izrekel ničesar, kar bi lahko označili kot žaljivko. Edine trenerjeve besede po nedosojeni enajstmetrovki naj bi bile“nič mu ni rekel”, ko je sodnik opozoril športnega direktorja in na podlagi tega je sledila izključitev. Prepričani so, da bi bila kakršnakoli drugačna utemeljitev sporne situacije s strani uradnih oseb v tem primeru čista laž, zato so posredovali klubsko izjavo takoj po končani tekmi.
“Vse to bi Darko Milanič predstavnikom medijev povedal tudi sam, a mu je bila izjava po koncu tekme onemogočena s strani organov NZS, čeprav je to povsem v nasprotju s pravili, ki jih srečujemo v evropskem nogometu. Razumemo, da se kdo kdaj zmoti in pričakujemo, da trener ne bo prejel nobene kazni, saj za to v tem primeru ni nobene podlage.”

Serija neporaženosti, ki traja že od 27. oktobra lani, se je nadaljevala tudi po razburljivi tekmi v Kranju. Ker je bil neupravičeno izključen Darko Milanič in po presoji organov NZS ni mogel sodelovati pri običajnih medijskih obveznostih, zato je pred medije stopil njegov pomočnik Saša Gajser. “Tega ne bi komentiral. Lahko pa povem, ker sem bil blizu, da Darko Milanič ni rekel nič takšnega, da bi si zaslužil izključitev. Čeprav je nogomet igra čustev in kdaj pride do kakšnega odziva, v tem primeru ni bilo izrečenega nič takšnega, kar bi bilo vredno omembe, kaj šele odstranitve s klopi. Vsi dobro poznamo našega trenerja in vemo, da ne povzroča takšnih situacij,” je pojasnil Saša Gajser. O dogajanju na igrišču pa: “Igrali smo zelo dobro v napadu, zadeli 2x, po prikazanem bi morali še večkrat, da bi potem tekmo lahko bolj mirno pripeljali do konca. Nismo zadeli za 0:2, nasprotnik je potrdil, da se zna vrniti po zaostanku in ima učinkovitost, izenačil, tako da je bila potem razumljivo tekma bolj nervozna. Moram pa omeniti, da smo se po izenačujočem golu odlično odzvali, nadaljevali v istem ritmu, si priigrali več priložnosti in bi lahko izkoristili še kakšno. Kljub temu pa imamo dovolj razlogov za zadovoljstvo.”

Jan Mlakar se je vrnil na najboljši način, namen pa so dosegle tudi preostale poteze z nekaj spremembami v enajsterici. “Znova se je izkazalo, kako pomemben je vsak igralec. Mlakar je potrdil, zakaj je angleški premierligaš zanj plačal takšno odškodnino, ne bi pa pozabil ostalih. V situacijah, ko nam ni lahko, se vsi borijo in prispevajo svoj delež. Tokrat je manjkalo nekaj igralcev, naredili smo nekaj rotacij. Igrala sta Kolmanič in Klinar, pa Vrhovec in Mlakar, Tavares in Cretu sta tokrat najprej ostala na klopi, a potem prišla v igro. Ta ‘miks’ vsega pa je pripeljal do tega, da ima Maribor širino kadra in kvaliteto, da lahko zmaguje. Povezali smo dve zaporedni zmagi, naredili napredek v igri, igralci se vračajo po poškodbah in pozitivno gledamo naprej.”

Na spletni strani nogometnega kluba Maribor je možno prebrati, da so v klubu prepričani, da je bil na zadnji prvenstveni tekmi strateg vijoličastih, neupravičeno odstranjen iz igrišča. “Po nerazumljivem zapletu si lahko razlagamo le, da je na naših igriščih očitno prepovedana vsakršna oblika komunikacije s sodniki, tudi posredna,” so še zapisali.

Darko Milanič po njihovem mnenju nikomur ni izrekel ničesar, kar bi lahko označili kot žaljivko. Edine trenerjeve besede po nedosojeni enajstmetrovki naj bi bile“nič mu ni rekel”, ko je sodnik opozoril športnega direktorja in na podlagi tega je sledila izključitev. Prepričani so, da bi bila kakršnakoli drugačna utemeljitev sporne situacije s strani uradnih oseb v tem primeru čista laž, zato so posredovali klubsko izjavo takoj po končani tekmi.
“Vse to bi Darko Milanič predstavnikom medijev povedal tudi sam, a mu je bila izjava po koncu tekme onemogočena s strani organov NZS, čeprav je to povsem v nasprotju s pravili, ki jih srečujemo v evropskem nogometu. Razumemo, da se kdo kdaj zmoti in pričakujemo, da trener ne bo prejel nobene kazni, saj za to v tem primeru ni nobene podlage.”

Serija neporaženosti, ki traja že od 27. oktobra lani, se je nadaljevala tudi po razburljivi tekmi v Kranju. Ker je bil neupravičeno izključen Darko Milanič in po presoji organov NZS ni mogel sodelovati pri običajnih medijskih obveznostih, zato je pred medije stopil njegov pomočnik Saša Gajser. “Tega ne bi komentiral. Lahko pa povem, ker sem bil blizu, da Darko Milanič ni rekel nič takšnega, da bi si zaslužil izključitev. Čeprav je nogomet igra čustev in kdaj pride do kakšnega odziva, v tem primeru ni bilo izrečenega nič takšnega, kar bi bilo vredno omembe, kaj šele odstranitve s klopi. Vsi dobro poznamo našega trenerja in vemo, da ne povzroča takšnih situacij,” je pojasnil Saša Gajser. O dogajanju na igrišču pa: “Igrali smo zelo dobro v napadu, zadeli 2x, po prikazanem bi morali še večkrat, da bi potem tekmo lahko bolj mirno pripeljali do konca. Nismo zadeli za 0:2, nasprotnik je potrdil, da se zna vrniti po zaostanku in ima učinkovitost, izenačil, tako da je bila potem razumljivo tekma bolj nervozna. Moram pa omeniti, da smo se po izenačujočem golu odlično odzvali, nadaljevali v istem ritmu, si priigrali več priložnosti in bi lahko izkoristili še kakšno. Kljub temu pa imamo dovolj razlogov za zadovoljstvo.”

Jan Mlakar se je vrnil na najboljši način, namen pa so dosegle tudi preostale poteze z nekaj spremembami v enajsterici. “Znova se je izkazalo, kako pomemben je vsak igralec. Mlakar je potrdil, zakaj je angleški premierligaš zanj plačal takšno odškodnino, ne bi pa pozabil ostalih. V situacijah, ko nam ni lahko, se vsi borijo in prispevajo svoj delež. Tokrat je manjkalo nekaj igralcev, naredili smo nekaj rotacij. Igrala sta Kolmanič in Klinar, pa Vrhovec in Mlakar, Tavares in Cretu sta tokrat najprej ostala na klopi, a potem prišla v igro. Ta ‘miks’ vsega pa je pripeljal do tega, da ima Maribor širino kadra in kvaliteto, da lahko zmaguje. Povezali smo dve zaporedni zmagi, naredili napredek v igri, igralci se vračajo po poškodbah in pozitivno gledamo naprej.”

Na spletni strani nogometnega kluba Maribor je možno prebrati, da so v klubu prepričani, da je bil na zadnji prvenstveni tekmi strateg vijoličastih, neupravičeno odstranjen iz igrišča. “Po nerazumljivem zapletu si lahko razlagamo le, da je na naših igriščih očitno prepovedana vsakršna oblika komunikacije s sodniki, tudi posredna,” so še zapisali.

Darko Milanič po njihovem mnenju nikomur ni izrekel ničesar, kar bi lahko označili kot žaljivko. Edine trenerjeve besede po nedosojeni enajstmetrovki naj bi bile“nič mu ni rekel”, ko je sodnik opozoril športnega direktorja in na podlagi tega je sledila izključitev. Prepričani so, da bi bila kakršnakoli drugačna utemeljitev sporne situacije s strani uradnih oseb v tem primeru čista laž, zato so posredovali klubsko izjavo takoj po končani tekmi.
“Vse to bi Darko Milanič predstavnikom medijev povedal tudi sam, a mu je bila izjava po koncu tekme onemogočena s strani organov NZS, čeprav je to povsem v nasprotju s pravili, ki jih srečujemo v evropskem nogometu. Razumemo, da se kdo kdaj zmoti in pričakujemo, da trener ne bo prejel nobene kazni, saj za to v tem primeru ni nobene podlage.”

Serija neporaženosti, ki traja že od 27. oktobra lani, se je nadaljevala tudi po razburljivi tekmi v Kranju. Ker je bil neupravičeno izključen Darko Milanič in po presoji organov NZS ni mogel sodelovati pri običajnih medijskih obveznostih, zato je pred medije stopil njegov pomočnik Saša Gajser. “Tega ne bi komentiral. Lahko pa povem, ker sem bil blizu, da Darko Milanič ni rekel nič takšnega, da bi si zaslužil izključitev. Čeprav je nogomet igra čustev in kdaj pride do kakšnega odziva, v tem primeru ni bilo izrečenega nič takšnega, kar bi bilo vredno omembe, kaj šele odstranitve s klopi. Vsi dobro poznamo našega trenerja in vemo, da ne povzroča takšnih situacij,” je pojasnil Saša Gajser. O dogajanju na igrišču pa: “Igrali smo zelo dobro v napadu, zadeli 2x, po prikazanem bi morali še večkrat, da bi potem tekmo lahko bolj mirno pripeljali do konca. Nismo zadeli za 0:2, nasprotnik je potrdil, da se zna vrniti po zaostanku in ima učinkovitost, izenačil, tako da je bila potem razumljivo tekma bolj nervozna. Moram pa omeniti, da smo se po izenačujočem golu odlično odzvali, nadaljevali v istem ritmu, si priigrali več priložnosti in bi lahko izkoristili še kakšno. Kljub temu pa imamo dovolj razlogov za zadovoljstvo.”

Jan Mlakar se je vrnil na najboljši način, namen pa so dosegle tudi preostale poteze z nekaj spremembami v enajsterici. “Znova se je izkazalo, kako pomemben je vsak igralec. Mlakar je potrdil, zakaj je angleški premierligaš zanj plačal takšno odškodnino, ne bi pa pozabil ostalih. V situacijah, ko nam ni lahko, se vsi borijo in prispevajo svoj delež. Tokrat je manjkalo nekaj igralcev, naredili smo nekaj rotacij. Igrala sta Kolmanič in Klinar, pa Vrhovec in Mlakar, Tavares in Cretu sta tokrat najprej ostala na klopi, a potem prišla v igro. Ta ‘miks’ vsega pa je pripeljal do tega, da ima Maribor širino kadra in kvaliteto, da lahko zmaguje. Povezali smo dve zaporedni zmagi, naredili napredek v igri, igralci se vračajo po poškodbah in pozitivno gledamo naprej.”