Aktualne oddaje

    25. redna seja O...
    Na posnetku si lahko ogledate 25. redna seja Občinskega sveta Občine Vuzenica, ki je bila 28. 5. 2026. The post 25. redna seja Občinskega sveta Občine Vuzenica (28. 5. 2026) appeared first on Lokalec.si.
    VIDEO (INTERVJU)...

    V tokratni oddaji Kulturni izziv je bil gost voditeljice Uršule Godec dupleški slikar in organizator mednarodnih likovnih kolonij Duplek Art Rajko Ferk. Tik pred zadnjo likovno kolonijo Duplek Art 17 je zaupal, katere izzive ima pri organizaciji, in napovedal, da bo to tudi njegova zadnja kolonija. Njegove slike nastajajo na svojevrsten način A na prvem […]

    The post VIDEO (INTERVJU) Rajko Ferk, dupleški slikar, o izzivih pri njegovi zadnji likovni koloniji Duplek Art appeared first on Lokalec.si.

    210 let šolstva...
    Na posnetku si lahko ogledate prireditev, ki so jo v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu pripravili ob 210-letnici šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu. The post 210 let šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu appeared first on Lokalec.si.
    210 let šolstva...
    Na posnetku si lahko ogledate prireditev, ki so jo v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu pripravili ob 210-letnici šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu. The post 210 let šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu appeared first on Lokalec.si.

Kegljači mariborskega Konstruktorja so v zadnjem krogu ekipnega državnega prvenstva na domačih tleh premagali ljubljansko moštvo Ograjca s 7:1 (3325:3230). Z zmago so postali že petnajstič državni prvaki, a zmaga je tokrat bila zelo tesna, saj so le za točko prehiteli kamniški Calcit, ki je dosegel v Litiji le neodločen rezultat 4:4 (3418:3344).

V ekipi Konstruktorja je bil najboljši reprezentant Timi Jurančič s 577 podrtimi keglji, zmage pa so dosegli še Boštjan Zvezič (553), Sandi Sajko (551), Alež Blaž (546) in Anej Krajnc (556). Zgubil je le Matej Lepej, ki ga je premagal Primož Pintarič (542:588).

Vir: Facebook, Kegljaški Klub Konstruktor

V Litiji so Kamničani podrli 74 kegljev več kot domačini, vendar sta bili točki Jureta Starmana (553) in Mateja Turka (606) premalo za končno zmago.
Naslov državnih prvakinj med kegljačicami pa je že pred prekinitvijo zaradi korona virusa prvič dosegla ekipa postojnskega Proteusa. Iz lige sta izpadla pri moških Hrastnik in pri ženskah Celje, nadomestila ju bosta Rudar Trbovlje in Pivka.
Vir: STA

Mariborčani so si sicer že 15. naslov državnih prvakov zagotovili na tekmi proti Celju, ki so jo dobili s 3:1, vendar so pokal zmagoslavno dvignili danes, na domači travi Ljudskega vrta.

Vijoličasti so z današnjo zmago proti ekipi iz Krškega z 2:0 še dodatno potrdili naziv najboljše ekipe letošnjega državnega prvenstva. Oba gola je dosegel Luka Zahovič, ki se je tako na na vrhu lestvice najboljših strelcev s 17-imi doseženimi goli izenačil z Rokom Kronavetrom. Glede na to, da je na sporedu še ena tekma državnega prvenstva ima Luka vse možnosti, da krono državnega prvaka oplemeniti še z nazivom najboljšega strelca Prve lige Telekom Slovenije.

Lovorika se je po enem letu vrnila domov
Mariborčani so danes v Ljudskem vrtu tako zasluženo dvignili pokal državnih prvakov, tokrat že 15-ič. Zavidljiva številka, ki pravzaprav pomeni absolutni rekord v ligi, saj so vsi nasprotniki Vijoličastih skupaj osvojili zgolj 13 naslovov državnih pravkov. Letos se je tudi mariborski strateg Darko Milanič vpisal med večne legende Slovenskega nogometa, saj je z enim klubom skupno osvojil že 6 naslovov državnega prvaka. Veselje sredi “svete trave” Ljudskega vrta je bilo tako nepopisno in predvsem zasluženo.

Slavje ob dvigu pokala za naslov državnih prvakov