Aktualne oddaje

    25. redna seja O...
    Na posnetku si lahko ogledate 25. redna seja Občinskega sveta Občine Vuzenica, ki je bila 28. 5. 2026. The post 25. redna seja Občinskega sveta Občine Vuzenica (28. 5. 2026) appeared first on Lokalec.si.
    VIDEO (INTERVJU)...

    V tokratni oddaji Kulturni izziv je bil gost voditeljice Uršule Godec dupleški slikar in organizator mednarodnih likovnih kolonij Duplek Art Rajko Ferk. Tik pred zadnjo likovno kolonijo Duplek Art 17 je zaupal, katere izzive ima pri organizaciji, in napovedal, da bo to tudi njegova zadnja kolonija. Njegove slike nastajajo na svojevrsten način A na prvem […]

    The post VIDEO (INTERVJU) Rajko Ferk, dupleški slikar, o izzivih pri njegovi zadnji likovni koloniji Duplek Art appeared first on Lokalec.si.

    210 let šolstva...
    Na posnetku si lahko ogledate prireditev, ki so jo v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu pripravili ob 210-letnici šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu. The post 210 let šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu appeared first on Lokalec.si.
    210 let šolstva...
    Na posnetku si lahko ogledate prireditev, ki so jo v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu pripravili ob 210-letnici šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu. The post 210 let šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu appeared first on Lokalec.si.

Začasni direktor javnega podjetja Snaga Maribor Damijan Škrinjar delavcem prepoveduje kajenje pred vhodom v Snago in drugod po podjetju ter jih pošilja pod nadstrešek na parkirišču. Vsak odhod zaradi kajenja pa morajo celo evidentirati kot odhod z delovnega mesta. Obvestilo o tem so dobili na oglasno desko.

Damijan Škrinjar, ki se je začasno zavihtel na direktorski stolček, je s sklepom, ki so ga včeraj objavili na oglasnih deskah po Snagi, prepovedal delavcem kajenje po Snagi in pred vhodom v stavbo ter dovolil kajenje le v kotu parkirišča pod nadstreškom. Določitev kajenja zgolj na enem mestu niti ne bi bila tako omejujoča, če ne bi ob tem zapisal še, da se morajo za vsak tovrsten odhod tudi evidentirati, kot da gredo z delovnega mesta. Neevidentiranje pa bo celo veljalo kot kršenje delovnih obveznosti. Njegov sklep objavljamo v celoti, nelektoriranega in vsebinsko nespremenjenega:

“Zaradi optimizacije delovnih procesov in uskladitve teh z dejanskim izvajanjem v praksi na sedežu podjetja, direktor družbe Snaga d.o.o., za vse zaposlene v družbi, v skladu s svojimi pooblastili in odgovornostmi izdajam naslednji SKLEP zaradi poenotenja internih pravil za vse zaposlene v družbi Snaga d.o.o., določam:
1. Kajenje pred vstopom v podjetje je strogo prepovedano.
2. Kajenje znotraj podjetja dovoljeno le na lokaciji – parkovni del dvorišča Snaga nadstrešek za kadilce.
3. Čas kajenja je potrebno evidentirati na žigosni uri, kot izhod z dela oz. prihod na delo.
4. Vsako neevidentiranje za čas kajenja, se smatra za kršenje delovnih obveznosti.
Ta Sklep prične veljati z dnem podpisa tege sklepa in velja do preklica.
Maribor, 29. 10. 2019”

Komentarji na Facebooku o evidentiranju odhoda z delovnega mesta zaradi kajenja. Vir: Facebook, D. T.

Komentarji na Facebooku o evidentiranju odhoda z delovnega mesta zaradi kajenja. Vir: Facebook, D. T.

Pod sklep je podpisan direktor Snage Damijan Škrinjar, kot je razvidno iz fotografije, ki od včeraj tudi kroži po družabnem omrežju Facebook. Nekateri komentatorji se delno strinjajo s sklepom, drugi pa se čudijo in/ali nasprotujejo temu, da se je treba za nekajminutni odhod zaradi kajenja evidentirati, kot da odhajaš z delovnega mesta. Eden od komentatorjev se je obregnil tudi nad slovničnimi in pravopisnimi napakami, saj je med drugim zapisano, da ne smejo kaditi pred vstopom, namesto pravilno pred vhodom. Drugi komentator meni: ” Ja pa kaj te misli da bo zaradi 3 cikov v 8 urah firma crknila.” Nekaj pa jih opozarja, da porabijo kadilci tudi po 20 minut za kajenje ene cigarete.

Komentarji na Facebooku o evidentiranju odhoda z delovnega mesta zaradi kajenja. Vir: Facebook, M. H.

Komentarji na Facebooku o evidentiranju odhoda z delovnega mesta zaradi kajenja. Vir: Facebook, M. H.

Da je to bedarija, je zapisal pod eno od objav drug komentator: “To je bedarija. Važna je učinkovitost. Zaradi mene naj bo nekdo eno uro na čikpavzi, če v preostalih 7 urah naredi to kar se od njega v delovnem dnevu pričakuje.” Opozarjajo pa tudi: “Evidentirano pomeni, da ne smeš kaditi med službo.”

Komentarji na Facebooku o evidentiranju odhoda z delovnega mesta zaradi kajenja. Vir: Facebook, M. H.

Komentarji na Facebooku o evidentiranju odhoda z delovnega mesta zaradi kajenja. Vir: Facebook, M. H.

Začasni direktor javnega podjetja Snaga Maribor Damijan Škrinjar delavcem prepoveduje kajenje pred vhodom v Snago in drugod po podjetju ter jih pošilja pod nadstrešek na parkirišču. Vsak odhod zaradi kajenja pa morajo celo evidentirati kot odhod z delovnega mesta. Obvestilo o tem so dobili na oglasno desko.

Damijan Škrinjar, ki se je začasno zavihtel na direktorski stolček, je s sklepom, ki so ga včeraj objavili na oglasnih deskah po Snagi, prepovedal delavcem kajenje po Snagi in pred vhodom v stavbo ter dovolil kajenje le v kotu parkirišča pod nadstreškom. Določitev kajenja zgolj na enem mestu niti ne bi bila tako omejujoča, če ne bi ob tem zapisal še, da se morajo za vsak tovrsten odhod tudi evidentirati, kot da gredo z delovnega mesta. Neevidentiranje pa bo celo veljalo kot kršenje delovnih obveznosti. Njegov sklep objavljamo v celoti, nelektoriranega in vsebinsko nespremenjenega:

“Zaradi optimizacije delovnih procesov in uskladitve teh z dejanskim izvajanjem v praksi na sedežu podjetja, direktor družbe Snaga d.o.o., za vse zaposlene v družbi, v skladu s svojimi pooblastili in odgovornostmi izdajam naslednji SKLEP zaradi poenotenja internih pravil za vse zaposlene v družbi Snaga d.o.o., določam:
1. Kajenje pred vstopom v podjetje je strogo prepovedano.
2. Kajenje znotraj podjetja dovoljeno le na lokaciji – parkovni del dvorišča Snaga nadstrešek za kadilce.
3. Čas kajenja je potrebno evidentirati na žigosni uri, kot izhod z dela oz. prihod na delo.
4. Vsako neevidentiranje za čas kajenja, se smatra za kršenje delovnih obveznosti.
Ta Sklep prične veljati z dnem podpisa tege sklepa in velja do preklica.
Maribor, 29. 10. 2019”

Komentarji na Facebooku o evidentiranju odhoda z delovnega mesta zaradi kajenja. Vir: Facebook, D. T.

Komentarji na Facebooku o evidentiranju odhoda z delovnega mesta zaradi kajenja. Vir: Facebook, D. T.

Pod sklep je podpisan direktor Snage Damijan Škrinjar, kot je razvidno iz fotografije, ki od včeraj tudi kroži po družabnem omrežju Facebook. Nekateri komentatorji se delno strinjajo s sklepom, drugi pa se čudijo in/ali nasprotujejo temu, da se je treba za nekajminutni odhod zaradi kajenja evidentirati, kot da odhajaš z delovnega mesta. Eden od komentatorjev se je obregnil tudi nad slovničnimi in pravopisnimi napakami, saj je med drugim zapisano, da ne smejo kaditi pred vstopom, namesto pravilno pred vhodom. Drugi komentator meni: ” Ja pa kaj te misli da bo zaradi 3 cikov v 8 urah firma crknila.” Nekaj pa jih opozarja, da porabijo kadilci tudi po 20 minut za kajenje ene cigarete.

Komentarji na Facebooku o evidentiranju odhoda z delovnega mesta zaradi kajenja. Vir: Facebook, M. H.

Komentarji na Facebooku o evidentiranju odhoda z delovnega mesta zaradi kajenja. Vir: Facebook, M. H.

Da je to bedarija, je zapisal pod eno od objav drug komentator: “To je bedarija. Važna je učinkovitost. Zaradi mene naj bo nekdo eno uro na čikpavzi, če v preostalih 7 urah naredi to kar se od njega v delovnem dnevu pričakuje.” Opozarjajo pa tudi: “Evidentirano pomeni, da ne smeš kaditi med službo.”

Komentarji na Facebooku o evidentiranju odhoda z delovnega mesta zaradi kajenja. Vir: Facebook, M. H.

Komentarji na Facebooku o evidentiranju odhoda z delovnega mesta zaradi kajenja. Vir: Facebook, M. H.