Aktualne oddaje

    VIDEO (INTERVJU)...

    V tokratni oddaji Kulturni izziv je bil gost voditeljice Uršule Godec dupleški slikar in organizator mednarodnih likovnih kolonij Duplek Art Rajko Ferk. Tik pred zadnjo likovno kolonijo Duplek Art 17 je zaupal, katere izzive ima pri organizaciji, in napovedal, da bo to tudi njegova zadnja kolonija. Njegove slike nastajajo na svojevrsten način A na prvem […]

    The post VIDEO (INTERVJU) Rajko Ferk, dupleški slikar, o izzivih pri njegovi zadnji likovni koloniji Duplek Art appeared first on Lokalec.si.

    210 let šolstva...
    Na posnetku si lahko ogledate prireditev, ki so jo v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu pripravili ob 210-letnici šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu. The post 210 let šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu appeared first on Lokalec.si.
    210 let šolstva...
    Na posnetku si lahko ogledate prireditev, ki so jo v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu pripravili ob 210-letnici šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu. The post 210 let šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu appeared first on Lokalec.si.
    V svetu odraslih...

    Tokrat je v oddaji V svetu odraslih voditelj Matic Lesjak gostil Bojana Glaserja in Anjo Godec, vaditelja plesnih skupin AFS Študent. Govorili pa so o mladih, plesu, petju in ohranjanju kulturne dediščine. Akademska folklorna skupina Študent pripravlja svojo 62. celovečerno predstavo z naslovom Sobitje – dva sva eno. V oddaji V svetu odraslih so govorili […]

    The post V svetu odraslih: Mladi, ples, petje in ohranjanje kulturne dediščine appeared first on Lokalec.si.

Nogometaši NK Maribor so danes zjutraj odleteli v Turčijo. Danes ob 10. uri so z mariborskega letališča odleteli v Antalyo, kjer jih v poznih popoldanskih urah čaka že prvi trening.

 odhod vijoličastih v Antalyo (2)
Za osrednji del je izbranih 32 igralcev. Vsi, ki so že oddelali večino aktivnosti v dosedanjem delu. Med nogometaši je bil tudi Jan Mlakar, ki bo do konca sezone z mariborskimi nogometaši napadal za 15. naslov državnih prvakov, nato pa se bo preselil v Anglijo. “Zdaj so moje misli samo z Mariborom. Seveda pa bi se rad poslovil z nekim lepim darilom, in to je, da bi osvojili 15. naslov državnega prvaka,” je povedal Mlakar.
 odhod vijoličastih v Antalyo (5)

Mlakar je bil sicer član mladinskih selekcij Domžal, se preselil v Italijo, kot član Maribora pa pri 19-letih postal eden nevarnejših napadalcev v prvi slovenski nogometni ligi. V jesenskem delu sezone je bil četrti strelec prvenstva z devetimi goli. Ob tem je prispeval še dve asistenci.

“Dobili smo ponudbo premierligaša in jo sprejeli. Gre za največjega med dosedanjimi prestopi iz NK Maribor. Doslej ga je imel Petar Stojanović, ko je za 2,8 milijona EUR odšel k Dinamu. Številke pri tem prestopu so višje, ob tem, da ostajamo z deležem pri nadaljnjem prestopu. Kar pa me najbolj veseli pri tem poslu, je spoznanje, da Jan ostaja z nami v lovu na 15. zvezdico,” je pred dnevi za STA pojasnil športni direktor Maribora Zlatko Zahovič.

V Antalyo so odleteli: Handanović, Pirić, Cotman, Irgolič, Šuler, Ivković, Rajčević, Šme, Uskoković, Viler, Kolmanič, Milec, Klinar, Vrhovec, Pihler, Dervišević, Cretu, Maher, Grajfoner, Bajde, Vršič, Hotić, Kramarič, Felipe Santos, Žugelj, Tavares, Mlakar, Mešanović, Zahović, Mulahusejnović, Matko in Sunny Omoregie.

Belek pa bo vijol’čna baza do 15. februarja.