Aktualne oddaje

    25. redna seja O...
    Na posnetku si lahko ogledate 25. redna seja Občinskega sveta Občine Vuzenica, ki je bila 28. 5. 2026. The post 25. redna seja Občinskega sveta Občine Vuzenica (28. 5. 2026) appeared first on Lokalec.si.
    VIDEO (INTERVJU)...

    V tokratni oddaji Kulturni izziv je bil gost voditeljice Uršule Godec dupleški slikar in organizator mednarodnih likovnih kolonij Duplek Art Rajko Ferk. Tik pred zadnjo likovno kolonijo Duplek Art 17 je zaupal, katere izzive ima pri organizaciji, in napovedal, da bo to tudi njegova zadnja kolonija. Njegove slike nastajajo na svojevrsten način A na prvem […]

    The post VIDEO (INTERVJU) Rajko Ferk, dupleški slikar, o izzivih pri njegovi zadnji likovni koloniji Duplek Art appeared first on Lokalec.si.

    210 let šolstva...
    Na posnetku si lahko ogledate prireditev, ki so jo v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu pripravili ob 210-letnici šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu. The post 210 let šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu appeared first on Lokalec.si.
    210 let šolstva...
    Na posnetku si lahko ogledate prireditev, ki so jo v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu pripravili ob 210-letnici šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu. The post 210 let šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu appeared first on Lokalec.si.

Po komaj dveh mesecih, odkar so odprli prenovljeno Trafiko ob Starem mostu v Mariboru, bo moral Muzej NOB to očitno zapreti, saj naj bi Mestna občina Maribor po besedah direktorice muzeja Aleksandre Berberih-Slana močno oklestila njihova programska sredstva. Čemu naj bi občina pred dvema mesecema razširila dejavnost muzeja, zdaj pa odvzela sredstva zanjo, ji ni znano, zato se je že obrnila na MO Maribor, da ji pojasnijo.

Svoje ogorčenje je direktorica Muzeja NOB Aleksandra Berberih Slana izrazila tudi na družabnem omrežju, kjer se uporabniki družbenega omrežja čudijo potezam MO Maribor in župana Saša Arsenoviča. Nam pa je povedala: “Zmanjšali so nam sredstva v celoti. Delovno mesto in stroške delovanja trafike pa so nam odvzeli iz sredstev. Tako da nam je programskih sredstev za vse tri muzeje – torej za NOB, Fotografski in za Trafiko – ostalo deset tisoč evrov. Pod takimi pogoji ne moremo in ne želimo delati.” Zato direktorica pravi, da bodo morali potegniti črto, “saj moramo na žalost obdržati osnovni muzej, v katerem izvajamo tudi javno službo, pa že tako bomo imeli premalo programskih sredstev za to.” In v takem primeru bo treba trafiko in fotografski muzej zapreti, je še poudarila.

Na odprtju Trafike je bil tudi mariborski župan Saša Arsenovič. Foto: Marko Pigac (MP Produkcija)

Na odprtju Trafike je bil tudi mariborski župan Saša Arsenovič. Foto: Marko Pigac (MP Produkcija)

V prvih dveh mesecih od odprtja je sicer trafika imela izjemno velik obisk, zanjo je velik interes ne samo domačih obiskovalcev, ampak tudi tujih, je razložila Berberih-Slana in dodala: “In res bo zelo žalostno, če bomo morali po dveh mesecih trafiko zapreti.” Rekla je, da je občina držala obljubo in sprva “zagotovila sredstva za splošne stroške delovanja in za plačo, ampak nihče pa ni dejal, da nam bodo ta sredstva vzeli iz programskih sredstev. To pa ne gre. Mi moramo kvaliteto držati, na tak način pa je ne moremo obdržati, kaj šele, da bi jo nadgrajevali.” Povedala je še, da se pri Muzeju NOB, Fotografskem muzeju in Trafiki še toliko bolj pozna, ker so jim najprej razširili dejavnosti, nato pa jim oklestili sredstva: “Ne moreš širiti in hkrati jemati, to ne gre, to je nemogoče vzdrževati na tak način.” Zaključila je z obžalovanjem: “Nam je zelo žal, če bomo morali to narediti, kajti Trafika je očitno izjemno zanimiva za Mariborčane in za tuje obiskovalce, ampak ne moremo se odpovedati centralnemu muzeju oziroma kvaliteti, ki jo tu skušamo vzdrževati.”

Na MO Maribor smo se obrnili tudi mi in prosili za obrazložitev. Na odgovore še čakamo.