Aktualne oddaje

    VIDEO (INTERVJU)...

    V tokratni oddaji Kulturni izziv je bil gost voditeljice Uršule Godec dupleški slikar in organizator mednarodnih likovnih kolonij Duplek Art Rajko Ferk. Tik pred zadnjo likovno kolonijo Duplek Art 17 je zaupal, katere izzive ima pri organizaciji, in napovedal, da bo to tudi njegova zadnja kolonija. Njegove slike nastajajo na svojevrsten način A na prvem […]

    The post VIDEO (INTERVJU) Rajko Ferk, dupleški slikar, o izzivih pri njegovi zadnji likovni koloniji Duplek Art appeared first on Lokalec.si.

    210 let šolstva...
    Na posnetku si lahko ogledate prireditev, ki so jo v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu pripravili ob 210-letnici šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu. The post 210 let šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu appeared first on Lokalec.si.
    210 let šolstva...
    Na posnetku si lahko ogledate prireditev, ki so jo v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu pripravili ob 210-letnici šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu. The post 210 let šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu appeared first on Lokalec.si.
    V svetu odraslih...

    Tokrat je v oddaji V svetu odraslih voditelj Matic Lesjak gostil Bojana Glaserja in Anjo Godec, vaditelja plesnih skupin AFS Študent. Govorili pa so o mladih, plesu, petju in ohranjanju kulturne dediščine. Akademska folklorna skupina Študent pripravlja svojo 62. celovečerno predstavo z naslovom Sobitje – dva sva eno. V oddaji V svetu odraslih so govorili […]

    The post V svetu odraslih: Mladi, ples, petje in ohranjanje kulturne dediščine appeared first on Lokalec.si.

Tokrat v Občinskem informatorju:
– Mariborski Ljudski vrt postaja prvi negotovinski stadion v Sloveniji
– Zakaj bi Štajerci potrebovali Magno?
– Binkoštni pohod
– Festival pohorske omlete
– „Dober dan soseda“ (4. kmečke igre v Selnici)
– Razstava likovnih del KD Pavza

Tokrat v Občinskem informatorju:

– Magne ne dajo, a tudi drevesa ne
– Mariborski študentje NEsovražni
– Bistriški gasilci krstili novo vozilo
– Na Poljanah več kot 250 specialcev
– 3. Festival palačink
– Neulovljivi škrat
– Rekordni 24-urni vzpon na Martnico

Načrtovana investicija Magne je pomembna prelomna točka: če se ne bo zgodila, Štajerska ne bo imela popravnega izpita in izguba bo velika,” piše v peticiji, ki jo je danes na mariborskem letališču podpisalo okoli 200 ljudi, več kot 2400 pa na spletu.

Prihod Magne so danes podprli občani in občanke okoliških občin, celo kmetje so potrdili, da si želijo prihod Magne v Hoče.

Na pobudo Štajerske gospodarske zbornice so dobrodošlico Magni s podpisi peticije simbolično izrazili tudi znani in vodilni obrazi podjetništva, gospodarstva, športa in kulture v Mariboru in Podravju.

Predstavniki lokalne politike so poudarili nujnost zavedanja pomembni delovnih mest v t. i. problemskih območjih, kamor sodijo Hoče, Maribor in okolica.

Da je vzpostavitev Magninega obrata v Hočah izjemno pomemben projekt, pa so javno poudarili tudi predstavniki nacionalne politike.

Industrijsko cono na območju nekdanje Tovarne dušika Ruše so obiskali Italijani, z veleposlanikom na čelu. Oglasili so se v dveh podjetjih, v katerih obljubljajo nove zaposlitve.

Več v videu:

V tokratni oddaji smo v oddaji Report spregovorili o razpisih na MRA, o Paradi učenja, spregovorili smo tudi o Festivalu Lent, ki letos beleži 25. obletnico, z Nino Obradovič in Zmagom Svenškom pa smo spregovorili o Dnevu mladosti.

Podrobnosti v videu: 

Tokrat v občinskem informatorju
– PODIM v Mariboru združil več kot 800 podjetnikov
– V Hočah bi imeli Magno a jih skrbijo okoljski vplivi
– Iz Maribora štartal prvi stand up maratonec Tešky
– Športna pomlad 2017

Jožeta Urleba so bistriški gasilci pred 70-timi leti kot dojenčka pripeljali iz bolnišnice, tokrat pa so mu pripravili t.i. rojstnodnevno intervencijo. Med tem ko vsak dan z vso odgovornostjo brezkompromisno podrejajo svoj (prosti) čas za nas, kadarkoli jih pokličemo na pomoč, so ga tokrat namenili nepopisnemu presenečenju.

Preverite kdo vse in kako je voščil za okroglih 70:

Ste se posneli z mobitelom ali v živo oddajali (pogovor) med vožnjo, pa med tem niste bili pripeti z varnostnim pasom? To je lahko razlog, da vas policisti kaznujejo, če ste svoj posnetek javno objavili. Objavo posnetka namreč smatrajo kot neke vrste samoovadbo.Ne, niso zgolj govorice, ki so v zadnjih dneh zaokrožile po družabnih omrežjih. Policisti pregledujejo objave na Facebooku, Youtubu in podobnih spletnih portalih, ter jih obravnavajo kot dokazni material, iz katerega lahko sledi kazen. “Policisti so v preteklosti že uvedli postopke o prekrških na podlagi takšnih posnetkov, tako po uradni dolžnosti kot tudi na podlagi prijav občanov“, je pojasnila Nataša Pučko iz Policijske uprave Ljubljana, potem ko smo jim v preverjanje poslali spodnjo fotografijo (ki je sprožila kar nekaj spletnih debat):

Vir: Facebook

Vir: Facebook

Tega, konkretnega primera ne morejo komentirati, ker še ni zaključen, so pa pojasnili, “da je bil postopek uveden po uradni dolžnosti na podlagi Zakona o prekrških“.

pocasna voznja

Ne moreš ignorirati

Da je spremljanje objav, posnetkov in foto materiala logično, je pojasnil tudi Miran Šadl iz Policijske uprave Maribor. Spomnil je na nedavni primer brutalnega pretepa v Krškem, ko sta dva moška v živo predvajala posnetek fizičnega obračunavanja nad 26-letnikom “tega ne gre ignorirati“, je dejal. To je bil sicer ekstremni primer, a tudi uporaba mobitela med vožnjo ali vožnja brez varnostnega pasu je lahko zadosten razlog za kazen. Ob tej priložnosti je zato znova “potrkal na vest” ter odgovornost ljudi, naj “prej razmislijo kaj objavljajo in kakšne posnetke posredujejo naprej“.