Aktualne oddaje

    VIDEO (INTERVJU)...

    V tokratni oddaji Kulturni izziv je bil gost voditeljice Uršule Godec dupleški slikar in organizator mednarodnih likovnih kolonij Duplek Art Rajko Ferk. Tik pred zadnjo likovno kolonijo Duplek Art 17 je zaupal, katere izzive ima pri organizaciji, in napovedal, da bo to tudi njegova zadnja kolonija. Njegove slike nastajajo na svojevrsten način A na prvem […]

    The post VIDEO (INTERVJU) Rajko Ferk, dupleški slikar, o izzivih pri njegovi zadnji likovni koloniji Duplek Art appeared first on Lokalec.si.

    210 let šolstva...
    Na posnetku si lahko ogledate prireditev, ki so jo v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu pripravili ob 210-letnici šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu. The post 210 let šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu appeared first on Lokalec.si.
    210 let šolstva...
    Na posnetku si lahko ogledate prireditev, ki so jo v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu pripravili ob 210-letnici šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu. The post 210 let šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu appeared first on Lokalec.si.
    V svetu odraslih...

    Tokrat je v oddaji V svetu odraslih voditelj Matic Lesjak gostil Bojana Glaserja in Anjo Godec, vaditelja plesnih skupin AFS Študent. Govorili pa so o mladih, plesu, petju in ohranjanju kulturne dediščine. Akademska folklorna skupina Študent pripravlja svojo 62. celovečerno predstavo z naslovom Sobitje – dva sva eno. V oddaji V svetu odraslih so govorili […]

    The post V svetu odraslih: Mladi, ples, petje in ohranjanje kulturne dediščine appeared first on Lokalec.si.

Na akumulacijskem jezeru v Rogozi pri Mariboru bodo konec junija priredili 1. festival elektronske glasbe. Organizatorji StellarBeat Music Festivala napovedujejo posebno glasbeno doživetje z več kot 20 DJ-ji ter več tisoč obiskovalci. V občini Hoče – Slivnica dogodek prepoznavajo kot priložnost za dolgoročen razvoj tega območja v turistične namene.

Festival, ki bo potekal med 23. in 25. junijem, organizira Klub KMŠ Maribor z Rockstar Studiem, kot partner projekta pa se je pridružila tudi občina Hoče – Slivnica. Po zaenkrat razkritih napovedih bodo na festivalu nastopili Pretty Pink, Tim Urbanya, Matroda, BluBird, Alex Rannero, Adonov Loudbeatz, Crhns, Maynamic in Ian Sound. Prav tako se bodo lahko predstavili mladi lokalni DJ-ji, za katere bodo pod okriljem Kluba KMŠ pripravili natečaj.

Obiskovalcem kamp s prenočišči

Poleg glasbe, ki bo odmevala z dveh odrov, bo v sklopu festivala organizirana tudi vrsta dnevnih aktivnosti na plaži ob jezeru. Za obiskovalce festivala bo urejen tudi kamp za prenočevanje. V Občini Hoče – Slivnica so pobudo za festival z veseljem sprejeli, saj si že vrsto let prizadevajo za ureditev območja ob jezeru, ki se nahaja nedaleč od mariborskega letališča. Kot je povedal župan Marko Soršak, bi radi v prihodnosti tu uredili kopališče ali športni park z različnimi vodnimi aktivnostmi.

Lake festival FOTO: http://www.etnow.com

Lake festival; FOTO: http://www.etnow.com

Moj cilj je, da bi gramoznica zaživela. V Avstriji vsaka mlakuža živi, pri nas pa nič ne gre,” je povedal in med drugim spomnil na uspešno izkoriščeno jezero pri Gradcu, kjer med drugim prirejajo Lake Festival. Za varnost bo po besedah župana poskrbljeno, bo pa to skrb organizatorjev festivala oziroma morebitnega kasnejšega dolgoročnega najemnika območja.

V preteklosti se je omenjalo, da naj bi tu postavili velik vodni park, a bi šlo v tem primeru za prevelik finančni zalogaj, ki si ga občina sama nikakor ne more privoščiti, na investitorja z več deset milijoni evri vložka pa je po besedah župana iluzorno čakati. Zato so se odločili, da območje urejajo postopno in iščejo najemnike. “Delamo korak za korakom. Lokacija je sicer idealna, saj se tu srečata dva avtocestna koridorja. Zato se bo kdo z veseljem ustavil za kak dan ali dva, sploh če se vozi s severa Evrope na morje,” je prepričan Soršak. “Morda to še ne bo mogoče letos, a drugo leto sem prepričan, da se bo našel kdo, ki bo pripravljen zgrabiti ta izziv,” je dodal.

VIR: STA

Bernard Majhenič je dobil drugi (štiriletni) mandat direktorja javnega podjetja Marprom. Danes so ga potrdili člani novoimenovanega nadzornega sveta Marproma. Tako so sledili predlogu župana Mestne občine Maribor Andreja Fištravca.

Majhenič je izpolnjeval vse z zakonom določene pogoje za ponovno imenovanje: »Prepričan sem, da smo na mesto direktorja javnega podjetja Marprom imenovali odgovorno osebo, ki se je v preteklosti že dokazala z rezultati. Ti glede na razvojne cilje Marproma, ki jih ima Bernard Majhenič, tudi v novem mandatu zagotovo ne bodo izostali,« je povedal župan Fištravec.

marprom, mom, avtobus (3)

Postopek imenovanja določa 20. člen ustanovnega akta javnega podjetja Marprom, v katerem je navedeno, da direktorja imenuje ali odpokliče nadzorni svet na predlog župana. Fištravec je svoj predlog za imenovanje utemeljil z dobrimi poslovnimi rezultati, ki da jih je Majhenič dosegel v svojem prvem mandatu. V slednjem je podjetje Marprom za 47 % povišalo prihodke, za 30 % znižalo povprečno starost voznega parka mestnega potniškega prometa, pridobilo novo lastno servisno delavnico in uspešno prevzelo upravljanje Mariborskega Pohorja.

Po mnenju članov nadzornega sveta pa je Majhenič v mandatu, ki je trajal od leta 2013, podjetje vodil odgovorno in v skladu s pričakovanji nadzornega organa in lastnika. »Zato smo se strinjali s predlogom župana in verjamemo, da bo Marprom tudi v novem mandatu Bernarda Majheniča eno od uspešnejših mariborskih javnih podjetij,« je povedal predsednik nadzornega sveta Franc Slavinec.

 

Bernard Majhenič podjetje Marprom vodi od 21. februarja 2013, nov mandat, ki mu je zaupan z današnjim dnem, pa bo trajal do februarja 2021. »Zahvaljujem se za izkazano zaupanje tako s strani župana dr. Andreja Fištravca kot tudi novih članov nadzornega sveta. Verjamem, da je to zaupanje posledica kakovostnega dela in dobrih rezultatov vodstvene ekipe Marproma v preteklih letih,« je povedal ob ponovnem imenovanju.

Med ključnimi cilji Marproma v naslednjih štirih letih je izpostavil kontinuirano posodabljanje voznega parka mestnega potniškega prometa, vpeljavo novih linij in posodobitve v skladu z evropskimi smernicami, na področju Mariborskega Pohorja pa razvoj letnega turizma in avtomatizacijo zasneževalnega sistema. Ta je nujna za ohranjanje Pohorja kot atraktivnega nizkoležečega smučišča v tem delu Slovenije.

V enem izmed praznih prostorov mariborskega gradu nastaja Grajska kavarna. Kot je pojasnila direktorica Pokrajinskega muzeja Maribor Mirjana Koren, gre za njihov projekt, ki bo Muzeju predstavljal novi vir prihodkov, obiskovalcem (Muzeja in mesta) pa nudil dodatni prostor za druženje, ob pogledu na Trg svobode.

Pokrajinski muzej že leta “biva” v mariborskem gradu. Zaradi potreb po dodatnem prihodku bodo tam naredili še kavarno. “Iz lastnih sredstev. Pravzaprav iz ostankov svojih presežkov, ker potrebujemo dodatni vir financiranja“, je pojasnila Korenova. Trenutno še ne more napovedati koliko denarja bodo vložili, niti kdaj bo kavarna dejansko nared za sprejem prvih gostov, je pa potrdila, da so predvidene nove zaposlitve. “Ampak ne bomo šli v minus. Bomo pa s tem, ko bomo Muzeju dodali še ta program, zadostili tudi usmeritvam Ministrstva za kulturo, ki od nas zahteva širšo in turistično naravnano ponudbo za obiskovalce“, je še dodala Korenova.

pokrajinski muzej mb

“Odličen prostor”
Mariborski grad je v lasti Mestne občine Maribor. Kavarna sedaj nastaja v istem prostoru, ki je na zadnjih lokalnih volitvah služil kot volilni štab aktualnega župana Mestne občine Maribor Andreja Fištravca, a sam se nove pridobitve očitno veseli. Na svojem Facebook profilu je med drugim zapisal, da bo “odličen prostor, ki sem ga zadnja leta uporabljal le za potrebe volilne kampanje kot volilno pisarno, zaživel tako kot je treba!

Danes na Mariborskem Pohorju poteka poteka akcija “Šolar na smuči”. Pozdravit pa jih je prišel tudi ambasador te akcije slovenski smučar Jure Košir.

solar na smuci, mb pohorje 2017 (10)

 

Kot je pojasnil Andrej Verlič iz Marproma so se tudi letos priklučili k akciji z namenom, da “se otroci naučijo osnov smučanja ter osvojijo pravila varnosti na smučiščih.” 

Jure Košir, slovenski smučar

Ambasador akcije Jure Košir pa je povedal, da je ambasador akcije že drugo leto, ter, da podpira akcijo zato, ker želijo vključiti predvsem otroke, ki se še s smučanjem niso srečali. “Lepo je videti otroke, ki prvič vidijo smučarsko opremo in se po nekaj urah vsak osnovno odpeljejo,” je dodal.

solar na smuci, mb pohorje 2017 (9) solar na smuci, mb pohorje 2017 (17) solar na smuci, mb pohorje 2017 (18) solar na smuci, mb pohorje 2017 (6) solar na smuci, mb pohorje 2017 (15) solar na smuci, mb pohorje 2017 (22)