Aktualne oddaje

    25. redna seja O...
    Na posnetku si lahko ogledate 25. redna seja Občinskega sveta Občine Vuzenica, ki je bila 28. 5. 2026. The post 25. redna seja Občinskega sveta Občine Vuzenica (28. 5. 2026) appeared first on Lokalec.si.
    VIDEO (INTERVJU)...

    V tokratni oddaji Kulturni izziv je bil gost voditeljice Uršule Godec dupleški slikar in organizator mednarodnih likovnih kolonij Duplek Art Rajko Ferk. Tik pred zadnjo likovno kolonijo Duplek Art 17 je zaupal, katere izzive ima pri organizaciji, in napovedal, da bo to tudi njegova zadnja kolonija. Njegove slike nastajajo na svojevrsten način A na prvem […]

    The post VIDEO (INTERVJU) Rajko Ferk, dupleški slikar, o izzivih pri njegovi zadnji likovni koloniji Duplek Art appeared first on Lokalec.si.

    210 let šolstva...
    Na posnetku si lahko ogledate prireditev, ki so jo v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu pripravili ob 210-letnici šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu. The post 210 let šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu appeared first on Lokalec.si.
    210 let šolstva...
    Na posnetku si lahko ogledate prireditev, ki so jo v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu pripravili ob 210-letnici šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu. The post 210 let šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu appeared first on Lokalec.si.

Pred dnevi se je v atletski dvorani Maribor izvedlo prvo državno prvenstvo.

Dvorana je tako rekoč polno zasedena, v prihodnjih mesecih se bo tukaj odvajalo več velikih športnih dogodkov.

Več v prispevku.

 

 

Na Univerzi v Mariboru so po tem, ko lani niso omogočili vrhunski športnici in svetovni prvakinji Tyri Barada opravljanja preskusa motoričnih sposobnosti za vpis na študijski program Športno treniranje, letos spremenili pogoje vpisa za ta program. Vrhunskim športnikom namreč ni treba več opravljati tega preskusa.

Spomnimo, da se je Tyra Barada lani hotela vpisati na Pedagoško fakulteto Univerze v Mariboru na študijski program Športno treniranje, pa se ni mogla, ker ji na Pedagoški fakulteti oziroma Univerzi v Mariboru niso omogočili novega termina za opravljanje preskusa motoričnih sposobnosti, ki je bil pogoj za vpis na ta študij. Tyra se preskusa na prvem in drugem terminu ni mogla udeležiti, ker je bila na evropskih igrah in svetovnem prvenstvu. Univerza v Mariboru pa ji ni niti hotela dati na voljo tretjega termina, v času ko Tyra ne bi bila na tekmovanjih. Tyra  je univerzi sporočila z elektronskim sporočilom, se opravičila in prosila za nov termin.

Tyro podprl minister za šolstvo

Gre za test, kjer morajo športniki opraviti različne športne aktivnosti, ki bi jih, glede na svoje rezultate, s katerimi se ponaša, zagotovo dosegla.  V zapletu, ki je nastal pri tem, se je marsikdo vprašal, ali je pri vrhunskih športnikih, ki dosegajo prva mesta na evropskih in svetovnih prvenstvih, tak preskus sploh potreben, saj vendarle prav s svojimi uspehi izkazujejo ne samo odlične motorične sposobnosti, ampak tudi uspešno zastopajo državo na tekmovanjih. Na zaplet se je odzval tudi minister za visoko šolstvo Igor Papič, ki je dejal, da je treba poiskati sistemsko rešitev.  A na Univerzi v Mariboru so bili neomajni, čeprav bi Tyra s ponosom študirala na tej univerzi, hkrati pa prav to univerzo tudi zastopala na tekmovanjih.

Olimpijski komite Slovenije pozval univerzo, da Tyri omogoči nemoten začetek študija

Tyro Barada je podprl tudi Olimpijski komite Slovenije, a na univerzi so vztrajali: “Na postopek ne sme in ne more vplivati ne minister ne predstavniki Olimpijskega komiteja Slovenije”  Na OKS so takrat zapisali: “S primerom Tyre Barade smo seznanjeni ter jo, kot vrhunsko športnico, kar Tyra zagotovo je, podpiramo že od začetka tega procesa. Nenazadnje, verjamemo in pozivamo izbrano izobraževalno ustanovo, da ji omogoči nemoten začetek pedagoškega procesa izbrane študijske smeri.”

Ker ni smela študirati v domačem Mariboru, je odšla na študij v tujino

Tyra se kljub vsem prizadevanjem ni smela vpisati na Univerzo v Mariboru, saj niso popustili v njenem primeru niti za ped.  Po vseh prošnjah, da bi odlična športnica študirala v domačem kraju, ji niso prisluhnili. Odšla je na študij v tujino, v Srbijo, kjer se je vpisala na fakulteto v Nišu, kjer se je vpisala v enak program. Tam niso delali nobenega problema okrog opravljanja preskusa motoričnih sposobnosti. Tyro je situacija z mariborsko univerzo prizadela, kar nekaj časa ni bila v dobrem stanju, a se je pobrala in ohranila formo za vrhunska športna tekmovanja.

Po enem letu pa na Univerzi v Mariboru sprememba v zahtevanih pogojih

Na Univerzi v Mariboru pa so letos pri vpisih na Pedagoški fakulteti v program Športno treniranje očitno naredili preobrat. Na predstavitvi o poteku informativnih dnevih je namreč Mihaela Koletnik, prorektorica za študijsko dejavnost Univerze v Mariboru, dejala, da  so “zaradi tega zapleta stvar rešili tako, da športniki, aktivni športniki, ki imajo status, v prihodnje tega preskusa na tem študijskem programu ne bodo rabili več opravljati”.

Tyra zaenkrat ostaja v Nišu

To pa ne spremeni dejstva, da so v lanskem študijskem letu izpustili iz rok vrhunsko športnico Tyro Barada, ki niza uspehe na državnih, evropskih in svetovnih tekmovanjih. Tyra se je zaradi onemogočanja vpisa v Mariboru odločila za študij v Nišu, kjer je na istem študijskem programu in zastopa tisto fakulteto, ne pa mariborsko.  Njen oče, vodja Barada centra, Tomaž Barada je za naš medij lokalec.si povedal, da je Tyra sicer zadovoljna s študijem v Nišu, prav tako s tem, kako so jo sprejeli. Predavanja ima on-line, na izpite pa se mora voziti v Niš. Kljub vsej dobrodošlici in dobrih pogojih na niški fakulteti pa vseeno ostaja grenak priokus, saj bi raje hodila na predavanja v živo v Mariboru in tako čim več odnesla od predavanj, hkrati pa bi imela lažjo logistiko pri usklajevanju urnikov predavanj, treningov in tekmovanj. To študijsko leto bo zagotovo zaključila v Nišu. Razmišljajo pa, da bi se v drugi letnik študijskega programa Športno treniranje vpisala na Pedagoško fakulteto Univerze v Mariboru. Če bo seveda ostalo pri tem, da so aktivni športniki s statusom in vrhunskimi uspehi, kot jih Tyra žanje na tekmovanjih, dobrodošli na Univerzi v Mariboru. A tega, da je bila zaradi lanskega zapleta pod velikim stresom in v slabi koži, ji ne bodo mogli kar tako popraviti.

Ostajata pa še vedno odprti tudi dve vprašanji: najprej, zakaj Univerza v Mariboru ni odpravila tega pogoja že lani, in nato, ali je Maribor sploh še univerzitetno mesto.

“Etienne Beugre ostaja v vijoličastem, po prikazanem je prepričal strokovno vodstvo in se nam bo pridružil kot polnopravni član”, poroča NK Maribor.
23-letni napadalec iz Slonokoščene obale si je izbral dres s št. 13, podpisal pa je pogodbo, veljavno do poletja 2025. “Gre za prestop iz kluba AS Denguele, pri katerem je bila plačana manjša odškodnina. Z določenimi odstotki ob nadaljnji prodaji. Etienne, dobrodošel v Ljudskem vrtu,” so zapisali.

Nogometni klub Duplek danes in jutri gosti v večnamenski dvorani ob osnovni šoli nadobudne male nogometaše selekcij od U7 do U13. Med njimi so tako fantje kot dekleta iz več nogometnih klubov, ki so prišli tekmovati in uživati v nogometu.

Nekaj ekip smo vprašali, kdo je najboljši v nogometu oziroma na turnirju, pa so nam vsi samozavestno odgovorili:

Ni kaj, samozavestni, tako kot tudi morajo biti v športu. Na končne rezultate turnirja bo sicer treba počakati do nedelje zvečer, a fantje so izkazali, da drug drugemu zaupajo in verjamejo v svoje sposobnosti. Povedali so tudi, da imajo radi nogomet, radi preigravajo, dajejo gole, tekajo po igrišču in seveda tekmujejo, kjer se potegujejo za najboljša mesta in za to, da bodo za svoj klub dobili tudi pokal.

Turnir Winter cup 2024 je podprla tudi Občina Duplek. Podžupan občine Duplek David Kumer je poudaril, da gre letos že za mednarodni turnir, ki se odvija tako danes kot jutri. V obeh dnevih se bo razvrstilo 64 ekip. Tudi na Občini Duplek so veseli, da se je NK Duplek lotil tega velikega tekmovanja in pritegnil v Duplek toliko ekip.

Trener v NK Duplek Kristijan Mulec je povedal, da bo na turnirju preko 750 otrok. Pri tem je povedal, da gre za eno izkušnjo več, ki jo bodo vsi imeli, ob tem pa tudi, da je pomembno, da gre za športno, borbeno izkušnjo, posebej je pohvalil tudi navijače.

Res je treba ob vsem tekmovalnem vzdušju, ki ga je polno v večnamenski dvorani v Dupleku na turnirju Winter cup, posebej pohvaliti tudi navijače, ki so res športno navijali med časom našega obiska in verjamemo, da bo tako tudi celo soboto in celo nedeljo.

Kmalu več v oddaji Občinski informator na BK TV.

Ob prihodih in odhodih, ki so se zvrstili v prejšnjih dneh, še en podpis pogodbe v Ljudskem vrtu. Tokrat poteza z dolgoročnim namenom, naložba za prihodnost, zapišejo na straneh NK Maribor.

Niko Osterc, 16-letni up iz nogometne šole, je potrdil novo zvestobo NK Maribor in ostaja v pomembnih klubskih načrtih. Pogodba do konca koledarskega leta 2026 in selitev obetavnega zveznega igralca iz selekcije U17 v U19.

Četrti nov obraz v Ljudskem vrtu je 21-letni francoski nogometaš maroških korenin, ki se najboljše znajde v vlogi krilnega napadalca ali ofenzivnega zveznega igralca – Redwan Bourlès.

Zimski prestopni rok se nadaljuje, v NK Maribor pa so predstavili naslednjo kadrovsko potezo. Četrti nov obraz v Ljudskem vrtu je Redwan Bourlès, 21-letni francoski nogometaš maroških korenin, ki se najboljše znajde v vlogi krilnega napadalca ali ofenzivnega zveznega igralca. Prihaja kot prost igralec, dogovor je sklenjen do poletja 2026.

O prihodu naslednjega novinca je športni direktor Marko Šuler za klubsko spletno stran povedal: “Želeli smo dodati igralca z nekoliko drugačnimi značilnostmi, kot jih imamo v trenutnem kadru. Redwan ima hitrost, drznost. Gre za mladega igralca, ki je pokazal nadarjenost, a mu je kot najstniku igranje v prvi francoski ligi še pomenilo prevelik korak. Zdaj išče nove izzive, pripeljan je kot dodatna rešitev ob Barišiću in Božiću. Lahko igra na levi strani, a tudi v sredini, za napadalcem. Moštvu se je priključil z današnjim dnem in bo že med potniki v Turčijo. Prihaja v drugo okolje, tako da bo potreboval nekaj časa za prilagajanje, ki ga bo tudi dobil. Verjamem pa, da nam bo prinesel raznovrstnost in pomeni naložbo za prihodnost.”

V Rušah so se minuli vikend zvrstila finalna tekmovanja v streljanju z zračno puško in zračno pištolo Grand Prix Ruše. Že pred tem so tekla kvalifikacijska tekmovanja tako za člane in članice kot tudi za mladince in mladinke, ki so sicer imeli finalna tekmovanja v petek.

Domače društvo je ponovno poskrbelo za odlično organizacijo tekmovanja, na katerem se je zbrala smetana najboljših strelcev in strelk sveta. Med najboljšimi strelkami in strelci pa so se znašli na finalnih tekmovanjih tudi Slovenci in Slovenke. Zlato medaljo je pri mladinkah v streljanju z zračno puško na deset metrov dobila Hana Strakušek s katero smo tik pred tekmovanjem govorili.  Bila je mirna in pripravljena na vse.

Več o tekmovanju sta povedala tudi Ljubo Germič, predsednik Strelske zveze Slovenije, in Simon Potrč, gen. direktor ISSF Grand Prix Ruše.

Med dobitniki medalj je tudi Maksimilijan Žarić, ki je dobil srebrno medaljo po finalnem tekmovanju v streljanju z zračno puško. 

Finale mladincev z zračno puško

V finalu se je pomerilo osem najboljših mladincev po napetih kvalifikacijah. Luca Joldea se je po kvalifikacijah kot prvi s prednostjo 16  točk uvrstil v finale in zmagal.

Vrstni red finalistov:
Zlata medalja: Luca Joldea, Romunija
Srebrna medalja: Giorgi Mumladze, Gruzija
Bronasta medalja: Ryan Piepers, Slovaška
4. mesto: Ioane Khvareshia, Gruzija
5. mesto: Juraj Elko, Slovaška
6. mesto: David Vodražka, Slovaška
7. mesto: Matko Čolaković, Hrvaška
8. mesto: Lasha Shavshishvili, Gruzija
V kvalifikacijah slovenskim mladincem, ki so bili pod pritiskom velikega mednarodnega tekmovanja, na žalost ni uspelo priti v finale. Renee Lenzi je zasedel 9. mesto, Miha Fras 10. mesto in Mitja Dolšina 11. mesto.

Finale mladink z zračno pištolo, Sara Ščuri na četrtem mestu

V finalu se je pomerilo osem najboljših mladink po kvalifikacijah in se borilo za odličja. Vse mladinke iz Slovenije so se uvrstile, vendar se jim na stopničke žal ni uspelo povzpeti, najuspešnejši Sari Ščuri je zmanjkalo le nekaj točk do tretjega mesta.

Vrstni red finalistk:

Zlata medalja: Nare Gabrielyan, Armenija
Srebrna medalja: Mariami Prodiashvili, Gruzija
Bronasta medalja: Salome Prodiashvili, Gruzija
4. mesto: Sara Ščuri, Slovenija
5. mesto: Mariam Abramishvili, Gruzija
6. mesto: Zala Kajtna Poženel, Slovenija
7. mesto: Eva Vodopivec, Slovenija

Finale mladink z zračno puško, Strakušek z zlato medaljo, Skubic na četrtem mestu

V finalu se je pomerilo osem najboljših mladink po kvalifikacijah. V finale so se uvrstile kar 3 mladinke iz slovenske reprezentance in se borile za odličja. Nika Skubic se je kljub slabemu začetku uspela povzpeti na 4 mesto in za 0.1 zgrešila stopničke. Hana Strakušek, zmagovalka finala, se je če celotno finale držala na vrhu in tam tudi ostala ter zanesljivo zmagala.

Vrstni red finalistk:

Zlata medalja: Hana Strakušek, Slovenija
Srebrna medalja: Namma Lihi Rabi, Izrael
Bronasta medalja: Alma Levy Mussan, Izrael
4. mesto: Nika Skubic, Slovenija
5. mesto: Oleksandra Salenkova, Izrael
6. mesto: Regina Vintze, Madžarska
7. mesto: Tjaša Kužnik, Slovenija
8. mesto: Alica Poljovkova, Slovaška

V kvalifikacijah so nastopile slovenski strelki Sara Slak, ki je zasedla 9. mesto, in Eva Petek 10. mesto.

Finale mladincev z zračno puško, Žarić dobil srebrno medaljo, Judež na četrtem mestu

V finalu se je pomerilo osem najboljših mladincev po kvalifikacijah, v katerih sta si dva slovenska mladinca priborila mesto v finalih. Gašper Judež je osvojil 4. mesto, Maksimilijan Žarić pa se je po veliko odličnih strelih prebil na 2. mesto, ter zaradi manjše napake za 0.6 točke zgrešil 1. mesto.

Vrstni red finalistov:

Zlata medalja: Aron Racz, Madžarska
Srebrna medalja: Maksimilijan Žarić, Slovenija
Bronasta medalja: Darko Tomašević, Hrvaška
4. mesto: Gašper Judež, Slovenija
5. mesto: Matej Rašić, Bosna in Hercegovina
6. mesto: Adrian Pavlik, Slovaška
7. mesto: Tamas Tankovics, Madžarska
8. mesto: Martin Mezian, Slovaška

V kvalifikacijah je nastopil slovenski strelec Florjan Klemenčič, ki je zasedel 10. mesto.

Finale mix team zračna puška

V finalu sta se za zlato medaljo pomerila dva najboljša para po kvalifikacijah. To sta bila Srba Teodora Vukojević in Lazar Kovačević ter Bolgara Tanya Rizova in Anton Rizov. Srba sta se po nenehnem izenačevanju z nasprotnikoma po time outu zbrala in zmagala. Za bron sta se pomerila tretji in četrti mešani par v kvalifikacijah. Oba mešana para sta prihajala iz Nemčije, v boju za bron sta zmagala Lisa Mueller in Maximilian Dallinger.

Vrstni red finalistov:

Zlata medalja: Teodora Vukojević & Lazar Kovačević, Srbija
Srebrna medalja: Tanya Rizova & Anton Rizov, Bolgarija
Bronasta medalja: Lisa Mueller & Maximilian Dallinger, Nemčija
4. mesto: Anna Janssen & Maximilian Ulbrich, Nemčija

V kvalifikacijah je nastopil slovenski mešani par v katerem sta nastopila Urška Hrašovec in Luka Lukić, ki sta zasedla 17. mesto.

Finale zračna pištola članice

V finalu se je pomerilo osem najboljših članic po kvalifikacijah, ki so bile rezultatsko zelo blizu. V kvalifikacijah je bilo med 8. in 1. uvrščeno le 9 točk razlike, na tesno pa je šlo tudi v finalnem delu tekmovanja.

Vrstni red finalistk:

Zlata medalja: Anna Korakaki, Grčija
Srebrna medalja: Elmira Karapetyan, Armenija
Bronasta medalja: Veronika Major, Madžarska
4. mesto: Nevena Šaranović, Črna Gora
5. mesto: Sara Rahel Fabian, Mažarska
6. mesto: Renata Sike, Madžarska
7. mesto: Christina Moschi, Grčija
8. mesto: Nino Salukvadze, Gruzija

V kvalifikacijah so nastopile slovenske strelke Manja Slak, ki je zasedla 18. mesto, Anja Prezelj 22. mesto in Majda Raušl 27. mesto.

Finale zračna pištola člani

V finalu se je pomerilo osem najboljših članov po kvalifikacijah. Tudi člani so bili kot članice rezultatsko zelo skupaj, vendar si je v finalih Slovak pridobil nekaj točk prednosti in zanesljivo zmagal.

Vrstni red finalistov:

Zlata medalja: Juraj Tuzinsky, Slovaška
Srebrna medalja: Kiril Kirov, Bolgarija
Bronasta medalja: Miklos Tatrai-Fejes, Madžarska
4. mesto: Yusuf Dikec, Turčija
5. mesto: Federico Nilo Maldini, Italija
6. mesto: Pavel Schejbal, Češka
7. mesto: Tsotne Machavariani, Gruzija
8. mesto: Samuil Donkov, Bolgarija

V kvalifikacijah so nastopili slovenski strelci Jože Čeper, ki je zasedel 25. mesto, Sašo Stojak 33. mesto in Bojan Fras 34. mesto.

Finale Mix team zračna pištola

V finalu sta se za zlato medaljo pomerila dva najboljša para po kvalifikacijah Armenca Elmira Karapetyan in Benik Khlghatyan in Čeha Veronika Schejbalova in Jindrich Dubovy. Tekmovalna para sta se nenehno izenačevala vse do konca, vendar sta se Armenca na koncu zbrala in zmagala pred Čehoma. Za bron sta se pomerila Armenca Nare Gabrielyan in Gevorg Melkonyan in Madžara Sara Rahel Fabian in Miklos Tatrai-Fejes.

Vrstni red finalistov:

Zlata medalja: Elmira Karapetyan in Benik Khlghatyan, Armenija
Srebrna medalja: Veronika Schejbalova in Jindrich Dubovy, Češka
Bronasta medalja: Nare Gabrielyan in Gevorg Melkonyan, Armenija
4. mesto: Sara Rahel Fabian in Miklos Tatrai-Fejes, Madžarska

V kvalifikacijah je nastopil slovenski mešani par, Manja Slak in Jože Čeper, ki sta zasedla 8. mesto.

Finale zračna puška članice

V finalu se je pomerilo osem najboljših članic po kvalifikacijah. Poljakinja Aneta Stankiewicz se je že po nekaj prvih strelih do konca finala ostala visoko na prvem mestu, zato se drugouvrščena Anna Janssen, kljub izjemno močnim strelom ni uspela povzpeti na 1. mesto.

Vrstni red finalistk:

Zlata medalja: Aneta Stankiewicz, Poljska
Srebrna medalja: Anna Janssen, Nemčija
Bronasta medalja: Viktoriya Sukhorukova, Ukrajina
4. mesto: Soohyun Yoon, Južna Koreja
5. mesto: Eunji Kwon, Južna Koreja
6. mesto: Anita Mangold, Nemčija
7. mesto: Larissa Wegner, Nemčija
8. mesto: Eszter Meszaros, Madžarska

V kvalifikacijah so nastopile slovenske strelke Sonja Benčina, ki je zasedla 25. mesto, Urška Kuharič 43. mesto, Klavdija Jerovšek 51. mesto, Živa Dvoršak 54. mesto in Urška Hrašovec 56. mesto.

Finale zračna puška člani

V finalu se je pomerilo osem najboljših članov po kvalifikacijah. V finalih smo lahko spremljali tri Nemce in kar dva od treh sta stopila na stopničke. Z Nemcema pa je na stopničke po boju za tretje mesto stopil Izraelec Richter.

Vrstni red finalistov:

Zlata medalja: Maximilian Ulbrich, Nemčija
Srebrna medalja: Maximilian Dallinger, Nemčija
Bronasta medalja: Sergey Richter, Izrael
4. mesto: Anton Rizov, Bolgarija
5. mesto: Lazar Kovačević, Srbija
6. mesto: Max Ohlenburger, Nemčija
7. mesto: Andreas Thum, Avstrija
8. mesto: Josip Sikavica, Hrvaška

V kvalifikacijah so nastopili slovenski strelci, Luka Lukić, ki je zasedel 19 . mesto, Blaž Lužar 24. mesto in Anže Presterel 44. mesto.

Danes in jutri, 13. in 14. januarja 2024, se v Rušah na mednarodnem tekmovanju v streljanju Grand Prix Ruše odvijajo finalna tekmovanja.

Razpored finalnih tekmovanj v tem vikendu:

13. januar 2024
11.05 – 12.30 Zračna puška, mešani pari
14.50 – 15.45 Zračna pištola, članice
16.00 – 17.15 Zračna pištola, člani

14. januar 2024
11.05 – 12.30 Zračna pištola, mešani pari
15.30 – 16.30 Zračna puška, članice
16.50 – 18.15 Zračna puška, člani

Ljubo Germič, predsednik Strelske zveze Slovenije, je včeraj pred otvoritveno slovesnostjo izpostavil, da so zadovoljni z organizacijo, prav tako so odlični odzivi tudi pri ekipah, ki so z vsega sveta prišle v Ruše.

Hana Strakušek, ki je izenačila kvalifikacijski državni in mladinski rekord na nedavnem tekmovanju v Trzinu, prav tako je izenačila v finalu državni rekord, je zadovoljna tudi v Rušah. Dejala je, da je, čeprav v njeni skupini ni bilo veliko tekmovalk, konkurenca še vedno močna.

Kmalu več v oddaji Občinski informator na BK TV.

Hana Strakušek na mednarodnem tekmovanju v streljanju Grand Prix Ruše 2024
Grand Prix Ruše 2024: tekmovanje v streljanju z zračno puško in pištolo
Grand Prix Ruše 2024: tekmovanje v streljanju z zračno puško in pištolo

Filip Flisar je nekdanji tekmovalec smučarskega krosa in smučanja v prostem slogu, ki sicer nič več ne tekmuje, še vedno pa ostaja športno aktiven in pripravlja nove projekte. Z nami je spregovoril o pripravah na večji projekt.

Na Arehu bo ta petek, 12. januarja 2024, za smučarje prvič začela obratovati nova štirisedežnica Ruška.

Na progi se sedaj še nadaljuje intenzivno zasneževanje, do petka pa bo vse nared za odprtje. Tako se lahko takrat prvič letos spustite po tej progi in prvič nasploh preizkusite novo štirisedežnico Ruška.

Konec tedna sicer prinaša novost tudi na Mariborskem Pohorju, saj bo v petek in soboto, 12. in 13. januarja 2024, med 18. in 21. uro na voljo nočna smuka z vrha do spodnje postaje sedežnice Sleme. Cene vozovnic za nočno smuko bodo 26 evrov odrasle, 22 evrov za mladino, študente in seniorje, 15 evrov za otroke in enako za invalide. V času nočne smuke bo Pohorska vzpenjača krožila neprekinjeno med 17.45 in 21. uro.

Glede na povečan obseg obratovanja bodo na smučišču Mariborsko Pohorje z Arehom v upravljanju podjetja Marprom I JHMB ta petek pričele veljati redne cene dnevnih smučarskih vozovnic.

V teh dneh je Občina Muta objavila javna razpisa za sofinanciranje ljubiteljske kulturne dejavnosti in za sofinanciranje športnih programov v tej občini v letu 2024.

Občina Muta objavlja Javni razpis za sofinanciranje programov ljubiteljske kulturne dejavnosti v letu 2024. Rok za prijavo je do 5. februar 2024. Celoten razpis za sofinanciranje programov ljubiteljske kulturne dejavnosti v letu 2024 in obrazci za prijavo so dostopni na povezavi: TUKAJ. Zapisano je, kdo so upravičenci, kako se je treba prijaviti, rok prijave in vse ostalo.

Na Občini Muta so prav tako objavili Javni razpis za sofinanciranje športnih programov v občini Muta v letu 2024, rok za oddajo prijave je prav tako 5. februar 2024. Besedilo razpisa in obrazci so dostopni na povezavi TUKAJ. V besedilu razpisa je zapisano, kdo so upravičenci, prav tako pa tudi vrste športnih programov, razdelitev proračunskih sredstev, rok prijave, vsebina prijave ter kako bosta potekali ocenjevanje in vrednotenje vsebin prijav.

Svetovno prvenstvo v kickboksu na Portugalskem je bilo za tekmovalce, ki trenirajo v Športnem centru Barada, ponovno izjemno, saj so zopet segli po medaljah in dosegli odlična mesta. Danes je bil v centru tudi sprejem zanje.

Šest športnikov se je vrnilo iz portugalske Albufeire, kjer je bilo svetovno prvenstvo v kickboksu, pod uradnim nazivom WAKO Senior and Master World Championship
2023 (vse discipline). Na tekmovanju je sodelovalo 1.680 tekmovalcev iz 70 držav, mariborski športniki so domov prinesli kolajne in dosegli zavidljive rezultate.

Tyra Barada, Urša Terdin, Bian Nabernik, Žiga Zagoranski in Žiga Pečnik
Tyra Barada s pokalom za prvo mesto na svetovnem prvenstvu v kickboksu na Portugalskem

Tyra Barada je postala svetovna prvakinja v ‘light contactu’ in dosegla 3. mesto v ‘point fightingu’.
Bian Nabernik je dosegel 2. mesto v kategorijo -69 kg ‘light contact’.
Urša Terdin je prav tako dosegla 2. mesto v svoji kategoriji -70kg ‘light contact’.
Žiga Zagoranski pa je bil tokrat na 3. mestu v kategoriji -63 kg ‘light contact’.
Vito Kirbiš in Žiga Pečnik tokrat sicer nista segla po kolajnah, sta pa prav tako kot ostali pokazala izjemne predstave in odlično borbenost.

Pet od šestih uspešnih tekmovalcev na svetovnem prvenstvu v kickboksu na Portugalskem

Danes so odlične športnike sprejeli v Športnem centru Barada, kjer sta jim Tomaž Barada in mariborski župan Saša Arsenovič podelila še darila, mladi upi, ki trenirajo v tem centru pa so se z veseljem z odličnimi športniki tudi fotografirali.

Nogometaši Mure in Maribora so se v prestavljenem, 3. krogu državnega prvenstva v Murski Soboti razšli brez golov.

Mariborčani, varovanci Anteja Šimundže, nekdanjega trenerja Mure, so v Mursko Soboto prišli trdno odločeni, da na sicer vedno zahtevnem gostovanju osvojijo polni izkupiček. Njihovi navijači ne bodo mogli trditi, da se niso trudili, da niso poizkušali, zagotovo pa bodo zaradi tega še bolj razočarani. Kljub izraziti premoči v posesti žoge njihovi ljubljenci niso pokazali prav nič kreativnosti oziroma domišljije, priložnosti si praktično niso ustvarili.

V prvem polčasu dominacija Mariborčanov

Osvojena točka sicer ne pomeni katastrofe, pomeni pa, da so še bolj oddaljeni od vodilnih ekip. Za Celjem zaostajajo za 14, za Olimpijo pa pred medsebojnim obračunom za devet točk.

Prvi polčas je minil v dominaciji Mariborčanov. Od prve minute naprej so pletli mrežo okoli vrat, poskušali s streli, a velikih priložnosti si niso pripravili. V 18. minuti je Arnel Jakupović streljal mimo gola, le minuto pozneje pa je bilo videti, da se je pritisk Mariborčanov obrestoval.

Hilal Soudani je dobro streljal, vratar Klemen Mihelak je žogo odbil do Marka Kolarja, ta je v prvem poskusu zadel vratnico, v drugo pa vendarle bil natančnejši. Maribor se je veselil, a kratek čas, oglasil se je namreč Var, po ogledu posnetka pa so sodniki dosodili predhodni prekršek Jakupovića nad Žigo Kousom.

Mura se je osredotočala na protinapade, po enem izmed njih je zadela mrežo, a tudi gol Timoteja Brkića ni obveljal, saj je bil podajalec Roko Jurišić pred tem v nedovoljenem položaju.

Tudi v drugem delu so gosti zadržali pobudo, toda še naprej posebno nevarni niso bili. Jakupović je dvakrat poskušal s streli od daleč, tudi poskus Jana Repasa ni šel v okvir vrat, Kolar pa se ni najbolje znašel po slabem posredovanju Mihelaka.

Najlepšo priložnost na tekmi so imeli gostitelji. Spet po protinapadu, ko se je v 73. minuti po protinapadu in samostojnem prodoru Dardan Shabanhaxhaj odločil za strel z leve strani, odbita žoga je padla na glavo Nikole Jovićevića, ki je sicer dobro reagiral, vendar mu je veselje s sijajno obrambo preprečil vratar Ažbe Jug.

V naslednjem krogu bo Mura gostovala pri Bravu, Maribor pa bo gostil Olimpijo.

Najboljša slovenska atleta leta v tradicionalni anketi Atletske zveze Slovenije (AZS) sta po pričakovanjih postala svetovni podprvak v metu diska Kristjan Čeh (Ptuj) in Tina Šutej (Kladivar), srebrna na dvoranskem evropskem prvenstvu v skoku s palico in četrta na SP. Najboljši klub je ljubljanski Mass, trener pa Milan Kranjc, ki vadi Tino Šutej.

Čeh je zmagal tudi na evropskih igrah in bil drugi v končni razvrstitvi diamantne lige. Slednje je uspelo tudi Šutej, ki je bila srebrna še na evropskih igrah.

“SP v Budimpešti, kjer sem bil dokaj zadovoljen s svojim nastopom, je bilo posebno, ker je bilo blizu domovine in sem imel lahko veliko navijačev. Ni mi uspelo zmagati, sem pa edini tekmovalec v zgodovini, ki je v finalu na SP dosegel dva meta prek 70 m. Vesel sem tudi, da tudi drugi Slovenci izboljšujejo svoje atletske dosežke in kmalu bomo lahko osvajali še več medalj, če bo šlo tako naprej,” je dejal Čeh na prireditvi v kulturnem centru Primož Trubar v Šentjerneju.

Pripravlja se v Estoniji

Na podelitev je prišel v družbi trenerja Kerta Kanterja iz njegove domovine Estonije, saj se na naslednjo olimpijsko sezono tam tudi pripravlja.

Za priznanje najboljšega atleta je v anketi prejel 410 točk, med člani je bil drugi slovenski rekorder na 400 m ovire Matic Ian Guček (Kladivar Celje, 250 točk), tretji sprinter Rok Ferlan (Triglav Kranj, 140).

“V minuli sezoni sem najbolj ponosna, da sem izboljšala svoje državne rekorde in na medaljo iz dvoranskega EP. Upam, da bom ob koncu naslednje sezone rekord popravila na pet metrov,” je napovedala Tina Šutej.

Prejela je 393 točk in bila pred rekorderko na 3000 m zapreke Marušo Mišmaš Zrimšek (Mass, 270), tekačico na 400 m Anito Horvat (Velenje, 178). Guček je bil najboljši tudi med mlajšimi člani, kjer je med atletinjami slavila Veronika Sadek (Slovan, 368).

Zlato plaketo AZS je prejel Robert Herga. Nagrado AZS za fair play, ki je bila podeljena prvič, je dobila Lina Žlindra. V pionirski kategoriji je opozorila na sodniško napako in zato nazadovala na četrto mesto. Atletska kluba Poljane Maribor in Štajerska sta skupaj organizirala atletski del olimpijskega festivala evropske mladine (Ofem) v Mariboru in za to prejela priznanje za najboljša organizatorja tekme.

Zagotovili so likvidnost, poplačane so vse obveznosti zveze

Najboljša veterana sta Marjeta Čad in Marko Sluga, zlate trenerske značke so dobili Andrej Brinar, Henrik Omerzu in Milan Šimunič, nagrade Evropske atletike Zdravko Peternelj, Tanja Šalamon, Milan Šimunič in Natalija Bah.

Predsednik AZS Primož Feguš je v nagovoru izpostavil velike uspehe na mednarodnih tekmovanjih ter to, da zveza nima več finančnega primanjkljaja, ki ga je imela še lansko leto.

“Zagotovili smo likvidnost, poplačane so vse obveznosti zveze. Zaradi boljšega finančnega stanja so se povečala sredstva za atlete, trenerje in sodnike,” je navedel predsednik zveze.

“Pohvaliti je potrebno slovenske klube, da so organizirali in izvedli vsa tekmovanja, ki smo jih zapisali v koledar, kljub nekaterim težavam. Pri tem se izpostavlja organizacijo atletskega dela Ofema, ki je potekala popolnoma brezhibno zaradi dobrega delovanja mariborskih klubov in ostalih,” je dejal Feguš.

Izpostavil je velik napredek v kakovosti atletske infrastrukture, saj so po državi obnovili osem atletskih stez, atletika pa je dobila tudi novo ravno dvorano v štajerski prestolnici. “Sprejeli smo tudi sklop pravil, ki urejajo procese in ukrepe, namenjene varovanju in zagotavljanju varnosti posameznikov, ki sodelujejo v atletiki,” je še dodal Feguš.
VIR: STA

Disciplinski sodnik Nogometne zveze Slovenije (NZS) Boštjan Jeglič je po tekmah 14. kroga Prve lige Telemach konec prejšnjega meseca ekipo Maribora kaznoval s plačilom 1200 evrov.

Za to se je odločil zaradi večkratnega prižiganja bakel, ki so jih navijači odvrgli tudi na igrišče. Prav zaradi tega je bila tekma z Rogaško tudi prekinjena.

Zaradi dogodkov na tekmi je sicer tudi Rogaška dobila kazen. V blagajno zveze mora nakazati 300 evrov zaradi nešportnega vedenja več igralcev in uradne osebe, dobili so štiri rumene kartone in opomin.

Maribor je doma premagal Rogaško z 2:1 (1:1).
Vir: sta

Slovenskega odbojkarja Roka Možiča je doletela izjemna čast. V sezoni 2023/2024 je v italijanski odbojkarski ligi v svoji ekipi Rana Verona prevzel vlogo kapetana. S tem je nasledil 44-letnega Raphaela, ki se je v pretekli sezoni upokojil. Komaj 21-letni Možič je s tem dosegel novo priznanje za slovensko odbojko. Prav tako gre za svojevrstno priznanje tudi v eni izmed najmočnejših odbojkarskih lig na svetu, italijanski ligi, kjer ni v navadi, da bi kapetansko vlogo prevzeli tuji in na drugi strani tako mladi igralci.

Športna agencija Proelium se je z Rokom Možičem se pogovarjala o veliki časti in hkrati veliki odgovornosti.

Rok z 21 leti si postal kapetan Verone. Kaj zate to pomeni?

“Ja, res je, pri 21 letih postati kapetan je velika čast, hkrati pa tudi velika odgovornost. Jaz bom dal vse od sebe na igrišču. V tem trenutku zdaj, ko sem postal kapetan, pa je potrebno poskrbeti še za veliko ostalih stvari. Poskušal bom pomagati ekipi, poskušal biti vedno prvi, nek zgled. Ne bo lahko, ampak vedno sem imel rad te vloge vodje na igrišču, tako da sem zelo vesel in ponosen na to. Ampak zagotovo pa je to, kot sem dejal, velika odgovornost in veliko bo tudi dela.”

Se zavedaš dejstva, da so v ekipah to po navadi domačini, pa tudi veliko bolj starejši in izkušeni igralci?

“Se zavedam. Po navadi so to res v nekih takih ekipah domačini oziroma nekdo, ki je že dalj časa v ekipi. Tudi tukaj se je nekako pričakovalo, da bo to Luca Spirito. In tudi sam sem to pričakoval, ampak potem se je na koncu trener odločil, da to vlogo predaja meni. Kot sem rekel, velik ponos, velika odgovornost, ampak to vlogo bo zagotovo potrebno tudi opravičiti. Po navadi so starejši, ampak vemo, da smo ljudje različni. Eni dozorimo, če lahko tako rečem, prej, nekateri kasneje. Upam, da bom vlogo oddelal na najboljši možni način.”

Izbrskali smo denimo podatek, da je pri 25 letih v Italiji to uspelo igralcu ekipe Lube – Ivanu Zaytsevu. Tebi je to uspelo še štiri leta prej?

“Tega podatka nisem poznal. Zagotovo sem najmlajši ali pa eden izmed najmlajših kapetanov v zgodovini italijanske lige. Kot sem rekel, velik ponos, sploh pa potem, ko je v Veroni bil kapetan veliki Raphael, moj velik prijatelj, velik igralec, velik človek. Zagotovo sem imel dve leti dobrega predhodnika oziroma vzornika, po katerem se še zdaj zgledujem. Poskušal bom nadaljevati to zmagovalno tradicijo.”

Opiši nam občutke, ko si ekipo prvič popeljal na igrišče kot kapetan. Najprej je bilo to na pripravljalnem turnirju in sedaj na prvi uradni tekmi. Na prvi tekmi si bil tako prvič zraven tudi, ko se je v zrak vrgel kovanec, s katerim se določi, katera ekipa prva servira.

“Ni enostavno oziroma je neka nova vloga. Sploh nisem navajen. Po navadi sem jaz vedno hodil na igrišče med zadnjimi. Sicer sem bil zgled, bil sem prvi pri stvareh, ki jih je bilo narediti, ampak vseeno so bili neki drugačni rituali. Zdaj pa navodilo ‘Rok, prvi moraš iti’, jaz pa čisto izgubljen. Po navadi grem pred napadalnimi udarci na WC, zdaj ni kaj dosti časa, ker moram iti na žreb. Ampak potrebno je priznati, da sem trikrat do zdaj žrebal in trikrat do zdaj sem dobil žreb, tako da očitno imam kar nekaj sreče. Dvakrat na pripravljalnem turnirju, tudi zdaj na prvi tekmi mi je uspelo. Upam, da se ta tradicija nadaljuje.”

Kako je prišlo do tega? Sta govorila s trenerjem o tem? In kako ti je bilo, ko si bil določen? Ali te je morda vprašal, če bi ti rad bil kapetan?

“Tako kot sem dejal, v bistvu ni bilo pričakovano. Res sem pričakoval, da bo to Luca Spirito. Mislim, da je za njega že osmo leto, letos bo star 30 let. Zagotovo ima veliko izkušenj iz igre, veliko preigranih tekem. Na koncu se je trener odločil za mene. Pogovor je bil kot ‘Ja, glej, odločili smo se, da ti damo to vlogo. Upam, da se zavedaš, da bo zelo težko, da boš moral veliko žrtvovati, tudi ko ti ne bo lahko. Ko se ne boš dobro počutil, ko ne boš dobro igral, boš moral biti prvi tam, ki bo pomagal ekipi.’ Zagotovo me je postavil trener pred veliko odgovornost in preizkušnjo. Upam, da bom izkoristil oziroma bom dal od sebe vse zato, da bo ta odločitev prava.”

Ko si na četrtkovi predstavitvi videl nov dres za sezono in ko je na odru stal tvoj dres s črto pod številko 19, kaj si razmišljal?

“Ne vem, iskreno. Vsakič je lepo videti to črto spodaj, je nekaj posebnega. Zagotovo potem, ko so to sprejeli še navijači in mi čestitali oziroma mi zaželeli srečo, je bilo lepše. Vedno me obdaja ta neka kurja polt. Kot sem dejal, sem eden izmed najmlajših, če ne najmlajši kapetan, mislim, da edini Slovenec, ki je kdaj koli imel kapetanski trak v italijanski ligi. To je velika čast, ampak kot vedno poudarjam, velika odgovornost. Jaz bom naredil vse, da se bo ekipa počutila dobro, da se bodo soigralci počutili dobro in da se bo na koncu zmagovalo. Vsi vemo, da je to tisto, kar jaz delam najraje in bom to poskušal dati tudi drugim, to mentaliteto in da bomo zmagovali skupaj, kar je zagotovo najlepše.”

Tvoja naloga je sedaj, da se končno lahko pogovarjaš s sodniki (smeh). Kako je bilo to na uvodni tekmi? Nekaj posebnega?

“Ja, vedno sem se rad kregal oziroma pogovarjal s sodniki. Zdaj končno imam to vlogo, da lahko to tudi uradno delam. Vemo, da se v odbojki načeloma s sodniki pogovarja samo kapetan. Že na prvi tekmi je bilo nekaj borbe oziroma, bomo rekli, lepi odnos, zagotovo pa nekaj nestrinjanja. Ampak to je vedno. Zagotovo pa brez večjih težav in upam, da bo tudi v prihodnje tako, da ne bo preveč rumenih kartonov.”

Si pa tudi ti tisti, ki sedaj govori s trenerjem in ga, denimo, prosi za dodaten prost dopoldan. Glede na to, da rad spiš, to pomeni, da zgodnjih jutranjih treningov več ne bo?

“Ja, načeloma se moram zdaj ob vsem pogovarjati s trenerjem. Karkoli si ekipa želi, moram jaz predati in se poskusiti pogajati. To ni enostavno, vemo, da je trener zelo zahteven in da nerad daje proste dni, ampak zagotovo bom po kakšnih lepih zmagah in težkih trenutkih poskušal izborit kak dan več. Če bi bilo po moje, se zjutraj sploh ne bi treniralo (smeh). Hecam se, vem, kaj je potrebno za vrhunski rezultat, tako da mi tudi to ni težko, čeprav se ne rad vstajam zjutraj. Zagotovo se te delovne navade ne bodo spreminjale. Kot sem rekel, moram biti vzor, moram biti prvi na treningu in dati največ kar lahko, tako da potem drugi vidijo, kako je treba in se zgledujejo po meni.”

Igraš v eni izmed najmočnejših odbojkarskih lig na svetu. Osvojil si že dve zlati žogi in si eden izmed najbolj prepoznavnih igralcev v ligi. Sedaj še kapetan. Se ti kdaj zdi, da sanjaš? Te je potrebno uščipniti?

“Ja, ko sem bil mlajši, sem si vedno želel igrati v Italiji. Te sanje so se uresničile. Že v prvem letu sem navduševal s predstavami, največ doseženih točk v celi ligi, največ doseženih točk z napadom, neki mejniki, zdaj še kapetanski trak. Res se mi dogajajo stvari, ki sem si jih vedno želel, nisem si predstavljal, da bodo kdaj res oziroma sem sanjal o njih, pa nikoli ni nujno, da se ti sanje uresničijo. Čeprav, če dovolj delaš in če dovolj verjameš v to, verjamem, da prideš na pravo mesto. Jaz mislim, da sem na pravem mestu. Sem zelo zadovoljen, včasih se dejansko ne zavedam, kaj se dogaja okoli mene.”

Josip Iličić je danes dobil poseben obisk. V Mariboru so ga obiskali navijači Atalante, so sporočili na družbenih omrežjih NK Maribora.

Josip Iličića so pred dopoldanskih treningom v NK Mariboru presenetili italijanski navijači. Ko se je nekdanji slovenski reprezentant pripravljal na trening, je slišal, da zunaj nekdo vzklika njegovo ime. Izkazalo se je, da so pred stadion Ljudski vrt prišli navijači Atalante, njegovega nekdanjega kluba, kjer je Iličić nizal uspehe.

Italijanski navijači so na poti v Gradec, kjer bo Atalanta v okviru konferenčne lige nocoj igrala s Sturmom, spotoma pa so se ustavili v Mariboru. Njihov edini namen je bil obisk nekdanjega nogometaša kluba iz Bergama, ki je bil na vrhuncu kariere eden od idolov navijačev. Italijanski podporniki so bili navdušeni, ko jih je Iličić prišel pozdravit, si vzel nekaj časa za pogovor in fotografiranje.

Ilka Štuhec je danes v Mariboru 30 dni pred smukaško uverturo predstavila načrte v sezoni 2023/24 svetovnega pokala v alpskem smučanju. Pogled v sezono je pozitivno obarvan. Navdušenje v njenem štabu gradijo na podlagi odličnih dveh mesecev priprav v Južni Ameriki. Štuhčeva je bila zanesljiva tudi pri hitrostih 130 oziroma 140 km na uro.

V pretekli sezoni je Štuhečeva doživela preporod z novim proizvajalcem smuči. Na smukih je bila štirikrat na odru za zmagovalke, dvakrat na najvišji stopnički. V smukaškem seštevku je sezono končala kot druga, kar je bila njena druga najboljša sezona po sezoni 2016/17, v kateri je osvojila smukaški globus.

Novembra se bo hitrostna sezona začela z dolgo pričakovanimi smuki na italijansko-švicarski meji v Zermatt-Cervinii. Po klavrnem propadu lanske zamisli zaradi pretoplega vremena, naj bi tokrat le izpeljali prvo čezmejno tekmovanje v zgodovini svetovnega pokala.

Ilka zelo zadovoljna tudi s pripravljenostjo v superveleslalomu

Smučarke na tem novem prizorišču svetovnega pokala čakata dve tekmi, 18. in 19. novembra.

Če ne bo odpovedi, bodo smučarke nastopile na 12 smukih, 11 superveleslalomih. Predvsem v smukih bo svojo priložnost iskala in lovila najboljša slovenska tekmovalka v kraljevski disciplini alpskega smučanja. Nastopila bo tudi v superveleslalomih. Kaj pa tehnične discipline?

Štuhčeva bo v sezono krenila kot dvakratna smukaška svetovna prvakinja z 21 uvrstitvami na zmagovalni oder, od tega je bila enajstkrat na najvišji stopnički. Pri tem se ne želi ustaviti.

S strateškim pogledom se je znova izkazala vodja njene ekipe, njena mama Darja Črnko, ki je sprejela odločitev, da bodo poleti dva meseca priprav preživeli na južni polobli. S tem je Ilka Štuhec dobila najboljše možne pogoje za vadbo na zimskem snegu in v zimskih razmerah, za razliko od vremena v Evropi, kjer se ekipe soočajo s pomanjkanjem snega.

Štuhčeva je pet tednov vadila v Ushuaii v Argentini, nato pa še prvič tri tedne v Corralcu v Čilu.

“Priprave so bile zelo, zelo dolge. Prvič, ko mi je mami predstavila plan in rekla, da gremo za dva meseca v Južno Ameriko, je bilo malo obotavljanja. Pot tja je zelo dolga, ko pa si enkrat tam, stvari stečejo. Čas je res hitro minil in moram reči, da sem zelo zadovoljna s treningi, ki smo jih opravili,” je dejala Ilka Štuhec.

“Nisem si mislila, da me po vseh teh letih na vseh možnih smučiščih lahko nekaj tako preseneti, kot me je zadnja dva tedna priprav smučišče v Corralcu, kjer smo res imeli neverjetne pogoje. Včasih je ‘malo fejst’ pihalo … V bistvu res ne morem verjeti, še zdaj ne, ta prostranstva, te možnosti, mir, sneg, nobene gneče, res smo lahko počeli točno to, kar smo hoteli. In to mi je v bistvu res dalo dobre občutke. Zelo sem vesela, da je sezona blizu.”

Ilka Štuhec in Darja Črnko na novinarski konferenci pred sezono 2023/2024

“V Ushuaii nismo dobili treningov, kot bi si želeli, v Corralcu pa. Totalno navdušenje, nobenih skal, mrež, mir, Ilka je trenirala sama. Dobili smo tudi priložnost za to, da smo jo znova navajali na hitrost. Največji problem pred vsako sezono je ta hitrostna ovira, na koncu je bila dobra tudi, ko je bila zelo hitra, na treningih je dosegala tudi hitrosti 130 oziroma 140 km na uro,” je dejala Črnko.

Štuhčeva se zelo veseli uvodnih dveh smukov v Zermattu. Na lestvici od 1 do 10, se Zermatta veseli “12”.

Pred uvodnim smukom se bodo na zadnji del priprav odpravili 29. oktobra. Sedem dni bodo v Zermattu, vendar ne na terenu, na katerem bodo tekmovali.

Edini slovenski zmagovalec smuka v Kvitfjellu Boštjan Kline po hudi poškodbi, kompliciranem zlomu desne goleni, v kateri je skoraj ostal brez noge, in dolgotrajnem okrevanju ne razmišlja o koncu športne poti. Čeprav več kot 18 mesecev ni smučal, je želja po vrnitvi na tekmovalne proge velika, je 32-letni Mariborčan dejal za STA.

Z desetim mestom nosilec najboljše slovenske moške uvrstitve na olimpijskih smukih se je poškodoval 11. aprila lani na treningu smuka na smučišču Na Žlebeh (Sella Nevea) na italijanski strani Kanina. Zdravljenje je bilo dolgotrajno. V enem letu in šestih mesecih je moral sedemkrat na operacijsko mizo. Vesel je, da amputacija noge ni bila potrebna in da lahko hodi.

Njegov nesporni talent je najbolj prišel do izraza v tednu konec januarja in na začetku februarja 2016, ko je na smuku v Garmisch-Partenkirchnu in nato še na superveleslalomu v Hinterstoderju za obakrat drugo mesto nekaj več kot dve desetinki sekunde zaostal zgolj za norveškim asom Aleksandrom Aamodtom Kildejem. V najbolj zvezdniškem trenutku je zažarel 24. februarja 2017 z zmago na smuku na Norveškem.

Položaj v reprezentanci je negotov

Šest let in sedem mesecev po tem uspehu je njegov položaj v slovenski reprezentanci negotov, uradno ni več del moške A-ekipe za svetovni pokal. A Smučarska zveza Slovenije nanj ni pozabila, povabila ga je na predstavitev reprezentanc pred zimsko sezono v začetku oktobra v Ljubljani.

“Na vseh pregledih so mi zdravniki po opravljenem slikanju z rentgenom in računalniški tomografiji dejali, da je stanje po poškodbi videti dobro. Kost se celi, kar je super, ni znakov vnetja, tako da gre rehabilitacija v pravi smeri, se pa še ni končala. Konec leta me čaka še en pregled z računalniško tomografijo,” je opisal Kline.

“Če bo vse tako, kot mora biti, bom lahko preizkusil, kako se mi noga odziva v smučarskem čevlju. Najprej bo treba ‘pancer’ obuti, preden bom sploh lahko začel razmišljati o tem, da grem na smuči in začnem smučati. Moram biti potrpežljiv, kajti za zdaj je še vse v zraku,” je dodal.

Želja po vrnitvi je še vedno velika

Po scenariju, ki si ga je začrtal, bi lahko prihodnjega februarja prvič šel na sneg. Pred tem bo treba narediti prilagoditve za najbolj udoben in najmanj boleč položaj noge v čevlju.

“Motivacija je, ogenj je še vedno v meni, da se vrnem na sneg, da doživim še enkrat te občutke na tekmah in treningih, smučarske stvari, ki jih pogrešam oziroma jih imam rad,” je bil jasen Kline, ki po poškodbi še ni stal na smučeh, kaj šele, da bi na snegu opravil smučarski trening.

“Ne, tega mi še niso odobrili, nisem še v tej fazi, lahko pa treniram v fitnesu. Ne morem še teči dlje časa, so bile bolečine prevelike. Minuto, dve na dan pa mi uspe malo poteči na sprehodu, kaj več ne. Lahko treniram na kolesu, v fitnesu, delam dvige, treninge z utežmi,” je povedal Kline.

“Med zdravljenjem smučanje za zdravnike ni bilo pomembno. Kirurgi so se borili za to, da sem ohranil nogo in da bom lahko to nogo uporabljal. Lahko hodim, bolečine so iz meseca v mesec manjše. Vse potrebuje svoj čas, da se v celoti vzpostavi funkcionalnost noge. Poškodba kosti je povzročila velik stres tudi na mehkih tkivih, mišicah, živcih, žilah.”

Čakajo ga treningi 

Ni opustil misli o nastopih na tekmah v smuku. “Prepričan nisem, to definitivno ne, ampak bom pa naredil vse v tej smeri, da bo to mogoče, če ne bo, pa tudi ne bo konec sveta.”

“Moja prioriteta v prihajajoči sezoni niso tekme, ampak stik s snegom, treningi, pridobivanje nazaj tistih osnov in občutkov, ki sem jih imel,” je dejal Kline, ki pri zasledovanju smučarskih sanj uživa popolno podporo družine in smučarske zveze.

“Kako stojijo stvari finančno? Hvala bogu sem nekaj privarčeval čez vsa ta leta, tudi sponzorji so ob meni, pa slovenska policija. Iz tega vidika dobim nekaj in sem zelo hvaležen in zadovoljen,” je sklenil.
VIR: STA

Pred dnevi so v športni dvorani Duplek organizirali 22. mednarodni turnir v judu, že četrtič v spomin Milanu Danku, pobudniku za ustanovitev judo kluba Duplek in že tretje leto zapored na domačih tleh. Na tekmovanju je nastopilo 309 tekmovalcev iz 38 klubov in 5 držav (Slovenije , Avstrije , Bosne in Hercegovine , Hrvaške in Italije).

Z moštvom ponovno trenira Josip Iličić so zapisali na družbenih omrežjih NK Maribora.

Ante Šimundža je že vpeljal novosti. Josip Iličić je hitro dočakal pomilostitev. Damir Krznar ga je, malce preden je sam končal z delom v Ljudskem vrtu, odstranil iz ekipe. Poslal ga je na individualne treninge, da izboljša svojo pripravljenost, s čimer se je strinjal tudi športni direktor Maribora Marko Šuler.

Bo kandidat za tekmo že proti Muri?

Sodeč po objavah na družbenem omrežju NK Maribor je danes Iličić že treniral s svojimi soigralci. Sklepamo lahko , da bo Iličič tudi kandidat za nastop v moštvu na prvenstvenih tekmah. Maribor bo naslednjo tekmo v slovenski ligi odigral proti ekipi Mure, ki jo je pred leti vodil ravno Ante Šimundža.

Obširno smo poročali o tem, da je svetovni in evropski prvakinji v kikboksu in tekvondoju Tyri Barada življenje zagrenila Univerza v Mariboru oz. Pedagoška fakulteta. Po vseh prošnjah da bi odlična športnica študirala v domačem kraju, ji niso prisluhnili. Zdaj odhaja na študij v tujino – obiskovala bo fakulteto v Nišu.

Danes so v prostorih Ljudskega vrta organizirali novinarsko konferenco, saj so želeli primer neuspešnega vpisa Tyre Barada na želen študij še dodatno pojasniti, da le ne pride bo takšnega primera še kdaj. Na dnu članka si lahko novinarsko konferenco ogledate v celoti.

Univerza v Mariboru je bila nekooperativna

Predvsem je bila Univerza v Mariboru deležna kritik, ker niso imeli posluha za Tyrino odsotnost v času preskusa gibalnih sposobnosti. V času razpisanih terminov testov gibalnih sposobnosti je bila športnica na svetovnem prvenstvu in evropskih igrah, kar je tudi sporočila z elektronskim sporočilom in se opravičila ter prosila za nov termin.

Da si resnično želi opravljata ta študij je Tyra večkrat izpostavila tudi prej, v času njenih športnih uspehov. Ker ji tega v domačem Mariboru niso omogočili, se je zdaj vpisala na fakulteto v Nišu, kjer bo lahko študirala enak program.

Tomaž Barada je izpostavil tudi, da je Tyro vsa situacija prišla do živega, saj ni v dobrem stanju. Trenutno ni pripravljena na športna tekmovanja. Ob branju negativnih komentarjev, je namreč vse skupaj vzela preveč osebno, a Tomaž Barada verjame, da bo se kmalu pobrala in bo ponovno kmalu stara dobra Tyra.

Celotna novinarska konferenca na ogled spodaj:

Damir Krznar ni več trener Maribora, so danes potrdili na spletni strani kluba. Pretres na čelu članskega moštva nogometašev Maribora se je zgodil po zadnjem porazu Mariborčanov z 0:1 v prvi slovenski ligi proti Aluminiju. Mariborčani rezultatske krivulje niso uspeli obrniti navzgor.

Mariborčani so v tej sezoni na desetih prvenstvenih tekmah vpisali štiri zmage, Maribor pa trenutno zaseda skromno peto mesto na prvenstveni lestvici z zaostankom devetih točk za vodilnim Celjem. Po obetavnem začetku nove sezone prve lige so v zadnjih sedmih krogih osvojili pet točk in ob neuspešnem iskanju izhoda iz krize je prišlo do spremembe na klopi.

Tekmovalno zgodbo v Ljudskem vrtu je 51-letni trener zaključil z nedeljsko tekmo proti Aluminiju, moštvo je pod vodstvom dosedanjega strokovnega štaba opravilo ponedeljkov trening, nato pa je bil sklenjen dogovor o sporazumni prekinitvi sodelovanja, so sporočili na spletni strani NK Maribora.

Krznar je vodenje moštva prevzel 16. avgusta lani, v statistiki dosežkov bo ostalo zapisano 55 tekem, 28 zmag, 13 neodločenih izidov in 14 porazov. Ob razliki v zadetkih 110:60. “Po današnjem pogovoru smo skupaj sprejeli odločitev, da tako ne gre več naprej in da je treba povleči določene poteze v dobrobit kluba,” je pojasnil športni direktor Marko Šuler.

Iščejo izhod iz krize

“Rešitve za izhod iz krize, s katero smo se soočili, ob dosedanjem načinu in vseh poskusih, nismo našli. Damir Krznar je vnesel veliko energijo v delo, v naš skupni projekt, kar pa, žal, ni prineslo želene rezultatske potrditve. Sporazumno smo se dogovorili, da se naše poti razidejo. Vse z namenom, da ekipo vrnemo na tirnice, ki sodijo k merilom našega kluba. Da zopet vidimo Maribor v boljši podobi, ki si jo vsi skupaj želimo.”

Po informacijah Sportkluba se omenjata dva možna kandidata za zasedbo trenerskega mesta v Ljudskem vrtu. Že nekaj časa se kot vnovična alternativa na klopi vijolic omenja Radovan Karanović, nobena skrivnost pa ni, da si mariborska nogometna javnost želi vrnitev Anteja Šimundže.

Krznar je na tem položaju zamenjal Radovana Karanovića, ki ga je vodstvo 16-kratnih slovenskih prvakov iz Maribora odstavilo zaradi slabih izidov. Pod Krznarjevim vodstvom so vijolice lani v domačem prvenstvu osvojile tretje mesto, Krznar pa je 5. maja letos nato podaljšal pogodbo z Mariborom vse do leta 2026.

Bil je peti hrvaški trener v mariborskem klubu, pred njim so to dolžnost opravljali Ivo Šušak, Ante Čačić, Krunoslav Jurčić in Sergej Jakirović.

Športni direktor Maribora Šuler ostaja na položaju: “Zdaj sledi izbira novega trenerja, kar bo moja zadolžitev v prihodnjih dneh. Ekipa ima po predvidenem programu v torek prosto, naslednji skupni trening moštva bo v sredo. Poiskali bomo rešitev, ki bo najboljša za izhod iz krize, v kateri smo se znašli. Z željo, da bi bil nov trener čim prej prisoten na treningih. Z iskanjem novega trenerja sem začel takoj, časovnica potrditve bo odvisna od različnih dejavnikov, a verjamem, da bomo hitro začeli novo, predvsem pa uspešnejše poglavje.”

Krznar je ob slovesu dejal: “Neizmerno sem si želel, da bi bila naša zgodba uspešnejša in bi imela lepši konec. Žal se ni izšlo. Zavedam se, da je v trenutkih, ko ne gre, lažje zamenjati trenerja kot celotno moštvo. Takšen je nogomet, to je sestavni del našega posla. Ostaja obžalovanje, da nam ni uspelo, a bom nedvomno pomnil le prijetne trenutke. Ostal bom navijač Maribora tudi v prihodnje, saj mi je prirasel k srcu kot klub in mesto.”
VIR: STA

Kar dva samooskrbna teka po Pohorju ter številne pohode, vožnjo s Pohorjetom in zaključnim koncertom na Snežnem stadionu ob vznožju Mariborskega Pohorja organira Športno društvo Maribor trail v soboto, 7. oktobra 2023.  Priložnost za udeležbo imajo adrenalinski tekači, pohodniki in izletniki.

Največja izziva za ultra trail tekače, pohodnike in adrenalinske tekače sta zagotovo samooskrbna trail teka Volvel in Jezernik, ki ob tem pa organizirajo še številne planinske pohode, pešačenje do Trikotne jase na Mariborskem Pohorju in spust s Pohorjetom.

Prijave na oba samooskrbna teka so še možne vse do konca tega meseca, do 30. septembra 2023, preko spletne strani www.maribortrail.si.

V petek, 6. oktobra 2023, med 16. in 21. uro, bodo prijavljeni udeleženci pod Mariborskih Pohorjem prevzeli štartne pakete in na “online” informativnem sestanku, ki bo uvod v prvo Prečenje – Crossing Pohorje 2023,  izvedeli vse potrebne informacije za uspešno prečenje.

V soboto, 7. oktobra 2023, ob 7. uri, iz Slovenj Gradca in ob 10:30 iz Lovrenca na Pohorju pa se bodo po sledeh SPP podali na samooskrbno tekaško raziskovanje Pohorja, in sicer v počastitev 70-letnice Slovenske planinske poti in 130-letnice Planinske zveze Slovenije.

Robert Kereži z ekipo na preskusu trase za samooskrbni tek po Pohorju. Foto: Društvo Maribor Trail

Samooskrbni trail tek Jezernik

zajema 39 km samooskrbnega teka od Lovrenca na Pohorju do Snežnega stadiona v Mariboru. Gre za prvo samooskrbno trail tekmo v Sloveniji, ki na poti ne bo imela dodatnih oznak in kjer ne bo običajnih okrepčevalnih ter tranzitnih postaj. Ves čas se bodo morali udeleženci  orientirati po markacijah in GPX-sledi v uri ali pametnem telefonu. Društvo Maribor trail pa udeležencem ponuja enkratno zlitje z naravo in odkrivanje najbolj skritih pohorskih kotičkov, kjer bodo prišli na plano njihove iznajdljivost, moč, vzdržljivost in trdna volja.  Pripravljene bodo postaje, kjer se bo dobilo vodo, ki pa jo bodo lahko našli tudi v vodnih izvirih ob poti,  saj je Pohorje polno naravnih izvirov. Za hrano pa bodo udeleženci – v duhu samooskrbnosti – morali poskrbeti sami – iz nahrbtnika. Število udeležencev je omejeno na 200. V paketu za prijavo pa se lahko odločijo tudi za transport iz Maribora na štartno mesto v  Lovrenc na Pohorju.

Člani Društva Maribor Trail so preskusili adrenalinsko prečenje Pohorja za samooskrbna teka po Pohorju. Foto: Društvo Maribor Trail

Samooskrbni trail tek Volvel

Pa je daljši od Jezernika, saj obsega kar 74 km od Slovenj Gradca do Snežnega stadiona v Mariboru. Gre za prvo samooskrbno trail tekmo v Sloveniji, ki na poti ne bo imela dodatnih oznak ter kjer ne bo običajnih okrepčevalnih in tranzitnih postaj. Ves čas se bodo udeleženci morali orientirati po markacijah in GPX-sledi v uri ali pametnem telefonu.  Organizatorji pa jim ponujajo enkratno zlitje z naravo in odkrivanje najbolj skritih pohorskih kotičkov, kjer bodo prav tako kot pri Jezerniku prišli na plano njihove iznajdljivosti, moč, vzdržljivost in trdna volja. Vodo bodo lahko dobili na  vodnih postajah, ki bodo posejane na vsakih 10 km, ali pa ob poti, saj je Pohorje polno naravnih izvirov. Za hrano pa bodo udeleženci – v duhu samooskrbnosti – morali poskrbeti sami – iz nahrbtnika.  Število udeležencev je omejeno na 100.  V paketu za prijavo imajo tudi možnost izbire transporta iz Maribora na štart v Slovenj Gradec.

Na obeh samooskrbnih tekih ponujajo: 

– zadostno število vodnih postaj in naravnih okrepčevalnic z vodnimi izviri,
– planinske koče na poti, kjer si bodo lahko natočili vodo,
– pogoste in dobro vidne oznake planinskih poti ter dodatnih oznak tam, kjer bo treba,
– odkrivanje najbolj skritih kotičkov neokrnjene narave,
– merjenje časov na celotni dolžini obeh prog skupaj z Redbull odsekom od Jelenje peči do Bajgota (pod malim in velikim slapom Šumik),
– atraktivne fotografije in videoposnetke.

Trasa samooskrbnih tekov teče po običajni poti, hkrati pa tudi postavlja izzive. Foto: Društvo Maribor Trail

Več pohodov in izletov po Pohorju

Ob vsem tem pa bodo v soboto, 7. oktobra 2023, ponudili še razne pohode in izlete po Pohorju, na katere vabijo skupaj z raznimi planinskimi društvi ter skupinami. Celoten seznam je na spletni strani Društva Maribor trail TUKAJ. 

Vsi pohodniki, ki se bodo udeležili katerega koli od brezplačnih izletov, bodo prejeli kupon s številko, ki ga morajo prinesti v ciljni prostor – v areno Snežnega stadiona pri Hotelu Arena. Vse kupone s številko bodo dali v boben za žreb bogatih in raznovrstnih nagrad, ki so jih prispevali sponzorji in donatorji. Žreb bo potekal kot del napovedanega družabnega dogodka, od 17. ure naprej.

Zaključno dogajanje na Snežnem stadionu

Na koncu pa bodo na Snežnem stadionu pod Mariborskim Pohorjem sprejeli udeležence obeh samooskrbnih trail tekov in pohodnikov ter poskrbeli za podelitev medalj in diplom vsem, ki bodo zaključili tekmovanje, bogat program z vrsto aktivnostmi pa bo tekel vse od 17. do 20. ure. Takrat bo na voljo več dejavnosti:
– animacija za otroke
– vožnja s PohorJetom
– družinski pohodi v bližnji okolici
– zabava z didžejema:  Lan Rabzelj-Rasky in Nejc Antolinc
– žrebanje bogatih in atraktivnih nagrad
– podelitev medalj in diplom vsem, ki bodo zaključili tekmovanje
– podelitev pokalov in nagrad najboljšim
– pohorski lonec
– zanimivi gostje

Več informacij je na spletni strani  Društva Maribor trail, kjer tudi zbirajo prijave za samooskrbna teka po Pohorju.

Članice Hokejsko drsalnega kluba Maribor (HDK Maribor) z bogato zgodovino, tradicijo in kot aktualne državne prvakinje vabijo podpornike in ljubitelje hokeja na ledu na ogled prve domače tekme v razširjenem mednarodnem prvenstvu DEBL proti ekipi MAC Budapest.
Prva domača tekma v sezoni 2023/24 bo potekala v soboto, 30. septembra, ob 15.45 uri, v Ledni dvorani (Koresova 7). V športu presegamo meje mogočega in se povezujemo, zato vse z velikim veseljem prav v Evropskem tednu športa 2023 vabijo na prvo domačo tekmo Lisičk.

Kot zapišejo je spodbuda s tribun ključnega pomena: “Vaše navijanje iz tribun bo izkazalo podporo razvoju mladih športnic ter pomoč pri ustvarjanju spodbudnega in spoloma enakopravnega okolja za napredek ženskega hokeja v Sloveniji in Evropi. Pridružite se nam in spoznajte enega najuspešnejših športnih kolektivov v mestu Maribor in Sloveniji! Vstop je prost.”

Kdo so članice HDK Maribor Lisičke?

Ekipa članic HDK Maribor, Lisičke, so v preteklem letu dosegle izjemen uspeh, saj so po šestih letih ponovno postale državne prvakinje v hokeju na ledu in zmagovalke mednarodne lige WIHL. S tem dosežkom so si že šestnajstič prislužile naslov prvakinj, kar nas postavlja ob bok najuspešnejšim športnim kolektivom mesta Maribor. Lisičke so predane, visoko motivirane športnice in krojijo najvišjo raven ženskega hokeja v Sloveniji. Naporni treningi, želja po dosežkih in profesionalni pristop so jih pripeljale do zavidljivih rezultatov, hkrati pa so pomembno prispevale k razvoju ženskega športa v naši skupnosti.

V letošnji sezoni so si cilje zastavile še višje – tekmovale bodo v razširjenem mednarodnem prvenstvu DEBL proti ekipam iz Avstrije in z Madžarske.

VIR: HDK Maribor

Če se želite preizkusiti v vožnji gokarta oz. kartinga je najboljša ideja, da obiščete streho Europarka. Tam se kali tudi dvakratni svetovni prvak. Seveda pa ne manjka drugih dirkačev, željnih hitrosti in tekmovalnega naboja. Več pa v prispevku spodaj.

Rok Možič, prvi igralec evropskega prvenstva, je z nami spregovoril o uspehu na evropskem prvenstvu v odbojki in o tem, kako se je znašla njegova podoba na ovitkih zobne ščetke.

Te dni, ko je še med enim in drugim tekmovanjem doma, je namreč podpisal pogodbo o sodelovanju s podjetjem VBO, kjer so razvili inovativne zobne ščetke.

Izjemno je ponosen na doseženo bronasto medaljo, ki jo je skupaj z ekipo prinesel domov z evropskega prvenstva. Glede na borbe, tekme, trud in prizadevanja je ta bronasta medalja njemu kar zlata. Sam je kljub mladosti vse bolj zrel tekmovalec, ki razmišlja ne samo o dosedanjih uspehih, ampak gleda tudi naprej. Z mislimi je tako že tudi pri boju za uvrstitev na olimijskih igrah.

Več nam je tudi povedal, zakaj se sklenil sodelovanje s podjetjem VBO, digitalno zobozdravstvu, saj mu ne gre samo za to, da bo na ovitku inovativne zobne ščetke, ki so jo razvili v tem podjetju. S svojim delom, pojavo želi biti tudi vzornik. Da pa je že vzornik, pravijo v tem podjetju. Ne nazadnje ne samo v športu, ampak je lahko zgled tudi za vse mlade.

Ne nazadnje je lahko s svojim delovanjem vzornik tako v športu, kjer zaradi truda, vztrajnosti, talenta dosega vrhunske rezultate, ampak tudi sicer zaradi vsega tega in še vsega drugega tudi na drugih področjih. Zato so se odločili sodelovati prav z njim.

Rok Možič, ki se je pred kratkim vrnil z evropskega prvenstva v odbojki, se odpravlja na nova tekmovanja. Te dni se mudi v domačem Mariboru, v nedeljo potuje v Tokio. Zdaj pa si je vzel čas še za podpis pogodbe s podjetjem VBO, saj bo njegova podoba krasila embalažo inovativnih zobnih ščetk.

Eden največjih uspehov vrhunskega mariborskega športnika je zagotovo osvojena bronasta medalja na evropskem prvenstvu v odbojki. Zaveda se, da gre za ekipno delo. Na enem evropskem prvenstvu je že bil, takrat je vstopal v igro kot as, joker s klopi, letos pa je imel pomembno vlogo korektorja. Meni, da je za ekipo tretje mesto dobljeno zasluženo. Ne nazadnje so premagali Francoze, ki so jim bili kar nekaj časa trn v peti. Pravi, da je bila tekma z njimi lepa. In ko je že veliko ljudi bilo obupanih in videlo, da scenarij ni to, kar so si želeli, pravi, da je ekipa takrat, na koncu zbrala moči in odigrala peti set, tako kot zna.

“Ta bronasta medalja je kot zlata za nas,” je poudaril Rok Možič.

Odbojka je zagotovo ekipni šport in na svojo ekipo Rok Možič tako tudi gleda. Kljub svojim rosnim letom je dovolj zrel in kljub posamičnim uspehom vidi ekipo na prvem mestu. Poudarja, da so eni člani v ekipi že 15 let, sam je na novo še z nekaterimi drugimi nekaj let, tudi mlajši so. Poudarja, da imajo skupne cilje. Eden takih je olimpijada, ki si jo vsi želijo. Odbojka še nikoli bila tam, pravi Možič in dodaja, da bi bil to velik korak za slovensko odbojko.

Rok se je te dni mudil v domačem Mariboru, bil z očetom Petrom in mamo Mojco ter s preostalo družino. Deloma se je zagotovo spočil, hkrati pa nabral moči za naslednja tekmovanja. Njegov oče Peter Možič, ki je tudi sam izredno uspešen športnik, ga pravzaprav velikokrat spremlja in spodbuja na njegovih tekmovanjih, z Rokom pa je bil tudi danes na podjetju VBO, kjer je Rok podpisal pogodbo o sodelovanju.

Rok Možič z očetom Petrom Možičem pri Marku Kalohu
Marko Kaloh in Rok Možič

Rok Možič se je namreč odločil, da bo na ovitkih zobne ščetke VBO Premium njegova podoba. Velikokrat se športniki odločijo za tovrstne korake, tudi zaradi tega, da postanejo lahko vzor ljudem še na drugih področjih, ne samo v športu. Zdaj gre za mariborsko podjetje in tako mariborsko navezo uspešnega športnika in uspešnega podjetja.

Kdo ve, mogoče se bo prav zaradi Možiča kdo odločil za bolj vneto umivanje zob ali pa bo negi zob posvetil več pozornosti.

Roka Možiča v podjetju VBO že dlje časa spremljajo, ponosni so na njegove uspehe, s povezovanjem z njim pa bi mu radi izkazali tudi spodbudo za naprej. Marko Kaloh iz VBO, digitalno zobodravstvo, tako pravi, da so izjemno ponosni kot vsi Mariborčani na izjemne rezultate, ki jih dosega Rok, sploh ker je postal prvi igralec evropskega prvenstva. Ter da s svojimi uspehi postavlja na športni zemljevid sveta tudi Maribor. In da tako sam daje ogromno spodbude mladim športnikom.

Tako so iskali način, kako bi Roka Možiča podprli. In so se odločili za sodelovanje, pri katerem Rok postane na nek način prepoznaven obraz na ovitku ščetke, ki so jo razvili prav v tem podjetju. Pravi, da ne gre samo za podobo, ampak tudi to, da je Možič, tako kot vsi, moral med odraščanjem večkrat k zobozdravniku, razmišljati o tem, kaj je zdravo in kaj ne za zobe. Pravi, da je Rok celo svetoval, kako naj bo ščetka videti.

Z NK Maribor so sporočili, da je bila na trenerjevo pobudo bila sprejeta odločitev, da bodo v prihodnje aktivnosti moštva potekale brez prisotnosti Josipa Iličića.

Do nadaljnjega bo vadil po samostojnem, klubskem programu, z namenom, da doseže želeno stopnjo telesne pripravljenosti in ga ne bo med kandidati za nastop na naslednjih tekmah.

Na spletni strani NK Maribor so pojasnili: “Moštvo je imelo po vnaprej predvidenem programu v ponedeljek prost dan, od torkovega popoldneva pa odpiramo novo poglavje delovnega cikla. Vmes so se sestali vsi neposredni udeleženci, ob odkritem pogovoru izmenjali stališča in dorekli prihodnje korake. Trener Damir Krznar je pojasnil razloge za odločitev, športni direktor Marko Šuler potrdil sklep, Josip Iličić začel z delom po samostojnem, klubskem programu z namenom, da doseže želeno stopnjo telesne pripravljenosti.”

V ponedeljkovih večernih urah so sklicali sestanek upravnega odbora z namenom obveščanja vseh članov o aktualnem stanju. Šlo je za predstavitev celotne situacije in predvidenega načrta glede iskanja izhoda iz rezultatske krize. “Enotno mnenje je, da je trenutno najpomembneje, da znova obrnemo rezultatsko krivuljo navzgor in vse moči bodo usmerjene k uresničitvi športnih ciljev,” so tako zapisali na spletni strani.

Dodali so še: “Pred nadaljevanjem sezone, med katero na kadrovsko sestavo precej vplivajo neprijetnosti s poškodbami, končno tudi spodbudna novica o dopolnitvi moštva. Potrdimo lahko, da se bosta ob ponovnem zboru vadbi s polno obremenitvijo pridružila tudi Hilal Soudani in Marko Kolar.”

Sobotni poraz ekipe NK Maribor proti Olimpiji naj ne bi ostal brez posledic, te pa naj bi posegle v samo sestavo ekipe.

Po poročanju portala Ekipa24, ki se sklicuje na neuradne informacije, naj bi se vijoličasti razšli z legendo nogometa Josipom Iličićem. Na portalu sicer niso zapisali, kakšne naj bi bile okoliščine, a pravijo, da so informacije zanesljive.

Spomnimo, 16. 9. 2023, se je v ljubljanskih Stožicah odvil derbi med mariborsko in ljubljansko nogometno ekipo. Končal se je z dvema goloma za Olimpijo in enim za Maribor.