Aktualne oddaje

    VIDEO (INTERVJU)...

    V tokratni oddaji Kulturni izziv je bil gost voditeljice Uršule Godec dupleški slikar in organizator mednarodnih likovnih kolonij Duplek Art Rajko Ferk. Tik pred zadnjo likovno kolonijo Duplek Art 17 je zaupal, katere izzive ima pri organizaciji, in napovedal, da bo to tudi njegova zadnja kolonija. Njegove slike nastajajo na svojevrsten način A na prvem […]

    The post VIDEO (INTERVJU) Rajko Ferk, dupleški slikar, o izzivih pri njegovi zadnji likovni koloniji Duplek Art appeared first on Lokalec.si.

    210 let šolstva...
    Na posnetku si lahko ogledate prireditev, ki so jo v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu pripravili ob 210-letnici šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu. The post 210 let šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu appeared first on Lokalec.si.
    210 let šolstva...
    Na posnetku si lahko ogledate prireditev, ki so jo v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu pripravili ob 210-letnici šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu. The post 210 let šolstva v Svetem Duhu na Ostrem Vrhu appeared first on Lokalec.si.
    V svetu odraslih...

    Tokrat je v oddaji V svetu odraslih voditelj Matic Lesjak gostil Bojana Glaserja in Anjo Godec, vaditelja plesnih skupin AFS Študent. Govorili pa so o mladih, plesu, petju in ohranjanju kulturne dediščine. Akademska folklorna skupina Študent pripravlja svojo 62. celovečerno predstavo z naslovom Sobitje – dva sva eno. V oddaji V svetu odraslih so govorili […]

    The post V svetu odraslih: Mladi, ples, petje in ohranjanje kulturne dediščine appeared first on Lokalec.si.

Mariborsko okrožno sodišče je po treh letih in pol razglasilo sodbo zoper tri nekdanje vodilne Nove KBM in njenih hčerinskih družb. Nekdanji prvi mož banke Matjaž Kovačič, nekdanji direktor KBM Leasinga Igor Šujica in njegov predhodnik Boris Cekov so bili spoznani za krive v povezavi z domnevno spornim dodeljevanjem bančnih kreditov za nepremičnine na Hrvaškem, poroča 24ur.com.

Kovačič je bil obsojen na tri leta zapora in stransko kazen 15.000 evrov. Sodba še ni pravnomočna, zagovornika Kovačiča in Šujice pa sta že napovedala pritožbo. Tožilstvo se bo o pritožbi še odločilo.

Podrobnosti kaznivega dejanja

Sodni senat pod vodstvom Danile Dobčnik Šošterič je Kovačiča spoznal za krivega zlorabe položaja ali pravic, ker naj bi skupaj s tedanjo članico uprave banke Manjo Skernišak pred skoraj 20 leti omogočil odobritev osmih kreditov za nakup nepremičnin na Hrvaškem. Zemljišča so najprej kupila projektna podjetja, nato pa je družba Multiconsult s pomočjo kreditov banke v kratkem času odkupila poslovne deleže teh podjetij in tako prišla do zemljišč, poroča 24ur.com.

S tem naj bi Kovačič in Skernišak pridobila več osebam protipravno premoženjsko korist in oškodovala banko za skupno 25,7 milijona evrov.

Nekdanja direktorja KBM Leasinga, Igor Šujica in Boris Cekov, sta bila spoznana za kriva pomoči pri tem kaznivem dejanju. Šujica je prejel eno leto in šest mesecev zapora, Cekov pa eno leto.

Trojiške in druge sodbe Kovačiča

Tožilka Mojca Petan Žura je za Kovačiča predlagala štiri leta in pol zapora. Čeprav sodišče danes ni določilo enotne zaporne kazni, bi skupaj z dvema že izrečenima pravnomočnima kaznima dejanjema kazen lahko dosegla devet let.

Nekdanji mariborski bankir je bil v zadnjih dveh letih že obsojen v dveh zadevah, povezanih z lastnikom propadle družbe Delo Revije, Matejem Raščanom. Leta 2023 mu je sodišče zaradi zlorabe položaja pri preprodaji delnic nekaterih elektro podjetij izreklo leto in pol zapora, lani pa tri leta in devet mesecev zapora za zlorabo položaja v zadevi Monera. Obe sodbi sta kljub pritožbi postali pravnomočni, Kovačič in Raščan pa sta zaprosila za alternativno prestajanje kazni, poroča 24ur.com.

Ločeni postopki in nadaljnje pritožbe

Manji Skernišak zaradi zdravstvenih težav sodijo ločeno, prav tako še poteka sojenje več hrvaškim državljanom. Zadeva bi sicer zastarala konec prihodnjega leta.

Na razglasitvi sodbe od obtoženih ni bil prisoten. Če bo sodba postala pravnomočna, bo Kovačič moral poravnati tudi del stroškov sodnega postopka, poroča 24ur.com.

The post Nekdanji prvi mož Nove KBM obsojen na zaporno kazen appeared first on Lokalec.si.

Zgodaj zjutraj so bili policisti Policijske uprave Maribor obveščeni o vlomu v poslovni prostor na območju Maribora.

Neznani storilci so po doslej zbranih informacijah odtujili več motornih žag, s čimer so lastnika oškodovali za približno 15.000 evrov.

Policisti o kaznivem dejanju še zbirajo obvestila in nadaljujejo z intenzivno preiskavo, so sporočili s PU Maribor.

The post Vlom v poslovni prostor v Mariboru: odtujene motorne žage appeared first on Lokalec.si.

Policija, Finančna uprava Republike Slovenije in Zdravstveni inšpektorat Republike Slovenije so v skupni akciji preprečili nezakonito izvajanje zdravstvene dejavnosti tujih državljank na območju Maribora.

Zdravstveni inšpektorat Republike Slovenije je na podlagi anonimne prijave oglaševanja estetskih tretmajev s polnili in botoksom na družabnem omrežju pri Okrajnem sodišču v Mariboru pridobil odredbo za izvedbo hišne preiskave v stanovanjskih prostorih v Mariboru.

Iz objav na družabnem omrežju je bilo ugotovljeno, da je neznana kršiteljica uporabnikom ponujala botoks tretmaje po akcijskih cenah, pri čemer je bilo iz objav razvidno tudi, da je kršiteljica pričela opravljanje zdravstvenih storitev vbrizgavanja dermalnih polnil na območju Maribora že v lanskem letu.

V okviru izvedenega postopka je bilo ugotovljeno, da je kršiteljica v nasprotju z Zakonom o zdravstveni dejavnosti opravljala zdravstveno dejavnost brez dovoljenja Ministrstva za zdravje.

Prav tako kršiteljica ni izpolnjevala pogojev za samostojno opravljanje zdravniške službe, ki so opredeljeni v Zakonu o zdravniški službi. Na podlagi obdolžilnega predloga zdravstvenega inšpektorata je Okrajno sodišče v Mariboru kršiteljico zaradi ugotovljenih nepravilnosti spoznalo za odgovorno za prekršek opravljanja zdravstvene dejavnosti brez dovoljenja v nasprotju z Zakonom o zdravstveni dejavnosti ter samostojnega opravljanja zdravniške službe brez izpolnjevanja pogojev iz Zakona o zdravniški službi. Kršiteljici je sodišče izreklo globo v višini 1.250 evrov.

Avtor fotografij: Policija

V okviru hišne preiskave je bilo zaseženih 133 različnih ampul polnil in botoksa, vitamina B12 in tekočine za injiciranje z namenom topljenja maščob na posameznih delih telesa

Vsi zaseženi izdelki sodijo v kategorijo zdravil oziroma medicinskih pripomočkov in zato ob nepravilni uporabi lahko predstavljajo visoko tveganje za zdravje uporabnikov.

Apliciranje polnil in botoksa lahko izvajajo samo usposobljeni zdravniki z veljavno licenco in ustreznim znanjem iz dodatnih izobraževanj, ki omogočijo prepoznavanje morebitnih stranskih učinkov in njihovo obvladovanje. Iz pridobljenih mnenj Razširjenih strokovnih kolegijev izhaja, da nepravilen način apliciranja polnil lahko povzroči bakterijsko, virusno ali glivično okužbo kože, pojav izboklin, ki nastajajo zaradi preveč površinskega injiciranja, na nekaterih mestih pa lahko povzroči tudi trajno otekanje. Najbolj nevarni stranski učinki, ki nastanejo zaradi nepravilne izvedbe apliciranja, lahko povzročijo delno ali popolno slepoto ter zapore v venah ali arterijah in posledično odmiranje kože.

Zdravstveni inšpektorat zato uporabnike estetskih tretmajev, med katere sodi tudi vbrizgavanje botoksa in polnil, opozarja, da gre v navedenih primerih za zdravstvene storitve. Te pa lahko izvajajo le ustrezno usposobljeni zdravniki z veljavno licenco v prostorih, za katere je bilo izdano dovoljenje Ministrstva za zdravje za opravljanje zdravstvene dejavnosti.

V hišni preiskavi je sodeloval tudi mobilni oddelek Finančnega urada Maribor, saj je obstajal sum storitve prekrška po Zakonu o zdravstveni dejavnosti v povezavi z Zakonom o preprečevanju dela in zaposlovanja na črno.

V postopku nadzora je bilo ugotovljeno, da je državljanka tretje države opravljala zdravstveno dejavnost brez ustrezne registracije in pri tem zaposlovala tudi druge državljane tretjih držav, ki so zanjo opravljali delo na črno. Uslužbenci Finančne uprave RS so v postopku ugotovili več kršitev, med drugim nedovoljeno oglaševanje dela, delo ter zaposlovanje na črno. Zaradi kršitev ZPDZC-1 so bili storilcem izdani plačilni nalogi v skupni višini 2.500 evrov.

V postopkih so sodelovali tudi mariborski policisti, ki so ta teden izvedli hišno preiskavo v enem od stanovanj na območju Maribora in zasegli več predmetov, ki so služili kot dokaz v prekrškovnem postopku. Policisti so eno od državljank Kosova v ponedeljek privedli na zaslišanje pred Okrajno sodišče v Mariboru, kjer je stekel že opisani postopek in kjer je bila izrečena sodba.

Avtor fotografij: Policija

Sicer pa so ukrepali tudi po tujski zakonodaji in eni tujki izdali plačilni nalog, oziroma izrekli globo v višini 800 evrov zaradi kršitve 145. člena Zakona o tujcih, saj ni posedovala dovoljenja za prebivanje Republiki Sloveniji. Prav tako ji je bila izdana odločba o prostovoljni vrnitvi z 10-dnevnim rokom za vrnitev. Tudi drugi tujki, državljanki Kosova, je bil izdan plačilni nalog zaradi omenjene kršitve Zakona o tujcih ter odločba o prostovoljni vrnitvi z določenim rokom za vrnitev. Tretji pa je bil izdan plačilni nalog in izrečena globa v višini 2.000 evrov zaradi kršitve 146. člena Zakona o tujcih, saj je preostalima tujkama omogočila in pomagala, da sta nezakonito vstopili in prebivali na ozemlju Republike Slovenije.

Na fotografijah: zaseženo blago.
Avtor fotografij: Policija

The post Mariborska akcija: oblasti razkrile nezakonite estetske poseg appeared first on Lokalec.si.

Mariborski operativno komunikacijski center je med 5. uro včeraj in 5. uro danes, prejel 190 klicev, med temi 97 interventnih, oz. takšnih, da je bilo potrebno posredovanje Policije.

V opisanem času so obravnavali tudi:
– 7 kaznivih dejanj,
– 12 prometnih nesreč I. kategorije,
– 4 prometne nesreče II. kategorije,
– 1 vozilo je bilo zaseženo vozniku,
– 9 prijav kršitev javnega reda in miru, od tega 3 v zasebnem prostoru

Kriminaliteta

Obravnavajo goljufijo pri nakupu artikla preko spletnega oglasnika, ko se je oškodovanec odzval na oglas in potem še SMS sporočilo s povezavo na spletno stran, kjer je vpisal občutljive bančne podatke, s tem pa omogočil izvedbo bančne transakcije v višini okrog 800 evrov.

The post Mariborski policisti v zadnjih 24 urah obravnavali 97 interventnih klicev in primer spletne goljufije appeared first on Lokalec.si.

V noči na 1. 12. 2025, med 1.50 in 2.15, so neznani storilci izvršili kaznivo dejanje velike tatvine po 205/I-III čl. Kazenskega zakonika (KZ-1), s tem, da so vlomili v poslovne prostore podjetja, s sedežem na območju Policijske postaje Rače, ki se ukvarja s prodajo kmetijske mehanizacije, od koder so odtujili tri nove kmetijske traktorje znamke Class.

Policisti so na kraju opravili ogled ter z zbiranjem obvestil ugotovili, da sta dva neznanca preplezala panelno ograjo in vstopila v ograjeno parkirišče podjetja, od koder sta odtujila traktorje, v skupni vrednosti 175.000,00 EUR. Traktorje sta nato naložila na tovorno vozilo, ki je bili parkirano na bližnji dovozni poti. Prav tako je bilo ugotovljeno, da so bili odtujeni tudi kontaktni ključi kmetijskega traktorja enake znamke, ki je bil parkiran v zasebni zaklenjeni garaži.

V času izvedbe prvih nujnih ukrepov in z zbiranjem obvestil so policisti in kriminalisti prišli do podatkov o tovornem vozilu, s katerim so bili traktorji odpeljani.

Pridobljeni podatki so bili posredovani tudi ostalim policistom na območju Slovenije, kot tudi varnostnim organom Madžarske, saj je bilo ugotovljeno, da je bilo iskano vozilo v zgodnjih jutranjih urah zaznano na avtocesti pred izstopom iz Republike Slovenije na Madžarsko, so sporočili s PU Maribor..

Na podlagi odličnega mednarodnega policijskega sodelovanja so varnostni organi Madžarske, iskano tovorno vozilo izsledili tik pred romunsko mejo. Ugotovili so, da je romunski državljan prevažal odtujene kmetijske traktorje. Madžarski policisti so vse tri traktorje zasegli in so v postopku vračila lastniku.

Mariborski policisti in kriminalisti nadaljujejo z zbiranjem obvestil v smislu razjasnitve vseh okoliščin kaznivega dejanja, kot tudi v smislu izsleditve ostalih storilcev kaznivega dejanja.

The post Odtujene traktorje iz Rač izsledili tik pred romunsko mejo appeared first on Lokalec.si.

Policisti Policijske postaje za izravnalne ukrepe Maribor so včeraj, 3. decembra 2025, v dopoldanskem času na strateški mejni točki Gruškovje na vstopu v državo kontrolirali tovorno vozilo srbskega registrskega območja, ki ga je vozil 48-letni državljan Srbije.

Pri kontroli so policisti z uporabo tehničnih sredstev ugotovili, da so v nakladalnem prostoru priklopnega vozila prisotne osebe.

Policisti so pregledali carinska zalivko in pletenico

Pri tem so ugotovili, da je pletenica prerezana in ponovno zlepljena. Po odprtju priklopnega vozila so v notranjosti odkrili 14 tujcev (državljanov Afganistana, Pakistana, Jemna, Turčije, Egipta in Maroka), ki so se na tak način, brez listin potrebnih za vstop, poskušali izmakniti mejni kontroli. Tujci so med obravnavo izrazili namero za podajo prošnje za mednarodno zaščito in so bili nato nastanjeni v azilni dom, so sporočili iz PU Maribor.

Zoper neznanega storilca, ki jim je na območju R Hrvaške pomagal vstopiti v priklopnik tovornega vozila ter tako storil kaznivo dejanje po tretjem odstavku 308. člena Kazenskega zakonika (KZ-1) bo podana kazenska ovadba na pristojno državno tožilstvo.

The post FOTO: Ponovno zlepljena pletenica izdala, policisti odkrili 14 migrantov appeared first on Lokalec.si.

Policisti Policijske postaje Maribor I obravnavajo prometno nesrečo II. kategorije s pobegom in zaradi razjasnitve okoliščin prosijo javnost za pomoč.

Do nesreče je prišlo v četrtek, 27. 11. 2025, okoli 8.05 uri, na prehodu za pešce v semaforiziranem križišču na Ulici heroja Staneta in Razlagovi ulici pri Občini Maribor. Neznani voznik osebnega avtomobila, temnejše barve, neznanega tipa in modela, je trčil v dve peški, ki sta pravilno prečkali cesto pri zeleni luči, nato pa s kraja odpeljal po Razlagovi ulici v smeri Krekove ulice.

Morebitne očividce policija naproša, da se zglasijo na Policijski postaji Maribor I ali pokličejo na telefonsko številko 02/429 26 00 oziroma 113.

The post Voznik trčil v peški in pobegnil, policija prosi za pomoč appeared first on Lokalec.si.

Današnji derbi v v Ljudskem vrtu je bil zaznamovan tudi z uporabo pirotehničnih sredstev, ki so bila na območju stadiona uporabljene že pred tekmo, večkrat pa so navijači obeh navijaških skupin uporabili večje število različnih vrst pirotehničnih sredstev.  Policija je ukrepala tudi zaradi poškodovanih stolov in sanitarij.

Na stadionu Ljudski vrt v Mariboru je bila danes odigrana prvenstvena nogometna tekma med ekipama NK Maribor in NK Olimpija, ki si jo je ogledalo okrog 8.900 gledalcev, od tega več kot 600 navijačev navijaške skupine Viole in približno 260 organiziranih gostujočih navijačev Green Dragons s kakšnimi 150 “podporniki”, sporočajo s Policijske uprave Maribor.

Tekmo je zaznamovala uporaba pirotehničnih sredstev, ki so bila na območju stadiona uporabljene že pred tekmo, večkrat pa so navijači obeh navijaških skupin uporabili večje število različnih vrst pirotehničnih sredstev. Zaradi večkratne rabe pirotehničnih sredstev na nogometni tekmi bo tako prekrškovni organ PU Maribor zoper organizatorja uvedel hitri postopek z izdajo odločbe o prekršku zaradi kršitev določil 38. člena Zakona o javnih zbiranjih.

Navijači so poškodovali okrog 40 stolov na tribunah, poškodovali pa tudi sanitarije – v zvezi s tem policisti še zbirajo obvestila zaradi suma storitve kaznivega dejanja poškodovanja tuje stvari (po 220. čl. KZ-1). Ocenjena materialna škoda znaša približno 10.000 evrov. V zvezi s poškodovanjem stolov so uspeli ugotoviti identiteto več oseb, ki jih sumijo, da so sodelovale pri storitvi tega kaznivega dejanja, sicer pa nadaljujejo z zbiranjem obvestil.

The post Derbi v Mariboru: poškodovani stoli in sanitarije, pirotehnična sredstva … appeared first on Lokalec.si.

V tem tednu so na PU Maribor na območju PP Lenart in PP Ptuj izvedli dve hišni preiskavi, pri tem pa med drugim našli prirejen prostor za gojenje prepovedane droge in zasegli večje število sadik, za katere sumijo, da gre za prepovedano drogo konopljo, v enem primeru pa tudi orožje.

Pri 35-letniku našli 378 sadik

S PU Maribor so sporočili, da so v ponedeljek, 10. novembra, so policisti PP Ptuj, na podlagi odredbe OS na Ptuju, pri 35-letniku iz Maribora opravili hišno preiskavo v okolici Ptuja in tam odkrili prirejen prostor za gojenje prepovedane droge konoplje. “Pri tem je bilo zaseženih 378 sadik, za katere sumimo, da gre za prepovedano drogo konopljo in pripomočke za njeno gojenje.”

FOTO: PP PTUJ

Osumljenec je bil včeraj, zaradi utemeljenega suma storitve kaznivega dejanja neupravičene proizvodnje in prometa s prepovedanimi drogami, nedovoljenimi snovmi in postopki v športu ter predhodnimi sestavinami za izdelavo prepovedanih drog, priveden k preiskovalnemu sodniku Okrožnega sodišča na Ptuju, ki je zoper njega odredil pripor. “Za omenjeno kaznivo dejanje je predpisana kazen zapora od enega do desetih let.”

Pri 44-letniku našli lovski puški

V torek, 11. novembra, so policisti PP Lenart, na podlagi odredbe OS v Mariboru, pri 44-letniku opravili hišno preiskavo v okolici Lenarta ter zasegli približno 500 gramov posušenih rastlinskih delcev, 198 stebel sadik, za katere sumimo, da gre za prepovedano drogo konopljo, pa tudi dve lovski puški, za kateri osumljeni ni imel izdanega orožnega lista, oziroma dovoljenj za nabavo.

FOTO: PP Lenart

“Zoper osumljenega bo podana kazenska ovadba na pristojno Okrožno državno tožilstvo v Mariboru, zaradi utemeljenega suma storitve kaznivega dejanja neupravičene proizvodnje in prometa s prepovedanimi drogami, nedovoljenimi snovmi in postopki v športu ter predhodnimi sestavinami za izdelavo prepovedanih drog po 186. členu Kazenskega zakonika (KZ-1), uveden bo tudi prekrškovni postopek zaradi kršitve določil Zakona o orožju.”

The post FOTO: V dveh hišnih preiskavah na območju PU Maribor med drugim zasežena konoplja in orožje appeared first on Lokalec.si.

Iz Policijske uprave Maribor so sporočili, da so policisti obravnavali tri primere vožnje brez veljavnega vozniškega dovoljenja, pri čemer so bili vsi vozniki tudi pod vplivom alkohola.

Na območju Ptuja so ustavili voznika osebnega avtomobila, ki ni imel veljavnega vozniškega dovoljenja in je vozil pod vplivom alkohola – alkotest je pokazal 0,62 mg alkohola v litru izdihanega zraka. Policisti so mu vozilo zasegli, zoper voznika pa sledi obdolžilni predlog.

V Mariboru so obravnavali prometno nesrečo z materialno škodo, v kateri je sodeloval voznik osebnega avtomobila brez veljavnega vozniškega dovoljenja. Tudi ta je vozil pod vplivom alkohola (0,84 mg/l).

Podoben primer so zaznali tudi na območju Spodnje Polskave, kjer je voznik osebnega avtomobila prav tako vozil brez vozniškega dovoljenja in pod vplivom alkohola0,43 mg/l. Policisti so mu vozilo zasegli, zoper njega pa bo vložen obdolžilni predlog.

The post Na območju PU Maribor trije vozniki brez izpita, a to še ni vse appeared first on Lokalec.si.

V neposredni bližini nakupovalnega središča Supernova v Mariboru je danes okoli 9. ure prišlo do prometne nesreče.

V nesreči sta bila udeležena osebni avtomobil in mestni avtobus podjetja Marprom. Po neuradnih informacijah naj bi voznik osebnega vozila odvzel prednost avtobusu.

Promet na tem delu ceste je trenutno rahlo oviran, policisti pa opravljajo ogled kraja dogodka.

Več informacij sledi.

The post FOTO: Nesreča avtobusa in osebnega vozila v Mariboru appeared first on Lokalec.si.

Policisti Policijske uprave Maribor bodo z namenom zmanjšanja problematike alkohola in drugih psihoaktivnih snovi v cestnem prometu ter s tem zagotavljanja ugodnejših in stabilnih prometno-varnostnih razmer od sobote, do nedelje, 9. novembra 2025, izvajali poostren nadzor nad psihofizičnim stanjem voznikov, po metodologiji »PROMIL«.

Namen nadzora je zmanjšanje deleža povzročiteljev prometnih nesreč, ki so pod vplivom alkohola, prepovedanih drog ali drugih psihoaktivnih snovi ter zmanjšanje števila prometnih nesreč, pri katerih je kot sekundarni dejavnik prisoten alkohol, prepovedane droge ali druge psihoaktivne snovi.

Na območju Policijske uprave Maribor je vožnja pod vplivom alkohola še vedno eden izmed ključnih dejavnikov prometnih nesreč, saj delež alkoholiziranih povzročiteljev prometnih nesreč v letu 2025 znaša kar 9,5%. Za zmanjšanje tovrstne prometno-varnostne problematike vsem udeležencem cestnega prometa svetujemo:
– da se v primeru uživanja alkoholnih pijač (ne glede na zaužito količino) ne odločijo za vožnjo z vozilom v cestnem prometu;
– da prilagodijo hitrost vožnje stanju in razmeram na cesti (asfaltna površina je v tem obdobju hladnejša, ponekod tudi vlažna in spolzka);
– da so vozniki posebej pozorni na ranljive udeležence v cestnem prometu, predvsem pešce.

Sicer pa policisti vsem udeležencem v cestnem prometu svetujemo, da so strpni, previdni in da spoštujejo cestno prometne predpise.

The post Mariborski policisti v poostren nadzor appeared first on Lokalec.si.

V zadnjih 24 urah je bilo na interventni številki policije ‘113’ zabeleženih 138 klicev. Med 66 interventnimi dogodki so policisti med drugim obravnavali 16 prometnih nesreč, sedem kršitev javnega reda in miru ter sedem kaznivih dejanj.

V 15 prometnih nesrečah je nastala premoženjska škoda, v eni nesreči so bili udeleženci lažje telesno poškodovani. Zaradi storitve hujših prekrškov v cestnem prometu so enemu vozniku zasegli vozilo, zaradi vožnje pod vplivom alkohola pa so pridržali enega voznika, so sporočili s PU Maribor.

Kršitve javnega reda in miru, tatvine, vloma …

Zaradi kršitve javnega reda in miru so opravili še šest intervencij na javnem kraju, eno pa v zasebnih prostorih.  Med kaznivimi dejanji so zabeležili tri tatvine, dva vloma, eno poškodovanje tuje stvari in eno grožnjo.

Nedovoljen prehod državne meje

Policisti so včeraj v Ormožu obravnavali dva državljana Afganistana, ki sta na nedovoljen način vstopila v Republiko Slovenijo. Po končanem policijskem postopku sta bila odpeljana v azilni dom.

The post Policisti PU Maribor v 24 urah zabeležili 138 klicev in imeli 66 interventnih dogodkov appeared first on Lokalec.si.

V zadnjih 24 urah je bilo na interventni številki policije ‘113’ v PU Maribor zabeleženih 278 klicev. Med 115 interventnimi dogodki so policisti med drugim obravnavali 30 prometnih nesreč, 16 kršitev javnega reda in miru ter 17 kaznivih dejanj.

V 30 prometnih nesrečah je nastala premoženjska škoda. Zaradi vožnje pod vplivom alkohola so pridržali enega voznika.

Zaradi kršitve javnega reda in miru so opravili 7 intervencij na javnem kraju, 9 pa v zasebnih prostorih. 2 kršitelja, ki sta kljub opozorilu nadaljevala s prekrškom, smo pridržali. Da bi zaščitili žrtve nasilja v družini so 1 osebi izrekli ukrep prepovedi približevanja.

Med kaznivimi dejanji so zabeležili 8 tatvin, 3 poškodovanja tuje stvari, 2 ponarejanji denarja, 2 grožnji, 1 vlom, 1 drzno tatvino.

Policisti so včeraj v Slovenski Bistrici obravnavali državljana Sirije, kateri je je na nedovoljen način vstopil v Republiko Slovenijo. Po končanem policijskem postopku je bil odpeljan v azilni dom.

The post 278 klicev na pomoč na območju PU Maribor appeared first on Lokalec.si.

V zadnjih 24 urah je bilo na OKC PU Maribor zabeleženih 214 klicev. Med 97 interventnimi dogodki so policisti med drugim obravnavali 32 prometnih nesreč, 7 kršitev javnega reda in miru ter 15 kaznivih dejanj.

V 31 prometnih nesrečah je nastala premoženjska škoda, v 1 nesreči so bili udeleženci lažje telesno poškodovani. Zaradi storitve hujših prekrškov v cestnem prometu so 1 vozniku zasegli vozilo.

Zaradi kršitve javnega reda in miru smo opravili 5 intervencij na javnem kraju, 2 pa v zasebnih prostorih. Da bi zaščitili žrtve nasilja v družini so 1 osebi izrekli ukrep prepovedi približevanja.

Med kaznivimi dejanji so zabeležili 5 tatvin, 5 poškodovanj tuje stvari, 2 vloma, 1 ponarejanje denarja, 1 kaznivo dejanje nasilja v družini, 1 grožnjo.
lom v hišo

Vlom v hišo

Policisti so na območju Rač obravnavali vlom v stanovanjsko hišo, kamor je  neznani storilec vlomil skozi okno. Odtujil je zlatnino in gotovino ter s tem lastnika oškodoval za približno 1500 evrov. Policisti so opravili ogled in nadaljujejo z zbiranjem obvestil.

Vlom v poslovni prostor

Na območju Ptuja so obravnavali vlom v prostore poslovnega subjekta, kjer so neznanci vlomili skozi vhoda vrata objekta in iz notranjosti odutjili večje število pnevmatik, s čimer so oškodovali podjetje za približno 5.700 evrov.

Policisti so opravili ogled in nadaljujejo z zbiranjem obvestil glede kaznivega dejanja velike tatvine.

The post Vlom v hišo in poslovni prostor na območju PU Maribor appeared first on Lokalec.si.

Na enem izmed mariborskih osnovnih šol je v soboto popoldne prišlo do nasilnega incidenta, v katerem sta dva neznana mladoletnika pretepla otroka. Poškodovani otrok je po dogodku poiskal zdravniško pomoč v Univerzitetnem kliničnem centru (UKC) Maribor, kjer so ga oskrbeli in nato predali v domačo oskrbo, poroča 24ur.com.

Dogodek in potek napada

Incident se je zgodil med 16. in 17. uro na šolskem igrišču, ko je otrok igral košarko z vrstniki. Po poročanju staršev je skupina mladoletnikov zahtevala denar in otroka žalila ter ustrahovala. Ko se je otrok uprl, ga je skupina fizično napadla, kar je povzročilo lažje telesne poškodbe, poroča 24ur.com.

Policija je na kraju opravila ogled in že zbira obvestila z namenom izsleditve osumljencev. Trenutno osumljenci še niso identificirani, poroča 24ur.com.

The post Skupina mladoletnikov v Mariboru pretepla vrstnika na šolskem igrišču appeared first on Lokalec.si.

Kriminalisti PU Maribor so v sredo, 22. 10. 2025, na podlagi Zakona o kazenskem postopku (ZKP) odvzeli prostost in odredili pridržanje trem osumljencem kaznivih dejanj ropa (po 206. členu KZ-1) in izsiljevanja (po 213. čl. KZ-1).

“Z zbranimi obvestili je bilo namreč ugotovljeno, da so osumljeni v mesecu oktobru vzpostavili kontakt z oškodovancem z namenom osebnega srečanja z domnevno mladoletno osebo, ga v nadaljevanju zvabili na dogovorjen kraj, kjer so z njim fizično obračunali ter mu odvzeli nekatere predmete, med njimi tudi denar,” poroča PU Maribor.

V nadaljevanju so od njega zahtevali, da na določen dan s seboj prinese določeno vsoto denarja, še več finančnih sredstev pa so od njega terjali tudi v nadaljevanju in ob grožnjah, da bodo njegovo komunikacijo javno izpostavili.

Osumljeni so bili prijeti na kraju, kjer naj bi se oškodovanec srečal z njimi, ugotovljeno je bilo, da gre za dva polnoletna slovenska državljana ter enega mladoletnega tujega državljana z urejenim bivanjem na območju PU Maribor, so zapisali. “Trenutno nadaljujemo z zbiranjem obvestil, zoper osumljene pa bo podana kazenska ovadba na pristojno Okrožno državno tožilstvo v Mariboru.”

The post V Maribor osumljenci pod pretvezo srečanja z mladoletno osebo izvedli rop in izsiljevali appeared first on Lokalec.si.

Policisti Policijske postaje Maribor II so v soboto, 25. oktobra, okrog 10.30 ure obravnavali tatvino osebnega avtomobila na območju Mestne občine Maribor.

Tarča je bil osebni avtomobil znamke BMW 318d, črne barve. Je letnik 2007, z registrsko številko MB51-UNL.

Nekaj ur kasneje so obravnavali novo tatvino. Gre za krajo avtomobila znamke BMW 330, modre barve, letnik 2016, z registrsko številko MB21-BKD.

Policija poziva vse, ki bi opazili omenjena avtomobil, da nemudoma pokličejo številko za komunikacijo v sili 113.

The post V Mariboru včeraj ukradli dva avtomobila znamke BMW appeared first on Lokalec.si.

Mariborsko podjetje Rubicon izvaja domnevno zavajajoče prakse, pri katerih so akviziterji na domu obiskovali starejše in jim prodajali elektromagnetne PEMF blazine, predstavljene kot medicinski pripomoček za zdravljenje različnih zdravstvenih težav, navaja portal24.si.

Lažni “pregled” s termo kamero kot prodajna taktika

Klicni center naj bi obisk napovedal z obljubo brezplačnega diagnostičnega pregleda, prodajalci pa naj bi se upokojencem predstavljali kot terapevti. Kot navaja Svet24.si, so pri obisku uporabili termo kamero, s katero naj bi “ugotavljali” slabšo prekrvavitev ter kot rešitev ponujali blazino Promedical.

Meritve s termo kamero niso zdravstvena dejavnost in niso znanstveno potrjena diagnostična metoda. Tovrstno početje ocenjujejo kot nepošteno poslovno prakso, zato so del zadeve odstopili tržnemu inšpektoratu, navaja portal24.si.

Primer končal na sodišču

Po navedbah Svet24.si je Okrajno sodišče v Gornji Radgoni 15. oktobra obravnavalo dve tožbi podjetja Rubicon proti starejšim kupcem blazine. V obeh primerih naj bi šlo za ranljivi osebi, ki sta bili v času nakupa stari 79 let – ena od njiju dementna.

The post Zavajanje: Mariborsko podjetje starejšim prodajalo drage izdelke appeared first on Lokalec.si.

Na območju Bresternice je včeraj popoldne voznik osebnega avtomobila trčil v drugega.

S PU Maribor so sporočili: “Tega je odbilo v pred njim stoječe vozilo, vozniku prvega avtomobila je bil izdan plačilni nalog.”

Prometna nesreča med Kamnico in Bresternico. Vir: bralka

Ena od sopotnic se je pri tem lažje poškodovala.

The post FOTO: Prometna nesreča na območju Bresternice, to je sporočila policija appeared first on Lokalec.si.

Mariborski operativno komunikacijski center je med 5. uro včeraj in 5. uro danes, prejel 142 klicev. Med temi 57 interventnih, oz. takšnih, da je bilo potrebno posredovanje policije.

V opisanem času so obravnavali tudi:
– 9 kaznivih dejanj,
– 9 prometnih nesreč I. kategorije,
– 1 prometno nesrečo II. kategorije,
– 4 prijave kršitev javnega reda in miru, od tega nobene v zasebnem prostoru

Na območju Studencev v Mariboru je bilo vlomljeno v kletne prostore stanovanjskega bloka in odtujenih več koles ter kolo z motorjem.

Skupna materialna škoda znaša po nestrokovni oceni 9.600 evrov.

The post Na Studencih vlomili v kletne prostore bloka in odtujili več koles appeared first on Lokalec.si.

Danes, v torek, 14. oktobra 2025, ob 13.00, bo v Domu Danice Vogrinec na Pobrežju potekala gasilska vaja.

Gre za načrtovano vajo, zato ni razloga za skrb ob morebitnem pogledu na gasilska vozila, sirene ali dimne učinke v okolici doma, so opozorili iz Doma Danice Vogriec Maribor.

Vaja bo potekala pod nadzorom izkušenih gasilcev, namen pa je izboljšanje pripravljenosti in varnosti stanovalcev ter osebja doma.

The post Kmalu boste zaslišali sirene, to je razlog appeared first on Lokalec.si.

Policisti PP Maribor I so v torek, zaradi utemeljenega suma storitve kaznivih dejanj neupravičene proizvodnje in prometa s prepovedanimi drogami, nedovoljenimi snovmi in postopki v športu ter predhodnimi sestavinami za izdelavo prepovedanih drog (po I. odstavku 186. člena Kazenskega zakonika KZ-1) odvzeli prostost in pridržali 37-letnega Mariborčana.

Po pridobljeni odredbi sodišča so na naslovu bivanja osumljenega opravili hišno preiskavo, in pri tem med drugim zasegli tudi list papirja, za katerega je bilo ugotovljeno, da je prepojen s prepovedano drogo – sintetičnim kanabinoidom, pripravljenim za nadaljnjo prodajo in uporabo, s katerim bi lahko moški pridobil vsaj 300 odmerkov in s tem najmanj 3.000 eur protipravno pridobljene premoženjske koristi.

Prav tako so bile pri hišni preiskavi zasežene manjše količine drugih snovi za katere obstaja sum, da gre za prepovedano drogo, oziroma predhodne sestavine za pripravo prepovedane droge ter denar, za katerega obstaja sum, da je bil protipravno pridobljen z izvrševanjem navedenega kaznivega dejanja.

Osumljenec, ki mu je bila odvzeta prostost in je utemeljeno osumljen storitve navedenega kaznivega dejanja, za katerega je predpisana zaporna kazen od enega do desetih let, bo danes s kazensko ovadbo priveden k dežurnemu preiskovalnemu sodniku OS v Mariboru.

The post FOTO: Mariborski policisti ujeli 37-letnika z drogo za 300 odmerkov appeared first on Lokalec.si.

Medtem ko je Operativno komunikacijski center Maribor v zadnjih 24 urah prejel skupno 207 klicev, je kar 96 od teh zahtevalo posredovanje policije.

Med obravnavanimi primeri je bilo 13 kaznivih dejanj, 14 prometnih nesreč I. kategorije, 2 vozili sta bila zaseženi voznikoma, devet prijav kršitev javnega reda in miru, od tega tri v zasebnem prostoru.

Obravnava tujcev

V Mariboru so policisti obravnavali dva tujca, državljana Egipta in Jordanije, ki sta bila odpeljana v azilni dom. Na območju Središča ob Dravi so bili obravnavani še državljana Irana in Afganistana, postopki z njima pa še potekajo.

Kriminaliteta

Na območju PP Rače so bili ob železniški progi odtujeni kabli, pri čemer je po nestrokovni oceni nastala škoda v višini 13.000 evrov. Policija še zbira obvestila o kaznivem dejanju.

The post Mariborski policisti v 24 urah posredovali pri 96 interventnih primerih appeared first on Lokalec.si.

Na Facebook strani Mariborka so zapisali: “Javnost obveščamo, da je bila knjigarna Mariborka znova deležna vandalizma. Tokrat za spremembo nimamo pojma, kaj nam skuša grafit na vhodnih vratih v knjigarno sporočiti (če veste vi, nam povejte), a dejstvo ostaja, da je knjigarna več kot očitno izpostavljena in da MOM ne naredi ničesar, da bi nas zaščitila.”

Tu gre za objestnost z očitnim namenom povzročanja škode. Dejanje je obsojanja vredno dodatno zato, ker gre za knjigarno, poudarijo.

“Enostavno bi za MOM bilo, denimo, zmontirati dodatno kamero na Koroški ulici (in z njo morda tudi bolj učinkovito polovit mularijo na skuterjih brez tablic, ki redno poprdeva po ulici, nemalokrat po enem kolesu, in ogroža pešce) – same tega ne smemo, saj ulice brez dovoljenja ne smemo snemati, v sami knjigarni pa kamero imamo, in strošek z varovanjem tudi,” so zapisali.

Tu ne gre zgolj za poškodovanje naše lastnine, kar nam povzroča dodatne stroške, gre za neposredne napade na prostor svobode, kar je knjigarna po svoji definiciji, in za napade na pravico manjšine do enakopravnosti, saj je Mariborka zato, ker je junija izobesila mavrično zastavo v znak podpore enakim pravicam vseh v družbi, postala prepoznavna po svojem boju ne le v lokalnem okolju, marveč tudi širše – to, torej enakopravnost vseh ter zaščita ranljivih skupin, pa bi, vsaj po našem mnenju, moralo še kako zanimati mestno oblast, če ji je res do skrbi za meščanke in meščane, so zapisali. Več pa na povezavi spodaj.

The post FOTO: Mariborka znova tarča vandalizma appeared first on Lokalec.si.

Mariborski operativno-komunikacijski center so med 5. uro v nedeljo, 14. septembra 2025, in 5. uro v ponedeljek, 15. septembra 2025, prejeli 189 klicev. Od tega 76 interventnih, kar pomeni, da je bilo potrebno posredovanje Policije.

V tem obdobju so policisti obravnavali 11 kaznivih dejanj, 4 prometne nesreče I. kategorije, 3 prometne nesreče II. kategorije, 1 prometno nesrečo III. kategorije, 12 prijav kršitev javnega reda in miru, od tega 6 v zasebnem prostoru.

Prometni incidenti in kršitve

Na Ptuju je bil obravnavan voznik osebnega avtomobila, državljan Hrvaške, ki je vozil pod vplivom alkohola (0,84 mg/l) in brez veljavnega vozniškega dovoljenja. Odrejeno mu je bilo pridržanje, v nadaljevanju pa bo podan obdolžilni predlog.

Na avtocesti A1 je prometna policija ustavila voznika, ki je na odseku z omejitvijo 130 km/h vozil s hitrostjo 175 km/h. Vozniku je bil izdan plačilni nalog.

Kraja mopeda na Taboru

Na Taboru v Mariboru je bil izpred stanovanjskega bloka ukraden moped Longjia Firefox, registrske številke MB 55-DC. Lastnike je dejanje oškodovalo za približno 800 evrov.

The post Mariborski policisti obravnavali krajo motorja, to še ni vse … appeared first on Lokalec.si.

Mariborski operativno komunikacijski center je med 5. uro včeraj in 5. uro danes prejel 214 klicev. Od tega je bilo 101 klicev interventnih, kar pomeni, da je bilo potrebno posredovanje policije.

V tem času so obravnavali:
23 kaznivih dejanj,
16 prometnih nesreč I. kategorije,
4 prometne nesreče II. kategorije,
15 kršitev javnega reda in miru, od tega dve v zasebnem prostoru.

Obravnavani tujci: V Mariboru so obravnavali državljana Iraka, ki je podal namero za mednarodno zaščito.

Prometna varnost: Na Ptuju so policisti ustavili voznika osebnega avtomobila s prebivališčem v tujini, ki je vozil pod vplivom alkohola. Preizkus je pokazal 0,81 mg/l alkohola v izdihanem zraku. Voznik je bil pridržan in bo z obdolžilnim predlogom priveden pred pristojno sodišče.

The post Mariborski policisti v zadnjih 24 urah obravnavali 23 kaznivih dejanj in 20 prometnih nesreč appeared first on Lokalec.si.

Iz PU Maribor so sporočili: “Obveščeni smo bili o vlomih, oz. tatvinah v treh športnih objektih na območju Maribora.”

Po prvih informacijah je neznani storilec več oškodovancem iz garderobnih omaric odtujil predvsem gotovino pa tudi druge predmete. Pri tem pa je skušal predmete odtujiti še iz vozila, parkiranega v bližini enega od športnih centrov.

“Z dejanjem so bili lastniki oškodovani v različnih zneskih od 50 pa do 650 eur, kazniva dejanja pa intenzivno preiskujemo in zbiramo obvestila,” poročajo s PU Maribor.

The post Vlomilci na delu: iz garderob športnih objektov v Mariboru odnesli gotovino in različne predmete appeared first on Lokalec.si.

Policisti PU Maribor so v večernih urah prejeli obvestilo, da neznanec v središču mesta riše po fasadi objekta, maha s palico in se vede na drzen način.

Ko so ga policisti izsledili, je skušal pobegniti, a sta mu policista to preprečila.

Pri postopku se je moški upiral, pri čemer je udaril policistko in jo lažje poškodoval

Kljub posredovanju je s kršitvami nadaljeval. Žalil je policiste in vpil na mimoidoče. Zaradi njegovega ravnanja mu je bilo odrejeno pridržanje.

Policisti so mu izdali plačilni nalog za več prekrškov, obenem pa zbirajo obvestila zaradi suma storitve kaznivih dejanj poškodovanja tuje stvari in preprečitve uradnega dejanja ali maščevanja uradni osebi.

The post V središču Maribora napadel policistko in poškodoval fasado objekta appeared first on Lokalec.si.